Obriezka predlžuje sex. Má aj nevýhody?

Oddialenie ejakuláciepredĺženie sexuálnej výdrže sú parametre, ktoré túži zlepšiť každý muž. Pre jeho zdravé sebavedomie hrajú tieto faktory významnú rolu. Vzhľadom k častému výskytu predčasnej ejakulácie je táto problematika témou, ktorú rieši zhruba 33 % českých i slovenských mužov.

obriezka penisu

Ide o úplné odstránenie voľnej kože na špičke penisu

 

Prečo sa muži obrezávajú?

Obriezka prináša rad benefitov nie len svojmu majiteľovi, ale aj jeho partnerke. Ak opomenieme náboženské, lekárske, kozmetické a hygienické dôvody, prináša táto drobná operácia aj kvalitnejšiu a dlhšiu súlož.

Netvrdím, že žena vždy potrebuje klasických 10 – 15 minút súlože, aby bola spokojná. V každom prípade šance na jej uspokojenie pri sexe pod 1 – 2 minúty sú takmer nulové. Obriezka predstavuje veľmi efektívne riešenie predčasnej ejakulácie.

Obriezka nie je jediná metóda, ako predĺžiť súlož

Muži pri boji proti predčasnému vyvrcholeniu môžu voliť rôzne metódy.

V určitej fáze dôjde muž do bodu, kedy zistí, že tieto metódy proste nestačia. Začína pociťovať frustráciu na svojej strane a možno aj zo strany partnerky. Hľadá ďalšie možnosti.

Trend prišiel z USA a niektorých náboženstiev a prináša akési netradičné riešenie v podobe mužskej obriezky. Metóda sľubuje za cenu menšieho počiatočného utrpenia riešenie príliš krátkeho sexu.

ČÍTAJTE TIEŽ: Výhody a nevýhody obrezaného penisu

 

Niektorí majú s obriezkou problém

V niektorých ľuďoch vyvoláva obriezka zmiešané pocity a v niekom dokonca neskrývaný odpor. Iní ju musia podstúpiť kvôli hygiene a ďalšia skupina ju vyhľadáva kvôli predĺženiu sexuálnej výdrže a estetickým dôvodom.

Svojím spôsobom ide o niečo nie úplne obvyklé, čo prináša nové zážitky a dojmy zo sexu.

 

Zdravotné benefity obriezky

Chirurgický zákrok prináša mnoho ďalších benefitov. Pri sexe s obrezaným mužom je trenie kože podstatne menšie. Nedochádza preto k vzniku odrenín a trhlín. Tým pádom je podľa WHO znížené aj riziko prenosu HIV až o 70 %.

Obriezka tiež znižuje riziko vzniku rakoviny krčka maternice a prenosu baktérií, vírusov, zápalov a pliesní. Obrezaný muž bude podľa vedeckých štúdií menej náchylný na infekciu močových ciest.

 

Obriezka prináša väčšiu výdrž pri sexe

Odoperovaná kožná riasa prinesie mužovi kvalitnejší a dlhší zážitok. Citlivosť na stimuláciu počas sexu zostane rovnaká, takže si muž vychutná milovanie celkom rovnako. Len povrch žaluďa o niečo stmavne a dôjde k jeho spevneniu.

Príliš veľká citlivosť spôsobená predkožkou vymizne. Na dosiahnutie orgazmu potrebuje obrezaný muž dlhší čas. Tým pádom môže ďalej uspokojovať svoju partnerku a dopriať jej príležitosť zažiť orgazmus. Mnoho žien táto predstava dlhšieho sexu a zároveň príchuť niečoho nového neobvykle láka.

TIP: Ako žene dopriať mokrý orgazmus – squirting?

 

Ako to vidia obrezaní muži?

Čo sa týka sexuálneho života, celých 97 % mužov vidí po zákroku zlepšenie. Sú v posteli výkonnejší, čo vedie k väčšiemu sebavedomiu a väčšej radosti zo sexu. Žena muža tiež vníma ako príťažlivejšieho, práve preto, že má čas na to, aby sa jej viac venoval a uspokojil jej potreby. Žena môže precítiť väčšie prepojenie so svojím partnerom.

Sebavedomý muž sa bude oveľa viac venovať svojej partnerke. Vo chvíli, keď sa nebude musieť potrebovať ubezpečovať o tom, že je v posteli dynamit, bude pripravený venovať plnú pozornosť žene. Predĺženie styku nemusí automaticky znamenať zlepšenie kvality, ale len samotné vedomie je veľmi dôležitým článkom zdravej sexuality.

 

Cena obriezky

Ceny sa líšia v závislosti od kliniky, ktorá výkon vykonáva. Otázkou je, kedy je úkon možný zdarma. Táto možnosť existuje len v prípade ohrozenia zdravia muža. Túto záležitosť teda rieši urológ a operácia v nemocnici.

V prípade, že muž chce podstúpiť obriezku sám, bude musieť platiť. Ceny kolísajú v rozmedzí 400 – 800 eur. 

 

Operáciu je možné zadarmo podstúpiť len v týchto prípadoch:

 

Čo sa deje pred obriezkou?

Väčšina plastických chirurgov vykonáva vstupnú konzultáciu. Vyšetrenie pred operáciou často zahŕňa aj psychologický test, ktorý overí motiváciu klienta na zákrok.

V prípade priaznivého výsledku testu chirurg odporučí ďalšie postupy a vyšetrenia. Vykoná ich praktický lekár. Pokiaľ je potrebná diskrétnosť, zaistí tieto procedúry iný lekár v spolupráci s plastickou chirurgiou.

V prípade, že testy prejdú bez problémov, dôjde k zaplateniu zálohy a prípravám na operáciu. Záloha pokryje všetky výdaje spojené s prípravou na operáciu. Jedinou dôležitou podmienkou je vynechanie liekov ovplyvňujúcich zrážanlivosť krvi a dilatáciu ciev. Je potrebné vynechať ich aspoň mesiac pred operáciou.

 

Priebeh obriezky

Zákrok trvá len pár minút. Väčšinou ho chirurg vykonáva v lokálnej (práškovej či gélovej) anestézii. Záverečné rozhodnutie o type je vždy na lekárovi. Vhodný typ sa vyberie vždy až po konzultácii s klientom.

Lekár sa s klientom vždy dohodne na spôsobe vykonania obriezky. Je možná čiastočná obriezka s vytvarovaním predkožky alebo úplná.

Na ranku po obrezanej koži lekár nanesie antibiotiká, ako prevenciu proti infekcii.

Operácia môže byť značnou výzvou pre mužskú psychiku. Nezriedka muži počas zákroku stratia vedomie. Ide predsa len o jedno z najcitlivejších miest na ich tele.

Po operácii sa penis prikryje sterilnou gázou a vloží do suspenzoru alebo čistej spodnej bielizne. Po prvom močení sa potom obväz odstraňuje, penis umyje a namaže dezinfekčnou masťou s jódom. Potom sa penis opäť zakryje a vloží sa do suspenzoru. Z operácie je možné ešte v ten istý deň odísť domov v sprievode  inej osoby.

 

Rekonvalescencia po mužskej obriezke.

Tesne po operácii minimálne po dobu 2 týždňov sa odporúčajú studené obklady, ktoré by sa mali meniť v prvých fázach každé 2 hodiny. Chladenie miesta má po operácii veľký význam. Znižuje bolesť a urýchli regeneráciu tkaniva. Bolesť je veľmi rôzna u každého jednotlivca. V prvom týždni je potrebné počítať s ňou aj s nepríjemnými pocitmi.

Pri mužskej obriezke sa používajú samovstrebateľné stehy, ktoré nie je potrebné odstraňovať. Samy odpadnú asi po 3 týždňoch. Pokiaľ nie, tak ich skúsený operatér jednoducho odstráni. Rovnako je nutné po každej toalete alebo minimálne 5 x denne umyť penis. Stačí sprcha alebo umytie v umývadle.

Po každom kúpeli lekári odporúčajú oblasť žaluďu a zošité miesto premazávať masťou. Je možné použiť buď masť bez prímesí, prípadne s obsahom dezinfekčnej látky. Používajú sa napríklad masti typu Framykoin, alebo Betadine. Táto rutina by mala trvať aspoň 2 týždne.

Počiatočná citlivosť a bolestivosť je prítomná najmä v 1. týždni. Vtedy je potrebná najväčšia starostlivosť.

Doba hojenia po oriezke je individuálna záležitosť a závisí od mnohých faktorov. Všeobecne sa za priemerný čas zahojenia považuje doba 3 mesiacov. Súlož a masturbácia by nemala prísť skôr, ako 6 týždňov po operácii. S lubrikačným gélom a veľmi opatrne.

Po operácii obnažený žaluď je bez predkožky veľmi citlivý. Musí si zvyknúť na nové podmienky. Tento stav je záležitosťou 1 – 2 mesiacov. Po tejto dobe dochádza k zníženej citlivosti. Tento stav sa po čase vráti do normálu a penis funguje a reaguje na stimuláciu bez väčších problémov.

Vhodným doplnením liečby je užívanie Wobenzymu a podobných liekov. Tie zlepšujú prietok lymfy telom, zrýchľujú hojenie a regeneráciu operovaného tkaniva.

 

Nevýhody obriezky

Samozrejme aj obriezka má svoju odvrátenú stranu mince a spolu s výhodami prináša aj niektoré nevýhody.

1. Strata veľkého počtu nervových zakončení

Síce pri obriezke chirurg odstráni len časť predkožky, ale aj tak obsahuje podľa British Journal of Urology približne desaťtisíc nervových zakončení. Najcitlivejšia časť penisu je teda práve na predkožke na mieste rezu – uzdičke a operácia vás tejto časti zbaví.

2. Nemusí znamenať vždy vyššiu sexuálnu spokojnosť

Vplyv nemusí byť jednoznačne pozitívny. International Journal of Epidemiology zverejnil dánsky experiment z roku 2011. Ten zistil, že obrezaní muži majú počas súlože niekedy problém vôbec dosiahnuť ejakuláciu. Niektorí uvádzajú dokonca bolesti počas sexu. Dlhá súlož môže byť niekedy utrpením aj pre partnerky. Ako bolo povedané na začiatku článku, kvantita sa nie vždy rovná kvalite.

3. Výskyt infekcie počas operácie

Rana spôsobená obriezkou je náchylnejšia na nákazu. Rovnako, ako pri každej operácii, aj tu existuje riziko prenosu infekcie a vznik zápalu.

 

Zhodnotenie mužskej obriezky

Okrem predĺženia dĺžky pohlavného styku prináša obriezka aj ďalšie výhody. Pre mnoho žien a mužov má penis zbavený predkožky aj estetický rozmer. Jeho vzhľad je oveľa atraktívnejší na pohľad.

Vizuálne zamerané ženy jednoznačne obrezanému penisu neodolajú. tvrdí sexuálna expertka Julie Gaia Poupětová

Je pravda, že zvody tohto amerického trendu sú veľké. Podľa webu xman.idnes.cz je až 80 % Američanov obrezaných.  Žena potom bude takých mužov vyhľadávať, aby si overila pravdivosť tohto tvrdenia.

 

Ďalšie tipy pre kvalitný sex

Kvalita sexu nie je len záležitosťou jedného faktora. Rolu nehrá len penis a jeho vzhľad. Ciest k uspokojeniu partnerky je totiž celý rad.

  • šikovné prsty, ruky či dokonca päsť
  • kvalitný orálny sex
  • správne pomôcky
  • voľba prostredia
  • a hlavne vzájomné prepojenie partnerov

To všetko hrá významnú rolu. Muž by teda rozhodne nemal svoje milostné umenie zakladať len na vzhľade penisu a svojej výdrži.

Dôležitú rolu hrá aj pevná erekcia. Muž chce mať istotu, že bude disponovať kamennou erekciou za každých okolností a nenarobí si hanbu.

 

 

Preto je dobré zaradiť do stravy doplnok na zvýšenie mužnosti a zlepšenie stavu erekcie. Taký prípravok, ktorý dodá mužovi sebavedomie a istotu, že je pripravený na akciu za všetkých okolností. Pre vhodný doplnok sa inšpirujte v našej podrobnej recenzii.

Dôležitá správa na záver.  Chcieť a vedieť nestačí. Pokiaľ ste sa aspoň trochu v článku našli, potom rady z nášho magazínu odporúčam aplikovať čo najrýchlejšie do praxe. Rady pomohli mne a dúfam, že budú nápomocné aj vám. Pevne verím, že budete spokojný vy i vaša partnerka a váš sexuálny život sa zmení k lepšiemu.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Impotencia nesúvisí s erekciou. Aký je rozdiel? 

5/5 - (3 votes)