Prerušovaná súlož – 3 x dlhší pôžitok

Prerušovaná súlož je prirodzený spôsob, ako predĺžiť pôžitok zo sexu, a zároveň brániť otehotneniu. Ideálne je, ak si prerušovaný sex obľúbite obaja. Potrebná je hlavne trpezlivosť a vaša ochota nachvíľku „vytiahnuť“.

prerušovaná súlož

Pri snahe zabrániť ejakulácii použijete palec a ukazovák

Čo je prerušovaná súlož? 

Je to bežná súlož s krátkymi prestávkami na „rozdýchanie“. Trvá dlhšie a aj k ejakulácii dôjde neskôr. Oddialenie ejakulácie je hlavným dôvodom pre takýto sex.

Ak dosahujete výron semena rýchlejšie, než si to partnerka praje, vytiahnite penis z vagíny predtým, ako na vás príde orgazmus.

Nezáleží na tom, či to bude po jednej alebo po 10 minútach sexu. Vy sám viete, koľko približne vydržíte a kedy na vás ejakulácia prichádza.

 

Ako dlho vydržím pri prerušovanom styku?

Toto je individuálne a záleží na každom, aký citlivý má penis. Zo skúsenosti odhadujem, že pozastaviť ejakuláciu je „príjemné“ asi 3 krát.

Celý penis vrátane semenníkov je už „prichystaný“ a ejakulovať je pre neho prirodzené. Ak poznáte pocit citlivého, až boľavého žaluďa po orgazme, túto bolesť môžete cítiť už pri prerušovaní.

Ak si ale techniku osvojíte a prerušovať budete včas ešte pred ejakuláciou, zvyknete si a sex predĺžite.

POTREBUJETE VEDIEŤ: 6 najčastejších porúch erekcie – trpíte niektorou?

 

Stačí iba vytiahnuť penis?

Toto, bohužiaľ, nestačí, pretože muž väčšinou ostane vo vagíne príliš dlho. Roztúžene čaká na ejakuláciu a tej sa veľmi ťažko odoláva.

Keď ale cítite, že výron semena je naozaj blízko, penis vytiahnite a uchopte pevne tak, aby ejakulát neprenikol.

Obvykle sa prstami zablokuje miesto tesne za žaluďom. Palcom prichyťte zhora špičku penisu, ukazovákom zatlačte zospodu na uzdičku (spoj kože, ktorý drží predkožku).

Tento úchop ale neodporúčam. Síce funguje a ejakulát neprenikne von, avšak naplní sa nim celá močová trubica. To môže spôsobiť problém, pretože ejakulát bude z penisu vytekať, pričom hrozí otehotnenie.

tehotenský test

Výsledkom neopatrnej súlože je často pozitívny tehotenský test

 

Preejakulát – predejakulačná tekutina

Túto číru slizkú tekutinu produkuje prostata – predstojná žľaza. Úlohou preejakulátu je zvlhčiť a rozšíriť močovú trubicu predtým, než do nej semenníky vypustia ejakulát – spermie. Ejakulát sa rýchlejšie „kĺže“ cez močovú trubicu.

Preejakulát prostata vylúči ešte pred vyvrcholením. Zvyčajne je to pár sekúnd, takže chvíľu po tekutine nasledujú spermie.

Tekutina nie je sama osebe nebezpečná, pretože neobsahuje spermie, takže iba kvôli nej sa otehotnieť nedá.

Spermie sa do nej ale môžu dostať pri opakovanej súloži, keď sú ich zvyšky v močovej trubici. Spermie umierajú na vzduchu, ale v močovej trubici dokážu pár minút prežiť.

Z bezpečnostných dôvodov vždy odporúčam používať kondóm. Hormonálna antikoncepcia žene škodí, pokiaľ ju užíva nepretržite. Prerušovaný sex a kondómy sú dostatočnou ochranou.

VŠETKO, ČO MUSÍTE VEDIEŤ O KONDÓMOCH sa dočítate tu.

MAXIMÁLNU ROZKOŠ vám dopraje masáž prostaty. Naučte ju partnerku. Orgazmus dosiahnete doslova jedným prstom!

O PROSTATE LEKÁRSKY sa dočítate tu. Zistite, aké choroby ju napádajú a ako sa pred nimi chrániť.

 

Technika stlačenia pri koreni penisu 

Tento úchop zabráni tomu, aby sa ejakulát (ak už došlo k orgazmu) nedostal ani do močovej trubice.

Uchopiť treba pevne celý penis až za semenníkmi a to hneď pri koreni penisu. V tomto prípade ejakulát neprenikne zo semenníkov ďalej, čím sa nedostane ani do močovej trubice, ani von.

Je to efektívnejší spôsob, a hlavne bezpečnejší pre sexuálnych začiatočníkov. Spermie ostávajú v semenovodoch a vylúčite ich inokedy (odporúčam čo najrýchlejšie).

 

Cviky na pevné svaly panvového dna

Doteraz sme sa bavili o „ručnom“ pozastavení ejakulácie. Pokročilejší ale dokážu ejakuláciu pozastaviť aj inak. Ako?

Posilňujú zvierače a svalstvo panvového dna. Cvičia rôzne cviky na jeho posilnenie. Ide o svaly blízko análneho otvoru a oblasti hrádze. Cvičenie sa nazýva Kelgelove cviky.

 

VIDEONÁVOD č. 1: Cviky na posilnenie panvového dna

TIP: Oddialenie ejakulácie môžete cvičiť aj pri masturbácii. Tu nájdete zoznam nových masturbačných techník.

Ide o „zatínanie“ svalov, ktoré používate pri prerušení močenia. Skúste to na záchode. Jednoducho zastavte prúd močenia a uvedomte si, aké svaly ste použili. Práve ste spravili 1 Kegel.

Kegelovo cvičenie sa odporúča robiť v sériách po 10 kegeloch s krátkymi prestávkami. Ak si zvyknete cvičiť aspoň 10 minút denne, za krátky čas spozorujete zlepšenie. Dokážete zabrániť ejakulácii, a zároveň podporíte svoje zdravie.

Pevné svalstvo panvového dna oceníte aj vo vyššom veku, je to prevencia pred únikom moči (inkontinencia) a problémom s erekciou.

 

VIDEONÁVOD č. 2: Cviky na posilnenie panvového dna

VŠETKO O KEGELOCH sa dozviete v tomto článku. 

 

Núdzová metóda zadržania ejakulácie

Ak ste na partnerku príliš rýchly, vytiahnite penis a myslite na niečo úplne iné. Oklamete mozog a ten môže vaše vzrušenie a dráždivosť „schladiť“. Myslite na niečo menej vzrušujúce.

TIP PRE UDRŽANIE EREKCIE: Tablety Vimax udržia pevnú erekciu aj počas prerušovaného styku. Podrobná recenzia TU.

 

Vždy myslite na partnerku a neprestávajte dráždiť!

Ak penis vytiahnete, vybehnete z tempa a to ženy nemajú rady. Potrebujú dlhšie dráždenie. Ak teda súlož prerušíte, neprestávajte a druhou rukou, jazykom alebo dildom dráždiť partnerku. Inak by vám vychladla a musel by ste sa snažiť odznovu.

Je jasné, že takýto „súlad“ dosiahnu až ostrieľané páry, ktoré majú dostatok času ich cvičiť. Trpezlivosť sa ale opláca a spoločný sex môže trvať pokojne hodinu. Spokojná partnerka a vaša dlhá výdrž je odmenou za snahu.

NEZABUDNITE – pre dlhý a kvalitný sex potrebujete:

 

5/5 - (2 votes)