Feromóny – ich význam v prírode a skutočne vďaka nim zaujmete ženu?

Feromóny sú prírodné chemické látky, ktoré sú prirodzené nášmu telu. Sú vytvárané naším organizmom a zodpovedajú za väčšinu sociálneho správania všetkých živočíchov vrátane určovania pozície v danej skupine či sexuálnej príťažlivosti. Zaujímavé je, že feromóny vlastne nemajú žiadnu vôňu.

Ich silný účinok pôsobí na podvedomej úrovni v centrálnom nervovom systéme. Odtiaľ sa následne informácie prenášajú do celého mozgu aj tela. Feromóny skutočne fungujú. Olfaktorický alebo čuchový neurón nám vďaka jeho bunkám umožňuje dokonca vnímať až 10 000 najrôznejších pachov.

feromóny u mužov

 

Feromóny – túžba, láska, chémia

Výsledkom pôsobenia feromónov je potom pozitívna priateľská nálada, vzájomné sympatie, psychické aj telesné vzrušenie a túžba po intimite s druhým pohlavím. Najviac feromónov uvoľňujú potné žľazy, v ktorých sa feromóny miešajú s potom.

Ten má vlastnú vôňu danú jedincom a chemickým rozkladom potu na povrchu tela. Telesná vôňa potu mení vône feromónov. Chémia je bez vône, no cez chemické receptory v nose, cez hypothalamus, emočné a limbické centrum v mozgu doslova zhypnotizuje človeka do stavu zamilovanosti a následnej povoľnosti.

 

Feromóny v prírode

V prírode sú feromóny produkované jedným pohlavím, ktoré silne priťahuje to druhé. Najmä v období párenia. Napríklad motýľ na základe zachytenej molekuly letí za samičkou aj 15 km.

Keď má žena svoje dni, nesmie ísť napríklad ku koňom, pretože uvoľňuje feromóny. Táto chemická príťažlivosť, ktorá zvieratá doslova opantá, funguje aj u ľudí. Feromóny majú obrovskú silu v ovplyvňovaní správania jednotlivca.

Dokážu navodiť až nekontrolovane silnú príťažlivosť, ktorá dokonca prekoná aj averziu jednotlivcov jedného druhu a u zvierat dokonca aj medzidruhovú nepriateľskosť. Feromónový obojok u psov upravuje problémové správanie. Feromónové lapače zase vábia a chytajú potravinové mole.

 

Feromóny u muža a ženy

Bez toho, aby sme si to uvedomovali, platí rovnaký princíp aj u človeka. Vôňami sa liečia choroby pomocou aromaterapie a práva na úrovni feromónov sa dá ovplyvňovať aj psychika. Feromóny objavil profesor Berlinek, ktorý od 50. rokov pôsobil ako profesor anatómie na Lekárskej fakulte v Salt Lake City v Utahu.

Skutočné chemické zloženie feromónov sú steroidové látky typu androstenov od mužov a ženských estrénov. Dva z androstenov boli už pred objavom známy ako diviačie feromóny a používali sa na zjednodušenie párenia zvierat. Feromóny pre mužov a ženy sú rozdielne. Feromóny ale skutočne proste fungujú.

 

Feromóny pre mužov a feromóny pre ženy

Mužské feromóny dávajú na podvedomej úrovni najavo, že ich nositeľ je ku vzťahu vhodný alfa samec a vodca. Ženské feromóny navodzujú podvedomý pocit, že je žena zrelá pre ďalší vzťah.

Takéhoto človeka okolie vďaka feromónom rešpektuje. Ženy sa v prítomnosti týchto mužov správajú otvorene a silno ich podvedome priťahujú. Feromóny pôsobia ako psychicky podvedomý, no veľmi silný stimulant telesnej a sexuálnej príťažlivosti. Skúsený alfa samec si je dobre vedomý, že jeho feromóny sú tajnou zbraňou pri získavaní najkrásnejších žien.

 

Ako feromóny fungujú a ako ich vnímame?

Na rozdiel od bežných vôní, ktoré zaznamenávame čuchom, sú feromóny zaznamenávané Jacobsonovým alebo vomeronazálnym orgánom v blízkosti nosovej prepážky. Senzor ľudských feromónovo je zodpovedný za prenos molekúl feromónov a ovplyvňovanie nášho správania.

Pomocou feromónov dokážeme aj lepšie zrelaxovať, upokojiť sa a zdvihnúť si sebavedomie. Dopĺňajú erotické napätie a zohrávajú veľkú rolu pri zvádzaní. Feromóny ovplyvňujú naše myšlienky, túžby, názory a rozhodovanie. Niekedy nám vonia partner či partnerka, a to aj vtedy, keď na sebe nemá žiadny parfum a nie je ani čerstvo po sprche. Pot uvoľní feromóny a priťahuje nás. Pokiaľ teda toho potu nie je až priveľa.

 

Feromóny ako lákavý telesný odér

Žena je vedľa muža sálajúceho hormóny veľmi príjemne naladená, plná túžby a vzrušenia, pričom ani nevie prečo. Má doslova pobláznený mozog. Čuch je priamo spojený s hormonálnou sústavou. Žena si tak vyberá aj partnera, s ktorým chce mať deti.

Po vysadení hormonálnej antikoncepcie jej ale muž môže prestať voňať a zistí, že to nebude ten pravý. Muž vedľa ženy, ktorá okolo seba uvoľňuje ženské feromóny, túži po intimite. Vyšším potením sa zvyšuje aj sila feromónov, no niekedy pach potu prehluší aj feromóny. Všetkého veľa škodí. Každý človek je pri uvoľňovaní feromónov rozdielne aktívny. Ženy niekedy priťahuje a vzrušuje nepohľadný, spotený a fyzicky pracujúci muž či športovec vo fitku s prepoteným tričkom omnoho viac, než fešák v kravate.

AK SA VÁM NEDARÍ POČAŤ DIEŤA, prečítajte si podrobný článok o umelom oplodnení.

 

Zvádzanie a zoznamovanie sa pomocou feromónov

Niekedy je proste treba feromónom pomôcť ďalšími doplňujúcimi faktormi, ktoré zabezpečia, že budete vo zvádzaní úspešní. Pokiaľ si predstavíme toho, kto sa nám zapáči na prvý pohľad, zohráva v tom úlohu aj upravenosť zovňajška či osobná hygiena. Teda upravené vlasy, fúzy, nechty a pekné oblečenie či topánky.

Zaberá aj pozitívna nálada a prirodzená komunikatívnosť. Potom ide o dostatok potrebného voľného času na pozornosť pre polovičku. Musíte mu vychádzať v ústrety a zdieľať spoločnosť jeho priateľov. Feromóny potom podporia libido aj príťažlivosť. Možno už máte s feromónmi skúsenosť. Ako podporiť feromóny pre ľudí?

TIP: Viete, akým spôsobom môže psychický stav ovplyvňovať erekciu?

 

Ako vyplaviť tie dobré feromóny a stať sa alfa samcom?

 • trénujte verbálnu aj neverbálnu komunikáciu a používanie hlasu
 • osviežte si znalosť základných pravidiel slušného správania a gentlemanstva
 • buďte fyzicky aktívny, športujte a rozvíjajte ducha aj tela – a to zároveň posilní aj erekciu
 • pracujte na slabých stránkach, ako je napríklad arogancia, sebeckosť alebo agresivita
 • odbúravajte fajčenie a pitie alkoholu – sú to zabijaci erekcie číslo 1.
 • buďte viac iniciatívny a začnite sa zoznamovať sami.
 • buďte pozorný, dávajte darčeky a pomáhajte
 • dodržiavajte sľuby, pretože slovo robí muža 

 

Zamilovanosť a chémia – vyberáme si partnera podľa vône?

Možno ste to už zažili. Zamilovanosť aj sexuálna túžba sa nedá ovplyvniť vôľou. Keď sa dostaví, je tu a už sa jej neubránite. Erotická fascinácia sexuálnym objektom je psychológmi prirovnávaná k ilúzii, pretože zamilovaný človek celkom úplne stráca kontakt s realitou a odmieta akékoľvek racionálne argumenty.

Partnera si vyberáme podľa pachu bez ohľadu na to, že to ani netušíme. Je isté, že v budúcnosti sa bude dať namiešať feromónový koktail lásky. Kým napríklad vanilka vo väčšine ľudí vzbudzuje príjemné a upokojujúce emócie, citrusy naopak povzbudzujú unavenú myseľ a kyslý zápach, ktorý je aj v priveľkom množstve potu, skôr odpudzuje. Aj potiť sa je potrebné vedieť s mierou, a to aj vtedy, keď použijete parfum s feromónmi.

 

Parfumy s feromónmi

Psychológovia tvrdia, že na nevedomej úrovni očakávame pri stretnutí s cudzími ľuďmi automaticky určitý typ vône. Predstavu si vytvárame na základe vzhľadu, gestikulácie a hlasu. Pokiaľ skutočná vôňa nezodpovedá pôvodným predstavám, dotyčná osoba nás menej priťahuje.

Druhá šanca na získanie prvého dojmu neexistuje. Výber parfumu je teda veľmi dôležitým rozhodnutím. Vôňu si vyberajme nie len podľa osobného vkusu, ale aj s ohľadom na to, ako chceme pôsobiť na svoje okolie a čo od nás ostatní očakávajú. Práve preto sa vyrábajú aj parfumy s feromónmi. Môžete vyskúšať rôzne afrodiziaká s feromónmi.

 

Aké vône a parfumy s feromónmi by si mali vyberať ženy? 

 • Svieže ovocné vône automaticky priraďujeme k blond vlasom. Ku krehkej žene sa najlepšie hodí jemná vôňa levandule, frézie, konvaliniek, mimózy a kvapky citrusov.
 • Tuberózu, verbenu, klinček, jazmín a lístky fialky zase hľadáme u zmysluplných a dravých žien.
 • K energickým tmavovláskam priraďujeme korenené kvetinové vône s drevitým základom, akými sú jazmín, tuberóza, ľalia, kvety pomarančovníka, pižmo a santalové drevo.
 • Vášnivým rusovláskam zas sedia zmyselné a sexy kvetinové parfumy s obsahom ruží, kosatcov a mošusu.
 • Príjemné hnedovlásky zas majú priradené kvetinové ingrediencie z gardénie, zimolezu, byliniek a bambusu. Žena sa po aplikácii feromónov stáva pre mužov sexuálne príťažlivejšia a doslova neodolateľné ešte dlho po tom, čo odíde z miestnosti.

 

5/5 - (2 votes)