Ako oddialiť ejakuláciu? Kompletný návod

V súčasnosti sa predčasná ejakulácia, a teda neželané a príliš skoré vyvrcholenie, vníma ako veľké zlyhanie muža. Dávno vieme, že žena potrebuje približne 3 x dlhšiu a intenzívnejšiu stimuláciu pre dosiahnutie orgazmu, než muži.

Čo však robiť, ak vydržíme sotva 5 minút súlože? Čo ak je to iba 1 minúta?

Neľakajte sa predčasne, pomoc existuje. Je však jasné, že predĺženie sexuálnej výdrže je naozaj nevyhnutné, pretože iba tak svoje partnerky uspokojíme dokonale.

„Prepáč zlatko, ďalej už nemôžem..“, znie v spálni každého muža, ktorý trpí predčasnou ejakuláciou. Pousilujme sa teda zmeniť túto neradostnú správu na: „Zlatko, pokračujeme v druhom kole!“

predcasna ejakulacia

 

Predčasná ejakulácia – odborná definícia

Pod predčasnou ejakuláciou rozumieme stav, keď ju muž pri sexe dosiahne skôr, než by chcel on sám alebo jeho partnerka. Nie je to však žiadna choroba, takže nepodlieha liečbe v pravom zmysle slova.

Podľa odhadov problémy s predčasným vyvrcholením trápia 1 z 3 mužov. Ak k nemu dôjde iba občasne, problém nie je závažný, no ak k nemu dochádza pravidelne pri každom sexe, je na čase zbystriť pozornosť.

Diagnostické kritériá špecifikujú predčasnú ejakuláciu nasledovne:

 • k ejakulácii dôjde do minúty po penetrovaní ženy – vniknutí penisu do vagíny
 • ak muž nie je sám schopný ejakuláciu pozastaviť
 • ak sa kvôli nej muž začne vyhýbať sexu a dostane sa do psychických problémov, ktoré, bohužiaľ, dokážu ešte viac oslabiť nielen ejakuláciu, ale aj erekciu

ako oddialit ejakulaciu

„Úplne najhorší je strach z toho, či vôbec niekedy budem mať stabilnú partnerku a neumriem sám,
oprávnene sa obáva anonymný diskutujúci v internetovej diskusii.

K predčasnému vyvrcholeniu teda nevedú len biologické faktory, ale v nemalej miere aj tie psychologické.

Muži o probléme neradi rozprávajú, no nedá sa uprieť, že ide o pomerne bežný, a najmä riešiteľný problém.

 

Ako teda dokážeme proti skorému orgazmu bojovať?

  • Posilnenie svalov panvového dna pomocou cvičení – azda najúčinnejšie sú jelquing alebo kegelove cviky. Veľmi prospešná je aj jóga, ktorá spevňuje svalstvo celého tela, nie iba toho v intímnej oblastiVIDEO JOGA KURZ: Youtuberka Darcy Providente predvádza techniku jógy Ananda Balasana pre posilnenie svalov panvového dna

TIP: Na YouTube nájdete množstvo ďalších tipov na skvelé cviky panvového dna. Zadajte výrazy konasana, gomukhasana, bhujang asana. Zároveň si prečítajte článok o cvičeniach pre posilnenie erekcie a oddialenie erekcie

 • Sexuálne techniky, zabraňujúce výronu semenaprerušovaná súlož
 • Poradenstvo psychológa – dokáže naučiť „myslieť na niečo iné“ v čase pred ejakuláciou
 • Doplnky výživy – efektívny spôsob, ako udržať v penise krv dlhú dobu (muž zvládne viac kôl) a podporiť tvorbu spermií (spermatogenézu), takže jedna ejakulácia nemusí byť posledná
 • Znecitlivujúce kondómy a gely – tieto výrobky znecitlivujú najcitlivejšie miesta na penise (najmä žaluď). Vďaka tomu je penis stimulovaný menej intenzívne, čo dokáže styk predĺžiť na uspokojivú dobu. Vyvarujte sa používaniu ultra tenkých kondómov a kondómov s ohrevnými zložkami, ktoré citlivosť naopak zvyšujú.

Tieto metódy sú účinné samostatne, avšak ich kombináciou sa v rýchlom čase dokážeme problému zbaviť.

„Pri sexe sa pozerám na mobil, na televíziu alebo len tak, von oknom. Všetko pre to, aby som na sex myslel čo najmenej. Proti predčasnej ejakulácii to síce pomáha, ale stáva sa, že mi slabne erekcia, pretože nie som dostatočne vzrušený,“ priznáva anonym.

oddialenie ejakulacie

Metóda štart a stop

Metódu je dobré skúšať pri masturbácii a výsledky neskôr zužitkovať v posteli.

 • začnite s bežnou masturbáciou tak, ako ste zvyknutí
 • keď sa bude blížiť vyvrcholenie, prestaňte a pár krát sa zhlboka – relaxačne nadýchnite
 • keď pocit vyvrcholenia odznie, pokračujte, pričom sa snažte série opakovať čo najdlhšie

Striedajte 5 sekúnd hlbokých nádychov s 3 sekundami zadržania a ďalšími piatimi sekundami výdychu. Oddialnenie ejakulácie vám zaberie asi 2 minúty, cvičením dobu skrátite.

Presne takto sa správajte aj pri sexe. Slečna pochopí, o čo sa snažíte, prípadne sa jej s tým priznajte. Nezabudnite však počas svojho výpadku na „predýchanie“ partnerku stimulovať rukou alebo vibrátorom, aby ste neprerušili jej stimuláciu.

 

Metóda priškrtenia

Metóda je takmer rovnaká, ale namiesto „predýchania“ ejakulácie ju „priškrtíme“. Pred vyvrcholením pevne stisnite uzdičku (miesto pod vyústením močovej trubice) a počkajte, kým ejakulácia odznie.

Pre bezpečnejšie zabránenie výronu semena môžete priškrtiť aj koreň penisu.

VEDELI STE, ŽE vďaka posilneniu svalov panvového dna dokážete tieto svaly „zatnúť“ aj svojvoľne bez predýchavania a priškrcovania penisu? Metóda je ale naozaj pokročilá a je potrebné viacmesačné cvičenie. Nikdy nezabúdajte, že žiadna z týchto metód neslúži ako 100 % ochrana pred počatím, takže opatrne.

 

Nezabúdate na predohru?

Hlavne mladí muži sú často natoľko horliví, že sa usilujú vniknúť do ženy okamžite, takže ju ani nestihnú poriadne „naladiť“.

TIP NA ČLÁNOK: Aká erekcia ženu zaručene uspokojí?

Najbližšie sa viac povenujte predohre, čím dokážete ženu vydráždiť na maximum a ak do nej vniknete v správnom okamihu, vyvrcholíte spolu. Predčasná ejakulácia teda nebude až taký problém. Metóda si ale iste vyžiada nejakú dobu testovania, aby ste vedeli správne odhadnúť čas.

„Keď som vo vzťahu, som v neustálom strese z predčasnej ejakulácie a z toho, ako to partnerka pochopí. Kvôli nej som sa rozhodol vyhýbať sa vzťahom. Neznesiem predstavu, ako mi partnerka zahýba s niekým iným“,  prestáva si veriť ďalší čitateľ.

 

Tabletky na predčasnú ejakuláciu

Doplnky výživy okrem ďalších žiadaných benefitov účinne riešia aj problém s ejakuláciou. Princíp spočíva v dostatočnom prekrvení penisu a krv v ňom udržuje dlhšiu dobu.

Síce nezabránia ejakulácii, avšak zadržia v penise krv dlhšie, takže budete vládať súložiť dlhšie. To by sa inak kvôli ochabnutiu penisu nepodarilo.

Tabletky je najvhodnejšie kombinovať aj s cvičeniami, aby si telo nenavyklo iba na neho, ale bolo posilnené aj prirodzenou cestou – fyzickou námahou.

Okrem pomoci s predčasnou ejakuláciou doplnok pomáha aj:

 • zlepšiť erekciu – penis bude pevnejší – kompletný článok o erekcii tu
 • podporiť potenciu – zloženie pôsobí pozitívne na produkciu a kondíciu spermií
 • zvýšiť libido – predčasná ejakulácia dokáže znižovať chuť na sex. Vimax ako afrodiziakum „nakopne“ oslabené pudy a zvýši vašu žiadostivosť

Svoje prvé balenie doplnku stravy pre oddialenie ejakulácie Vimax môžete ihneď objednávať TU.

 

Predčasná ejakulácia sa dá poraziť

Ako vidíte, existuje viacero metód boja proti predčasnej ejakulácii. Je teda len na vás, ktorým z nich začnete.

Nezabúdajte, že najlepšia pomoc je kombinácia viacerých metód. Problému sa tak zbavíte rýchlejšie a s dlhšími účinkami.

 

Ďalšie články o ejakulácii a metódach oddialenia

MEGA sprievodca oddialením ejakulácie
Triky proti predčasnej ejakulácii
Prečo klesá objem ejakulátu?
Ako zvýšiť citlivosť penisu?

 

5/5 - (11 votes)