Holenie penisu čisto, pekne a bezpečne

Mužské genitálie sú veľmi citlivé v porovnaní so všetkými ostatnými časťami tela. Odstraňovanie chĺpkov z prirodzenia preto môže byť pre niektorých mužov dosť desivá predstava.

Na holení genitálu ale nie je nič, čoho by ste sa mali obávať, len musíte byť opatrný.

Skôr, ako sa však vrhnete na holenie, pozrite sa najprv na samotnú starostlivosť o penis.

holenie penisu

 

Holiť či neholiť penis?

U žien je to asi celkom jasné. Ženy sa buď holia sčasti, alebo celé. Ale u mužov to tak jednoznačné nie je a väčšinou sa delia na dve skupiny. Jedni holenie úplne odmietajú a druhí si na ňom skôr zakladajú.

Buď si len niekde chĺpky oholia, aby nevyčnievali zo spodnej bielizne alebo plaviek, alebo ochlpenie zhodia úplne. Muži, čo si penis a miešok holia, argumentujú najmä hygienou, ale prekvapivo aj väčšou stimuláciou pri sexe.

Hladká pokožka je totiž oveľa citlivejšia a naviac oholený penis vyzerá opticky oveľa väčší. Ako často sa holiť? Kedykoľvek uznáte za vhodné, že už prišiel čas. Niekto sa holí aj obdeň.

 

VIDEO: Ako na čisté a bezpečné holenie? 

 

Pomôcky na holenie penisu

Môžete využiť najrôznejšie depilačné pomôcky ako žiletky, holiace peny, vosky alebo depilačné krémy. V dôsledku holenia sa tiež dosť často najmä zo začiatku objavuje aj podráždenie, zarastené chĺpky alebo tiež infekcie.

Čo sa týka semenníkov, tu radšej úplne zabudnite na depilačné prostriedky, ktoré môžu dosť podráždiť pokožku. Také trhanie chĺpkov na slabinách bolí a ďalej už stopercentne pokračovať nebudete. Vynechajte radšej aj depilačné krémy. Na intímne miesta sa naozaj veľmi nehodia.

 

Ako holiť penis?

Väčšinou sa vyholeným mužom vytýka najmä zženštenosť a sklony k homosexualite. Ide hlavne tiež o to, či máte k tmu všetkému aj mužnú postavu a svaly, ako sa správate a obliekate.

Pokiaľ z vás testosterón srší na diaľku, nemusíte si zoženštenosťou lámať hlavu. V dnešnej dobe je už celkom normálne minimálne zastrihávanie ochlpenia v okolí penisu a semenníkov. Pozrite sa na dostupné metódy holenia.

OTESTUJTE SA: Krátky test zistí, či máte optimálnu hladinu testosterónu

 

Depilačný vosk a holenie intímnych miest

Depilačný vosk je dlhodobo účinná metóda, pri ktorej dôjde k celkovému vytrhnutiu chĺpkov aj s ich korienkami. Dá sa použiť studený alebo teplý vosk.

Na kožu sa nanesie vrstva vosku, na ten sa následne priloží prúžok jemnej tkaniny a potom sa proti smeru rastu chĺpkov rýchlo strhne. Je potrebné dodať, že to dosť bolí a občas aj strieka krv.

Táto metóda je pre intímne partie naozaj dosť bolestivá a tiež spôsobuje veľké podráždenie jemnej pokožky. Preto sa na tieto miesta neodporúča. Pokiaľ chcete, skúste to napríklad najprv na nohe a potom v slabinách. Možno si to rozmyslíte.

 

Depilačný strojček a okolie penisu

Depilačný strojček alebo depilátor je ďalšia bolestivá záležitosť. Pri tejto metóde tiež dôjde k vytrhnutiu chlpov aj s korienkami.

Holenie depilačným strojčekom je ale pre vysoko citlivú pokožku v intímnych miestach tak drastické, že tú bolesť asi nevydržíte. Môže tiež dôjsť ku krvácaniu a silnému podráždeniu aj so zápalom pokožky.

 

Depilačný krém a holenie okolo penisu

Depilačný krém je síce jemná a funkčná metóda, avšak veľmi zdĺhavá. V súčasnej dobe existujú depilačné krémy určené výhradne len pre mužov. Pokiaľ sa teda chcete na tento spôsob zamerať, skúste to s nimi.

Dôležité je naniesť krém na inkriminované miesta v dostatočnom množstve. Nevýhodou tejto metódy môže byť veľmi krátka doba účinku. U mužov je celkom bežné, že sa im chĺpky znovu objavia už druhý deň. Rovnako ako pri holení.

 

Elektrický holiaci strojček a holenie penisu

Elektrický holiaci strojček je obľúbená voľba a dá sa povedať, že je jedna z najlepších. Nedochádza pri ňom k veľkému podráždeniu pokožky a holenie je bezbolestné a jednoduché. Je potrebné byť ale veľmi opatrný pri holení v oblasti penisu a hlavne semenníkov. Hlavne si dávajte pozor na porezanie jemnej pokožky.

 

Holiaci strojček a žiletka na holenie semenníkov a penisu

Holiaci strojček a žiletka sú pravdepodobne najčastejšími riešeniami. Vaše preferencie medzi klasickým holiacim strojčekom a elektrickým strojčekom vychádzajú priamo z vašich zavedených zvykov.

Odporúča sa využiť určite penu či gél na holenie, ktoré dokážu inak dosť tvrdé chĺpky dostatočne zmäkčiť a zabrániť následnému podráždeniu pokožky. Hľadajte prípravky bez parfumov a určené na intímne miesta. Odporúčam klasickú Niveu alebo Dove.

 

Postup holenia penisu a semenníkov

Pri holení pomocou klasického holiaceho strojčeka je veľmi dôležité pokožku ochrániť pomocou holiaceho gélu alebo peny. Zmäkčí ochlpenie a ochráni pokožku pre jej poškodením. Pokiaľ máte chlpy dlhšie ako jeden centimeter, radšej ich najskôr poriadne skráťte nožnicami alebo zastrihávačom. Až potom použite holiacu penu alebo gél.

Pri holení penisu je najlepšie sadnúť si napríklad na vnútorný okraj vane. Jednou rukou si potom pridržujte prirodzenie, starostlivo napínajte kožu a druhou rukou hoľte.

Nikdy nehoľte proti smeru rastov chĺpkov, teda nikdy smerom zospodu nahor. Oholenie by síce bolo dokonalejšie, ale chĺpky budú časom zarastať a vzniknúť nepekné, bolestivé a zapálené vyrážky. Hoľte teda chlpy v smere rastu.

Pri holení semenníkov si vždy pomáhajte druhou rukou tak, že si budete poriadne napínať a rozťahovať inak dosť voľnú kožu. Tým predídete škrabancom, poraneniam kože a porezaniu. Po holení vždy použite kvalitný balzam bez parfumov.

Keď sa objavia červené bodky alebo pálenie, použite prípravky na zapareniny. Upokojujú dokonale. Po druhom a treťom oholení to bude oveľa lepšie. Ide o normálny jav a pokožka si musí zvyknúť.

  • po aplikácii holiacej peny alebo gélu na navlhčenú pokožku začnite s holením
  • holiacim strojčekom urobte malé ťahy v smere rastu ochlpenia
  • holenie proti rastu síce zaručí dokonale hladký výsledok, ale hrozí, že chlpy začnú zarastať
  • holiaci strojček nezabudnite medzi jednotlivými ťahmi vždy starostlivo vymývať
  • samotný miešok si držte vždy dokonale napnutý, tým zabránite porezaniu
  • po oholení sa umyte teplou vodou a jemným nedráždivým intímnym mydlom
  • pri osušení uterákom buďte opatrný, veľké trenie spôsobuje podráždenie pokožky
  • použite balzam po holení bez parfumov pre upokojenie a zvlhčenie pokožky
  • po holení vždy starostlivo vymyte holiaci strojček a uložte ho do suchého prostredia, kde nebude vystavený korózii a súčasne bude chránený pred baktériami

 

VIDEO: Ako holiť semenníky?

 

Ako oholiť penis so semenníkmi ako celok?

Pýtate sa, čo a ako holiť? Základom je starostlivo si oholiť semenníky. Slabiny ohoľte súčasne s mieškom. Holiť si análny otvor je celkom zábavná a dosť obtiažna disciplína, ale výsledok naozaj za to stojí z hľadiska hygieny a vzhľadu.

Vnútorná strana stehien sa odvíja od miery vášho ochlpenia. Určite odporúčame aspoň skrátiť, pokiaľ nie ste nejako chlpatý a oholiť. Ťažko si ale budete holiť celé nohy, pokiaľ je chlpov veľa. Je možné použiť nožnice, čo je zdĺhavé, preto skúste elektrický zastrihávač.

Zadok ani holiť nemusíte, ženám sa obyčajne chlpatý zadok páči. Je to dôkaz mužnosti. Oblasť nad penisom a úplné oholenie sa neodporúča, pretože potom dorastajúce ochlpenie naozaj dosť svrbí.

Použite radšej zastrihávače alebo nožnice a zarovnajte nimi dĺžku na 0,5 až maximálne 1 cm do určitého tvaru. Brucho pri dorastaní chĺpkov tiež svrbí. Veľkej časti žien sa páči aj chlpaté brucho, preto si radšej nehoľte vôbec a v prípade potreby len chlpy skráťte.

 

Na čo si dať pozor pri holení penisu?

Holenie má aj svoje riziká porezania, opuchov kože a podráždenia. V tom prípade je potrebné dezinfikovať a priložiť gázu skôr, než príde krvácanie. Vždy používajte ostrú žiletku. Tupá žiletka dokáže pekne podráždiť kožu.

Pri správnom holení pokožka netrpí, nie je podráždená a neoslabuje sa. Záleží od toho, ako ju máte citlivú, a tomu prispôsobte častosť holenia. Dbajte na ostrú žiletku. Holenie je veľmi prospešné, pretože sa penis nepotí a nezaparuje sa. Je to tiež oveľa viac hygienické.

Oholenie tiež opticky zväčší penis. Vyzerá potom dlhší a širší. Holenie je aj veľmi dobrá forma predohry. Môžete sa tiež oholiť s partnerkou navzájom, je to veľmi dobrá forma predohry. Ženy oholený penis ocenia aj pri orálnom sexe.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Holenie sa môže stať súčasťou skvelej predohry. Ako na ňu

3/5 - (2 votes)