Ako znížiť citlivosť penisu, pokiaľ takmer ihneď ejakulujete a nevydržíte ani do zvlhnutia vagíny?

 • Trápi vás veľmi citlivý penis?
 • Bojujete sám so sebou vždy, keď máte sex so svojou partnerkou?
 • Už by ste vyvrcholili alebo ste veľmi vzrušený, ale na druhej strane musíte ešte vydržať kvôli partnerke?
 • Často vyvrcholíte predčasne?

Potom presne pre vás je určený nasledujúci článok. Popíšem vám v ňom, ako znížiť citlivosť penisu, ako vydržať pri sexe dlhšie a prečo je váš penis vlastne taký citlivý.

ako znížiť citlivosť penisu?

 

Citlivosť penisu v číslach

Citlivosť penisu nie je nič neobyčajné ani neprirodzené. Ide totiž o najcitlivejší orgán mužského tela. Žaluď je ako súčasť penisu jednou z najviac erotogénnych zón, avšak aj samotné okolie penisu je extrémne citlivé.

Táto oblasť pohlavného údu je totiž veľmi bohato inervovaná. Len predkožka obsahuje 20 000 nervových zakončení na rozdiel od 8 000 v klitorisu.

Nie vždycky je to ale na prospech veci. Jedným z negatívnych dôsledkov príliš citlivého žaluďu môže byť napríklad predčasná ejakulácia. Ako teda znížiť citlivosť penisu?

 

Ako znížiť citlivosť penisu prirodzenou cestou?

Existuje niekoľko prirodzených spôsobov, ako môžete znížiť citlivosť penisu. Tieto možnosti sú väčšinou celkom bezpečné, nepotrebujete k nim povolenie od vášho lekára a nemávajú žiadne negatívne dôsledky.

 

Chladenie penisu ochromí citlivé nervy

V prvom rade je jednoduchým spôsobom na znecitlivenie penisu chladenie vášho prirodzenia. Stačí vložiť penis na pár minút do studenej vody alebo priamo k ľadu a okamžite bude citlivosť penisu oveľa nižšia.

Je potrebné to ale vyskúšať. Nie každému to totiž pomôže a nie každý je naviac schopný sexu s polozmrazeným penisom.

 

Hrubšie kondómy znižujú trenie

Skvelým variantom sú aj hrubšie kondómy. Tie vytvoria akúsi bariéru medzi vagínou partnerky a vaším penisom. Citlivosť penisu síce bude stále rovnaká, ale vonkajšie stimuly naraz budú vďaka kondómu tlmenejšie.

pevné hrubé kondómy Durex Classic 18ks

 

Pravidelnosť v pohlavnom styku

Dôležité na zníženie citlivosti penisu je a zaistenie pravidelnosti v pohlavnom styku.

Pokiaľ totiž medzi jednotlivými ejakulačnými vybitiami vznikne časový výpadok, tak pri následnom pohlavnom styku je penis oveľa citlivejší a môže dôjsť k urýchleniu alebo dokonca k predčasnosti vašej ejakulácie.

 

Kegelove cviky

Zvýšenú citlivosť penisu by mali pomôcť podľa niektorých mužov znížiť aj Kegelove cviky. Tieto cviky sú síce prvotne určené na posilnenie svalov panvového dna, avšak skvelo vám poslúžia aj v prípade problémov s citlivým penisom a predčasnou ejakuláciou.

Vďaka Kegelovým cvikom vydržíte v posteli dlhšie, dokážete lepšie kontrolovať svoju ejakuláciu, budete mať silnejšiu erekciu a celkovo podáte v posteli lepšie výkony.

 

Masturbácia pred sexom

Citlivosť penisu však dokáže znížiť aj masturbácia. Stačí si naordinovať na každý deň malú dávku sebauspokojovania a okamžite budete mať penis menej citlivý.

Skvelou pomôckou sú tzv. masturbátory, ktoré vám pomôžu k rýchlemu vyvrcholeniu a prinesú vám horúci orgazmus.

NÁKUPNÝ PORADCA: 10 NAJ masturbátorov pre pánov – umelých náhrad vagín.

 

Ako znížiť citlivosť penisu umelo?

Pokiaľ vám tieto prirodzené spôsoby nepomôžu, môžete vyskúšať „umeléspôsoby zníženia citlivosti penisu. Väčšinou vám ich môže po konzultácii odporučiť len váš lekár či sexuológ a je nutné pri ich aplikácii presne dodržiavať odporúčané spôsoby použitia, aby vôbec fungovali a nemali žiadne nežiaduce účinky.

 

Znecitlivejúce gély

Ako prvé tu mám znecitlivejúce gély. Tieto gély obsahujú lokálne anestetiká, vďaka ktorým bude váš penis čiastočne znecitlivený. Bohužiaľ sú ale tieto gély iba na lekársky predpis.

[su_testimonial name=“Sexuolog MUDr. Václav Urbánek, CSc.“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“vaclav-urbanek.cz“ url=“http://www.vaclav-urbanek.cz/“]Váš lekár vám môže predpísať niektorý z miestne znecitlivujúcich prípravkov, ktorými docielite primerané zníženie dotykovej citlivosti penisu.

Aplikujú sa v tenkej vrstve na celý povrch žaluďa pohlavného údu, a to pod kondóm. V niektorých prípadoch postačí anestézovať len oblasť uzdičky na mužskej predkožke.

Miestne znecitlivujúce prípravky vyrobené vo forme masti je potrebné na penis aplikovať približne tridsať minút pred súložou, vo forme gélu pätnásť minút pred súložou a vo forme spreju iba päť minút pred súložou.[/su_testimonial]

 

Znecitlivejúce spreje

Podobne, ako znecitlivejúce gély, fungujú aj znecitlivejúce spreje. Prakticky ide o to isté, ale v inej forme.

Opäť i znecitlivejúce spreje obsahujú anestetiká, ktoré znecitlivia žaluď penisu alebo uzdičku penisu, a tým aj prijímané sexuálne podnety. Počas sexu tak vďaka tomu vydržíte oveľa dlhšie.

[su_testimonial name=“Sexuolog Petr Weiss, Ph. D.“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“sexuologickaspolecnost.cz“ url=“http://www.sexuologickaspolecnost.cz/kontakt“]Nesmiete zabúdať na to, že pokiaľ natriete znecitlivujúci gél alebo nastriekate znecitlivejúci sprej na penis, samozrejme znecitlivíte aj vnemy partnerky v pošve, je teda vhodné používať ich s kondómom.

K lokálnym anestetikám je však potrebné pristupovať opatrne a najprv si vyskúšať, či nebudú vyvolávať alergickú reakciu (u vás či u partnerky).[/su_testimonial]

 

Vákuové pumpy

Podobne, ako chladenie penisu, fungujú aj vákuové pumpy. Vďaka pumpe vznikne podtlak, vďaka ktorému sa nahrnie krv do vášho penisu. Penis sa zároveň čiastočne znecitlivie a nie je tak náchylný na vonkajšie podnety. Podľa mnohých užívateľov je výhodou tejto možnosti a následná oveľa silnejšia erekcia, vďaka ktorej lepšie uspokojíte svoju partnerku.

 

Lieky na predĺženie sexu

Poslednou možnosťou sú lieky na predĺženie sexu na lekársky predpis, medzi ktoré sa radí najmä dapoxetín.

Tento liek ovplyvňuje hladinu serotonínu v mozgu utlmuje nervový systém. Vďaka tomu je váš penis menej citlivý a vy tak pri sexe vydržíte dlhšie.

V Česku je k dispozícii jediný liek s obsahom dapoxetínu – Priligy. Je však prísne viazaný na lekársky predpis.

NÁKUPNÝ PORADCA: Veľmi skladná a praktická vákuová pumpička Tenga

vákuová pumpa Tenga

 

 

Pomôže zmierniť citlivosť penisu obriezka?

A čo taká obriezka? Nemohla by aj tá pomôcť znížiť citlivosť vášho penisu?

Naopak. Obriezka väčšinou odhalí doteraz zakrytý veľmi citlivý žaluď penisu, vďaka čomu je táto časť počas prvých pár dní po zákroku ešte citlivejšia než obvykle. Obriezka býva práve naopak typickou príčinou zvýšenej citlivosti penisu.

Takže pokiaľ by ste chceli vyriešiť svoje problémy s citlivosťou penisu, rozhodne sa obriezke veľkým oblúkom vyhnite.

 

Prečo je citlivý penis výhoda?

Na druhej strane ale nepovažujete svoje „ťažkosti“ len ako príťaž. To, že máte citlivý penis, môže byť v mnohých chvíľach požehanním.

 • Dokážete si poriadne užiť sex so svojou partnerkou.
 • Cítite každý milimeter jej vagíny.
 • Lepšie vnímate partnerkino vzrušenie.
 • Ste schopný len vďaka penisu objaviť partnerkin bod G.
 • Dokážete sa vžiť do pocitov vašej partnerku a prispôsobiť pohyby jej vzrušeniu.

POKIAĽ STE PRÍLIŠ RÝCHLO HOTOVÝ, určite popremýšľajte nad dobrým vibrátorom či satisfyerom. Vaša partnerka ich bude milovať.

satisfyery, top 5

 

A to, že ste vzrušivejší a pri sexe nevydržíte tak dlho sa dá jednoducho vyriešiť častou zmenou polôh, prerušovanou súložou, dlhšou nekoitálnou predohrou či prácou s erotickými pomôckami, ideálne s vibrátormi.

Aktuálnym hitom v oblasti erotických hračiek pre ženy sú tzv. satisfyery. Teda bezdotykové revolučné stimulátory klitorisu, ktoré žene sprostredkujú rýchly, intenzívny a opakovaný orgazmus v priebehu chvíle.

Pokiaľ je vaša partnerka empatická a chápavá, určite nebude problém s ňou sa na týchto „vylepšeniach“ dohovoriť.

 

SLOVO AUTORA:

 • Zvýšená citlivosť penisu nie je choroba, je to úplne normálne. Citlivý penis nemusí byť nevýhodou.
 • Predkožka obsahuje 20 000 nervových zakončení.
 • Medzi prirodzené spôsoby zníženia citlivosti penisu patrí chladenie penisu, hrubšie kondómy, Kegelove cviky, pravidelnosť v sexe a častá masturbácia.
 • Medzi umelé spôsoby zníženia citlivosti penisu patria znecitlivejúce gély a spreje, vákuové pumpy a lieky na predĺženie sexu na lekársky predpis.

Zvýšená citlivosť penisu rozhodne nie je ničím neobyčajným. Stretáva sa s tým každý druhý muž. Stačí to prijať ako súčasť seba samého a naučiť sa s tým pracovať.

Ako sa vraví, „všetko ide, keď sa chce”. Preto nehádžte flintu do žita a nájdite si vlastné spôsoby a postupy, ako znížiť citlivosť svojho penisu alebo predĺžiť svoju výdrž pri sexe.

 

ĎALEJ ČÍTAJTE: Množstvo (objem) ejakulátu – prečo klesá, prečo je to veľký problém a čo si o tom myslí vaša žena?

množstvo a objem ejakulátu

Rate this post