Prerušovaná súlož nie je úplne bez rizika počatia. Aká je šanca otehotnieť a ako riziko znížiť?

Čo je to prerušovaná súlož?

Prerušovaný styk, známy pod latinským názvom ako Coitus interruptus. Ľudovo povedané „vytiahnuť ho včas“. Táto metóda je medzi pármi stále veľmi populárna. Dokonca aj v dobe, kedy sa opäť začínajú rozmáhať sexuálne prenosné choroby a kondóm zoženiete na každom rohu.

Tuto metódu volia páry, ktoré nechcú riešiť antikoncepciu a prerušované styky sa stále tešia pomerne vysokej popularite. To platí aj v prípade dvojice, ktorá spolu skončí na jednu noc a zistí, že nemá poruke kondóm.

prerušovaná súlož - návod

 

Ako na prerušovanú súlož?

Postup je jednoduchý. Pár spoločne súloží do doby, kedy partner cíti, že na neho prichádza ejakulácia. V tejto chvíli má na výber dve možnosti:

  • počká, kým dráždenie prejde a ďalej pokračuje v súloži (vhodné pre tréning proti predčasnej ejakulácii)
  • vyberie penis z partnerky a ejakuluje mimo vagíny, aby zabránil nechcenému počatiu

DôLEŽITÁ RADA: Žiadna dobrá súlož sa neobíde bez pevnej erekcie, ktorá trvá dlho.

Pokiaľ nie ste spokojný a vaša erekcia je oslabená, určite ihneď objednajte české bylinné tablety Proerecta s nástupom pevného stoporenia do 45 minút. 

Určite využijete aj zľavový kód PROERECTA10 pre zľavu 10 % z celej objednávky. 

Proerecta

 

Hrozí pri prerušovanom styku otehotnenie?

Ako je už napísané vyššie. Muž súloží so ženou a penis vyťahuje presne pred ejakuláciou. Znamená to teda, že svoje semeno strieka na partnerkino telo.

Táto metóda nie je príliš dobrou, a vôbec nie 100 % ochranou pred počatím. Každopádne stále lepšie ako nič.

Prerušovaná súlož predstavuje aspoň minimálnu ochranu pred nechceným tehotenstvom. Avšak pri ďalšom súložení v podobnom štýle pravdepodobne dôjde k nechcenému tehotenstvu.

Štatistika hovorí jasne aj v článku: “Can I get pregnant if he pulls out?” na odbornej webovej stránke webdm.com. Pokiaľ pár postupuje na 100 % správne, je len 4 % šanca na nechcené počatie. Väčšina prípadov má k dokonalosti ďaleko. Teda šanca na počatie rastie zhruba na 25 %

 

Prerušovaný styk = cesta k frustrácii

Nehľadiac na vyššie uvedené údaje, je prerušovaná súlož frustrujúca. Nepríjemný zážitok pre obidvoch. Penis je skrátka od prírody určený na to, aby ejakuloval vnútri partnerky, nie mimo nej.

 

Ako na ďalšie preventívne opatrenie proti otehotneniu?

Muž by sa mal po prvej ejakulácii vymočiť a potom penis dôkladne umyť. Tým sa zbaví zvyšného ejakulátu z močovej trubice a povrchu penisu. Šanca na oplodnenie pri druhom kole potom rapídne klesá.

Hygienu by nemala zanedbať ani partnerka. Pokiaľ muž ejakuloval na jej telo, mala by ejakulát opláchnuť pod tečúcou vodou. Zvýšenú pozornosť potom venovať oblasti okolo vagíny.

 

Prečo prerušovaná súlož často zlyháva?

Ako ochrana pred počatím je táto metóda nespoľahlivá, pretože partner vyťahuje penis až príliš neskoro. Prvá dávka semena sa tak môže dostať do vagíny a to aj v momente, kedy sa vám ešte nezdá, že už ejakulujete. Malér je ľahko na svete.

 

Spermie v kvapke lásky

Tiež sa špekuluje o tom, ž spermie sa nachádzajú aj v predejakulačnej tekutine, ktorú muž vylučuje ešte pred ejakuláciou. Niekedy sa jej ľudovo hovorí aj „kvapka lásky“.

Prítomnosť spermií preukázala aj vedecká štúdia z roku 2010: “Sperm content of pre-ejaculatory fluid”.

V 37 % prípadov obsahovali vzorky predejakulátu pohyblivé spermie schopné oplodnenia. Niektorí muži teda majú schopnosť oplodnenia aj pred samotnou ejakuláciou. Vedci preto odporúčajú vždy používať kondóm.

 

Psychologické aspekty súlože

Z hľadiska rozkoše je táto technika pre oboch partnerov skôr prekážkou, pretože musia myslieť na to, že je potrebné penis včas vytiahnuť, aby nedošlo k nehode.

Vo väčšine prípadov táto situácia vedie k menej uspokojivému sexu. Výnimkou sú snáď iba tantrické sexuálne praktiky, kedy je oddialenie ejakulácie žiaduce.

 

Prerušovaná súlož má zmysel, celkom bezpečná ale nikdy nebude

Prerušovaná súlož je zvláštny fenomén. Hoci naša civilizácia ponúka mnohé metódy, ako si sex užiť bezpečne, prerušovaný styk je tu stále.

Používajú ho nielen chudobnejšie páry, ktoré nemajú na antikoncepciu, ale aj široké spektrum verejnosti. Hoci ju vedci neodporúčajú, má táto technika medzi vyznávačmi sexu svoje stále miesto.

 

F.A.Q. – často kladené otázky ohľadom prerušovanej súlože

Ako funguje metóda prerušovanej súlože?

Partner vytiahne penis tesne pred vyvrcholením. Podstatou je, aby neejakuloval vnútri vagíny partnerky a nespôsobil tak otehotnenie.

Po umytí penisu od zvyškov ejakulátu, prípadne po vymočení, aby sa spermie vyplavili z močovej trubice, je možné ďalej súložiť.

 

Funguje metóda aj v období okolo ovulácie?

Žena je najviac plodná niekoľko málo dní okolo ovulácie. V tejto dobe je najmenej vhodná doba na prerušovanú súlož. Riziko tehotenstva je teda najväčšie.

 

Ako vytiahnuť penis správne?

Po správnom vytiahnutí musí partner dobre kontrolovať svoje vyvrcholenie. Ejakulovať ak, aby sperma nebola v kontakte s vagínou a jej blízkym okolím.

Technika vyžaduje veľa skúseností. Spermie sú na vzduchu schopné prežiť približne maximálne hodinu.

 

Zabráni osprchovanie otehotneniu?

Vôbec nie. Každopádne je sprcha alebo kúpeľ po prerušovanej súloži vhodná. Je ak väčšia istota, že sa ejakulát nedostane do miest blízko vagíny alebo dovnútra.

 

Ako efektívna je prerušovaná súlož?

Pokiaľ nie ste pripravení byť rodičmi, tak túto metódu nepoužívajte. Rozhodne by nemala byť vašou prvou voľbou. Aj pri správnom vykonaní existuje riziko otehotnenia. Buď nestihnete vytiahnuť včas alebo sú spermie už v predejakuláte.

NEZABUDNITE a majte prírodnú posilu erekcie vždy poruke.

Neplánovaná súlož vás nikdy nerozhodí a vždy podáte maximálny výkon. 
Proerecta

 

4.7/5 - (6 votes)