Mužská vs ženská masturbácia – kto si viac užije?

Techniky ženskej a mužskej masturbácie sú iné. Možno ich rôzne kombinovať a používať. Ponúkame určitú inšpiráciu, ak chcete skúsiť niečo nové. Za sebauspokojovanie sa nikdy nehanbite a skúšajte nové spôsoby. Vo chvíli, keď poznávate svoje telo, učíte sa s ním narábať, robíte veľa pre sex aj vzťah obidvoch z vás.

TIP: Omnoho lepšia než masturbácia osamote je spoločná, vzájomná masturbácia. Prehlbuje imunitu a užijete si spoločne. 

mužská masturbácia

 

Techniky mužskej masturbácie

Technika dlaň a prsty

Ide o trenie špičky žaluďa o dlaň ruky. Žaluď je veľmi citlivý a aj jemnými krúživými pohybmi dokáže muža priviesť až k vyvrcholeniu. Zaberá aj preťahovanie penisu medzi prstenníkom a prostredníkom. Musíte však použiť lubrikačný gél, ktorý je užitočný pri každej technike.

Niektorým mužom vyhovuje viac priložiť si na žaluď zovretú päsť. Snaha pretlačiť svoj úd cez zovretú päsť prináša výsledky. Jemne si pomasírujte semenníky a prejdite si aj po uzdičke. Venujte sa špičke žaluďu krúživými pohybmi a výsledok bude stáť za to.

 

Technika s názvom Päsť

Masturbácia päsťou je u mužov asi najpoužívanejšia. Penis je zovretý prstami pevne priamo pri koreni. Rukou následne putujete po penise hore a dolu v príjemnej intenzite. Ide o tesný kontakt medzi údom a rukou. Ak je zovretie tesné, rozkoš je väčšia. Technika sa odporúča pre mužov s veľkým penisom. Pre menšie veľkosti penisu počas erekcie využite iné masturbačné techniky.

TIP: Keď vás ručná práca omrzí, objednajte si masturbátor pre úplne nový pocit z masturbácie. Stačí zasunúť penis a nič viac neriešiť. 

 

Technika s názvom Krúžok

Spojíte svoj palec a ukazovák a vznikne krúžok, ktorý mužský penis obopne. Nie je to také intenzívne, ako pri technike päsť, no počas tejto masturbácie krúžok pokrýva celú dĺžku penisu. Výhodou je, že na dĺžke vôbec nezáleží.

TIP: Kliknite a prezrite si ponuku erekčných krúžkov.

 

Technika 3 prsty

Masturbovať tromi prstami môžu aj muži s malým penisom. Uchopte penis podobne, ako keby ste v ruke držali fixku, čo vám poskytne omnoho väčšiu kontrolu. Ruka sa pohybuje po celej dĺžke mužského údu a dochádza k menšiemu kontaktu medzi rukou a penisom.

 

Technika 5 prstov

Rovnakým smerom, ako váš penis, pôjde aj ruka. Penis držte štyrmi prstami na vrchole koreňa a piatym prstom penis držte až dole pri bruchu. Vďaka tomuto držaniu ide o lepšiu kontrolu a väčší zážitok z pohybu ruky. Technika je vhodná aj pre mužov s menším penisom.

 

Technika s názvom BackHand

Veľmi dobrá a účinná technika, pri ktorej penis uchopíte opačným spôsobom než pri technike päsť. Ak ste pravák, penis uchopte z ľavej strany. Zápästie otočíte tak, aby palec smeroval nadol. Penis bude mierne naklonený do strany. V prípade, že chcete zmenu, ide o účinnú masturbáciu.

 

Masturbácia na žobráka

Predkožku nechajte nasadenú na žaludi stoporeného penisu a nepreťahujte ju. Penis vložte medzi obidve dlane, ako keď ruky spínate. Potom rukami začnite pohybovať. Technika je dobrá najmä pre mužov s dlhšou alebo zúženou predkožkou.

 

Masturbácia s umelou vagínou

Medzi časté techniky mužskej masturbácie patrí umelá vagína, ktorá nahrádza tú ženskú. Líšia sa od sebou kvalitou materiálu. Medzi celosvetovú špičku patrí značka Fleshlight s patentovaným realistickým materiálom SuperSkin pre umelú vagínu. Vyskúšať môžete umelú vagínu STU, ktorá pri masturbácii trénuje vašu sexuálnu výdrž.

 

Masturbácia a vstroker

Vstroker vás prenesie do virtuálneho sveta. Prístroj je opäť od firmy Fleshlight a ide o doplnok iba k umelým vagínam tejto značky. Vstroker umiestnite na zadnú časť namiesto ventilačného veka. Dostaví sa efekt zachovania regulácie podtlaku a možno sledovať rýchlosť vašich pohybov.

Každé zasunutie penisu do umelej vagíny sa bezdrôtovo prenáša cez vstroker do počítača. Následne naň reaguje slečna v pornofilme, videohre alebo inom erotickom obsahu. Všetko si riadite sami.

 

Masturbácia a nafukovacie panny

Nafukovacie panny sú verné a neúnavné milenky pre všetkých osamelých mužov. Majú 3 otvory, ústa, zadoček a vagínu, veľké prsia, niekedy aj dosť realistickú tvár a vlasy. Na radovánky určite použite lubrikáciu pomocou gélu či oleja. Skúsiť môžete aj masturbačné stroje s podtlakom.

 

Ďalšie pomôcky pre masturbáciu

Zapojiť možno aj vákuové pumpy, ktoré však veľmi neodporúčame, pretože by mohli byť bolestivé a hrozí pri nich nebezpečenstvo úrazu. Existujú vibračné a erekčné krúžky na penis, dildá, vibračné vajíčka, análne kolíky a dráždiče či dráždiče prostaty, ktoré vám doprajú super orgazmus a pevné zdravie. Na výber je veľa erotických hračiek, a preto sa nebojte experimentovať.

ODPORÚČANIE: Pre akúkoľvek masturbáciu je potrebná pevná erekcia. Tej pomôže kanadský Vimax pre dlhodobú podporu erekcie.

vimax

 

Masturbácia zlepšuje zdravie a výdrž počas sexu

Bez masturbácie sa obvykle neobídu viac muži, a to nie len v puberte. Sebauspokojovanie pôsobí preventívne proti rakovine, posilňuje ľudský imunitný systém a dokáže tiež veľmi pozitívne ovplyvniť sexuálny život.

Vďaka masturbácii sa zlepší spánok, zmiernia sa bolesti hlavy, odbúrava sa stres, napätie a úzkosť. Dostavuje sa uspokojenie vďaka hormónu endorfínu. Proste sa oplatí masturbovať. Čo dokáže masturbácia:

 • Predlžuje výdrž pri sexe, poskytuje možnosť trénovať a oddialiť predčasnú ejakuláciu. Lepšia manipulácia sa vzrušením a správne načasovanie aj oddialenie vyvrcholenia vedie aj k tomu, že budete ejakulovať viackrát. Pravidelná masturbácia má dobrý vplyv na váš partnerský sex.
 • Posilnenie svalov panvového dna je dôležité aj pre mužov. Pri starnutí dochádza k znižovaniu svalového napätia a prichádza k úniku moču a poruchám erekcie. Preto je dobré tieto svaly precvičovať aspoň 3-krát týždenne, a to napríklad pomocou masturbácie alebo kegelových cvikov.
 • Posilnenie imunity pomocou ejakulácie, keď sa vyskytuje zvýšená hladina kortizolu, je známe. Hormón sa dostáva na povrch pri zvýšenej telesnej námahe, strese a masturbácii. Pobáda telo k pohotovosti v záťažových situáciách a posilňuje imunitný systém.
 • Zlepšenie nálady, kedy v tele stúpa hladina oxytocínu a dopamínu. Spokojní sa cítime najmä kvôli týmto hormónom. Masturbácia odstraňuje stres aj napätie.
 • Muži, ktorí masturbujú viac než 5-krát týždenne, znižujú riziko vzniku rakoviny prostaty až o 1/3. V tele sa v urogenitálnom trakte hromadia toxíny, ktoré podporujú nádorové bujnenie. Ejakulácia robí výplach toxických látok.
 • Masturbácia vylučuje odumreté spermie, udržiava prekrvený penis aj telo, udržiava pohlavné orgány v kondícii a zdraví.

 

Autoerotika a orgazmus

Mužská masturbácia sa od tej ženskej líši. Orgazmus prežívajú muži a ženy inak. Muži to majú jednoduchšie. Orgazmus sa dostaví vždy a väčšinou rýchlo, podobne, ako erekcia. Predpokladom je, že muž musí byť zdravý a nesmie mať problémy.

Muž má ale orgazmus len pár sekúnd po ejakulácii. Obvykle to nedokáže zopakovať viackrát po sebe. Žena sa k orgazmu dostáva dlhšie, no môže ich mať dlhšie, niekoľkokrát za sebou s pokiaľ ju to baví, tak snáď aj do nekonečna. Rozlišuje sa tiež vaginálny orgazmus vnútorný a vonkajší cez klitoris. Muž sa urobí pri masturbácii pokojne za niekoľko minút, žena to má aj na hodiny. Dá sa to však skrátiť cvikom.

 

VIDEO: Ako správne stimulovať ženu? 

 

Techniky ženskej masturbácie

Ženská masturbácia je odjakživa tabu a priznáva sa k nej asi len 30 % žien. Niektoré ženy sa sústreďujú výhradne na klitoris, ktorý si dráždia krúživými pohybmi prstom, prstami alebo dlaňou nahor a nadol. Trenie akýmkoľvek spôsobom proste zaberá.

TIP: Ako dráždiť klitoris tak, aby vám ženy ľahli k nohám?

Niekomu viac vyhovuje dráždiť svoje lono zvnútra aj zvonka. Najprirodzenejším nástrojom pre masturbáciu sú prsty, pretože v ich končekoch sa skrýva obrovská citlivosť. Tá je pri masturbácii najdôležitejšia. Na svoje potešenie možno použiť vibrátor, dildo, venušine guľôčky, masážnu sprchu, jemný satén otierajúci sa o lono, vankúš a ďalšie masturbačné pomôcky. Povolené je všetko, čo neublíži.

 • Masturbácia ženám prospieva po celý život. Ide o spôsob sebauspokojovania predovšetkým pre ženy bez stáleho sexuálneho partnera.
 • Pre mnoho žien ide o jedinú cestu na dosiahnutie orgazmu, čo je celkom bežné, takže nemá zmysel sa trápiť.
 • Vďaka masturbácii zažila veľa žien najvyššie vyvrcholenia a ich duševné a fyzické túžby boli naplnené bez toho, aby sa museli zaoberať túžbami partnera.
 • Masturbácia umožňuje poznať vlastné telo a poskytuje väčšiu sexuálnu slobodu. To, čo sa o sebe potom dozviete, možno využiť aj pri sexe s partnerom. Ak sa dobre poznáte, môže vás dobre spoznať aj on.
 • Masturbácia prináša zlepšenie sexuálnej funkcie, prekrvuje pohlavné orgány, zásobuje ich krvou aj kyslíkom, je liečbou sexuálnych porúch a pomáha ženám dosiahnuť orgazmus.
 • Posilňovanie panvového dna pri masturbácii je dobrou prevenciou inkontinencie, ktorá postihuje časom veľké množstvo žien.
 • Podľa výskumu iránskeho lekára menom Sina Zarrintan z univerzity v Tabríze orgazmus a masturbácia uvoľňuje upchatý nos a nervy horných dýchacích ciest, a preto si to skúste.

 

Ženská masturbácia bez stresu a hanby ako pomocník

Zabudnite na každodenné stresy, povinnosti a trápenie. Hlavne nemasturbujte s myšlienkou na to, čo uvariť na večeru, kedy má dieťa školskú besiedku a to, že máte opäť v práci sklz. Mnohými štúdiami je preukázané, že sebauspokojovanie má blahodárny vplyv na psychický stav.

Ak sám seba milujete a masturbujete, uctievate svoje telo a dávate mu všetko, o čo si zažiada. Orgazmus odbúrava stres a je výborným prostriedkom pre dobré zaspávanie aj proti bolestiam hlavy. Uvoľňuje stres aj napätie. Niekto ho používa ako vzpruhu, keď cíti, že mu dochádza energia. Ak to máte radi, tak to proste robte.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Masáž – dojenie prostaty ako prevencia pred chorobami a nesmierne príjemná stimulácia.

5/5 - (1 vote)