Predčasná ejakulácia 2. časť – 11 bezpečných metód oddialenia a predĺženia súlože

V minulej časti sme si vysvetlili, prečo predčasná ejakulácia existuje a že to nie je vôbec choroba ani nič neobyčajné. Je bežná a sama príroda to zariadila tak, aby muž bol schopný oplodniť ženu čo najrýchlejšie.

Samozrejme to, že nejde o chorobu, ešte neznamená, že s citlivejšou uzdičkou či žaluďom nemáte problémy. Predsa len si všetci chceme sex s partnerkou užiť dosýta a nechceme byť obmedzovaní predčasnou ejakuláciou a jej dôsledkami. Ako to môžete vyriešiť? Existuje niekoľko metód na oddialenie ejakulácie, ktoré si tu teraz popíšeme:

predčasná ejakulácia

 

Predčasná ejakulácia vzniká dráždením žaluďu a uzdičky. Tu je 11 tipov, ako citlivosť znížiť

Znecitlivejúce gély

Väčšina odborníkov, sexuológov alebo urológov vám na prvom mieste určite poradí znecitlivejúce gély. Tieto gély znižujú citlivosť penisu a predlžujú pohlavný styk. Obsahujú rôzne látky, väčšinou ľahké anestetiká, ktoré tlmia okolité vnemy.

Ich použitie je veľmi jednoduché. Trochu gélu si aplikujete na špičku penisu, presne na miestach, kde je penis najcitlivejší, počkáte si pár minút, pokiaľ sa gél nevstrebe, a môžete sa vrhnúť na vec.

Nevýhodou týchto gélov je fakt, že môžu váš penis natoľko účinne znecitlivieť, až nakoniec necítite vôbec nič, erekcia vám opadne a sex jej bez vyvrcholenia na konci. Preto je nutné tieto gély užívať s rozumom.

Sexuológ prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. vysvetľuje:

Avšak nesmieme zabúdať, že pokiaľ natrieme znecitlivujúcu masť či gél (spravidla obsahujúce formy prokaínu a trimekaínu) na penis, samozrejme znecitlivujeme aj vnemy partnerky v pošve (je teda vhodné používať ich s kondómom).

K lokálnym anestetikám je však potrebné pristupovať opatrne a najprv si vyskúšať, či nebudú vyvolávať alergickú reakciu (u nás či u partnerky). Niektorým mužom pomáha myslieť na niečo iné (odpútať pozornosť) sexuológovia v tomto prípade odporúčajú napríklad odčítavať po 7 z tisícky. Znie to síce úsmevne, ale zaberá to.

 

Prerušovaná súlož

Ďalšou jednoduchou možnosťou, ku ktorej nebudete nič potrebovať, je prerušovaná súlož. Funguje to veľmi jednoducho – hneď, ako na sebe pocítite, že sa blíži vyvrcholenie, na chvíľu všetky aktivity zastavíte a počkáte, kým sexuálne vzrušenie trochu neopadne.

Po pár sekundách alebo minútach opäť pokračujete ďalej.

Zadržiavanie ejakulácie vlastnou vôľou nie je zdraviu nijako škodlivé. Mnoho mužov sa cielene snaží o oddialenie ejakulácie s cieľom predĺženia pohlavného styku pred dosiahnutím orgazmu,upokojuje prípadných skeptikov MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovného lekárstva a cestovnej medicíny FNKV.

Zo začiatku to samozrejme nebude jednoduché a pokojne sa môže stať, že sa vám to na prvý raz nepodarí, ale to je normálne. Musíte to trénovať a uvidíte, že nakoniec dokážete týmto spôsobom predĺžiť sex až na niekoľko desiatok minút.

 

Erekčné krúžky

Treťou možnosťou sú špeciálne erekčné krúžky na oddialenie ejakulácie. Ide o drobnú silikónovú pomôcku, ktorá vám pomôže predĺžiť sex. Ich použitie je opäť jednoduché.

Krúžok nasadíte na vrch penisu čím zakryjete jeho najcitlivejšiu časť. Penis tak stratí časť svojej citlivosti, čo je presne to, čo potrebujete. Následne sa môžete pustiť do sexu tak, ako ste zvyknutý.

Rovnakú službu vám môže poskytnúť aj návlek na penis, ktorým nezakryjete len žaluď alebo uzdičku, ale kompletne celý penis. Tým ho nielen chránite pred prílišnou stimuláciou, ale tiež ho trochu zväčšíte. Cena za tieto pomôcky sa pohybuje od 7 eur.

 

Chladenie penisu

Pokiaľ sa toho nebojíte, môžete vyskúšať aj chladenie penisu. Cieľ je opäť rovnaký ako v predošlých bodoch – znecitlivieť penis. V tomto prípade ho však neznecitlivujete gélom alebo návlekom, ale chladom.

Stačí na žaluď alebo uzdičku priložiť kúsok ľadu alebo celý penis zabaliť do studeného uteráka. Chvíľu počkajte a uvidíte, že bude penis prakticky necitlivý. I keď sa mu počas sexu citlivosť zase vráti, vám to už vadiť nebude, pretože vydržíte dostatočne dlho a nakoniec vyvrcholíte spolu s partnerkou.

 

Časté zmeny polôh

Rovnaký efekt, ako prerušovaná súlož, môžu mať aj časté zmeny polôh. Vždy, keď na sebe pocítite, že sa blíži vyvrcholenie, zmeňte sexuálnu polohu. Počas tých niekoľkých sekúnd, kedy budete meniť polohy a váš penis sa nebude nachádzať vo vagíne a nebude stimulovaný, trochu opadne sexuálne vzrušenie a vy tak vydržíte oveľa dlhšie. A naviac budete považovaný za sexuálneho žrebca, pretože počas sexu vystriedate pokojne aj niekoľko polôh.

Určite ale neprestávajte dráždiť partnerku – ruky, jazyk, dildo… Čokoľvek. Žena ale pauzy v stimulácii nenesie dobre, pretože „vychladne“. Pokiaľ máte prestávku, neprestávajte so stimuláciou ženy. 

 

Vhodné sexuálne polohy

Dôležité je tiež vo vašom prípade sexovať v tých správnych polohách. Hneď uvedieme, prečo. Každá poloha je iná. Niekedy je pri nej vagína stiahnutá, inokedy je viac rozšírená. A to je práve fakt, s ktorým môžete pracovať.

Voľte preto také polohy, pri ktorých je vagína vašej partnerky čo najviac roztvorená, aby dochádzalo k čo najmenšej stimulácii. Najjednoduchšou takou polohou je misionárska.

 

Meditácia

Nemusí to byť priamo pre vás, ale napriek tomu tu túto možnosť zmienime. Niekedy je totiž predčasná ejakulácia spôsobená psychickým rozpoložením. Preto vám môže pomôcť aj pravidelná meditácia a dostatočné uvoľnenie. Vyskúšajte meditáciu pred sexom, kedy sa uvoľníte a zrelaxujete. Možno z vás opadne napätie, ktoré vedie k predčasnej ejakulácii.

 

Častá masturbácia

Zároveň ale nezabúdajte ani na pravidelnú masturbáciu či pravidelný sex. Preto sa snažte nastaviť si pravidelný režim sexuálneho vybitia a uvidíte, že časom vydržíte pri sexe oveľa dlhšie.

Uznávaný odborník v oblasti sexuológie MUDr. Václav Urbánek, CSc. zdôrazňuje:

Musím zdôrazniť, že úplne najzákladnejším predpokladom na terapiu predčasnej ejakulácie je zaistenie pravidelnosti v sexuálnom režime muža. Inými slovami, pravidelnosť a dostatočná početnosť pohlavných stykov. Je vhodné uskutočňovať ich niekoľkokrát týždenne. Pokiaľ totiž medzi jednotlivými ejakulačnými vybitiami (najmä u jedinca mladého) vznikne časový výpadok celotýždenný alebo ešte podstatne dlhší, tak pri následnom pohlavnom styku potom u každého muža nastúpi tendencia na urýchlenie alebo dokonca unáhlenie ejakulácie. To nie je žiadna porucha, ale fyziologická zákonitosť.

 

Tantrický sex

Ďalej môžete vyskúšať tiež techniky tantrického sexu. Ide o masážne a meditačné techniky, ktoré by vám mali pomôcť nielen predĺžiť sex a oddialiť ejakuláciu, ale aj dosiahnuť tvrdú erekciu ako kameň.

Tantrický sex môžete prevádzkovať aj so svojou partnerkou, aj v špecializovaných salónoch. Opäť sa pripravte na hodiny tréningu. Zo začiatku vyvrcholíte napríklad už po pár sekundách, ale uvidíte, že po pravidelnom skúšaní sa vaša výdrž predĺži.

 

Kegelove cviky

Aby ste zdvihli ťažké závažie, trénujete v posilňovni. Rovnako to platí aj v prípade svalov panvového dna, ktoré je potrebné trénovať. Na to sú určené Kegelove cviky, ktoré by vám mali pomôcť predĺžiť dĺžku sexu a oddialiť erekciu. Sú veľmi jednoduché.

Môžete ich vykonávať prakticky kdekoľvek, kde je záchod alebo kúpeľňa. Stačí počas močenia postupne v pravidelných intervaloch zadržiavať a znovu púšťať moč. Zdá sa to byť ľahké, ale až v praxi zistíte, že to tak jednoduché nie je. Týmto spôsobom spevníte svaly panvového dna, močovú trubicu a celkovo svaly okolo penisu, vďaka čomu potom lepšie udržíte nie len moč, ale aj ejakuláciu.

 

VIDEO: Naučte sa cvičiť Kegelove cviky. 

 

Hrubšie kondómy

A na záver tu máme možnosť, ktorá vám opäť znecitlivie penis a zároveň zabráni nechcenému počatiu. Hrubšie kondómy. Spýtajte sa vo svojej lekárni či drogérii, kde určite také kondómy nájdete.

Tieto kondómy sú vyrobené zo silnejšieho latexu, ktorý váš penis dostatočne znecitlivie a vy tak vydržíte pri sexe oveľa dlhšie. Zároveň tak zabránite nechcenému počatiu a prenosu pohlavných chorôb.

 

Ako zabrániť predčasnej ejakulácii?

Všetko, čo tu bolo opísané, zhŕňa MUDr. Barbora Bačová z Kliniky pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Prahe:

Pokiaľ chcete váš pohlavný styk predĺžiť, skúste iné polohy. Ďalej môžete vyskúšať rôzne znecitlivejúce krémy, spreje alebo kondómy. Niekedy je príčinou príliš nízka frekvencia pohlavného styku. Pomáha tiež tesne pred vyvrcholením stlačiť penis tesne za žaluďom. Je naviac šanca, že s pribúdajúcim vekom sa vaša výdrž bude predlžovať.

Predčasná ejakulácia teda rozhodne nemusí váš sexuálny život ohroziť, obmedziť či dokonca zničiť. Všetky vyššie uvedené možnosti môžete bez obáv vyskúšať. Všetky možnosti sú účinné, bezpečné a môžu vám pomôcť. Stačí si jednu z nich vybrať a vyskúšať.

 

Lieky na predčasnú ejakuláciu

Možno ste sa s tým už stretli, možno je to pre vás tu prvá informácia a zmienka – na trhu existuje veľa prípravkov na predĺženie pohlavného styku a na oddialenie ejakulácie. Tieto doplnky stravy a lieky majú rôzne zloženie a rozdielne účinky. Avšak ku každému sa pripája to isté – nie sú prakticky vôbec nutné.

Predčasná ejakulácia nie je choroba, ktorú by ste museli riešiť liekmi či doplnkami stravy! Nie je to nič, na čo by ste museli brať tisíce tabletiek. Ide len o to, že máte citlivejší penis, a tým u vás dochádza k rýchlejšiemu vyvrcholeniu. Ale to rozhodne neznamená, že by ste mali okamžite bežať k lekárovi a začať brať na to lieky. Radšej vyskúšajte niektorý z tipov vyššie.

Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D.:

Terapia spočíva v niekoľkých možných rovinách. U niektorých mužov postačí len sexuálny nácvik. Ide o partnerský návyk, kde sú pacienti a ich partnerky vedení k tomu, aby techniky našli možnosť zhody, teda taký spôsob milovania ktorý oboch privedie k sexuálnemu upokojeniu. Pokiaľ chcú skutočne skôr mechanicky predlžovať dobu ejakulačnej latencie, opäť majú niekoľko spôsobov, od prostého použitia kondómu, ktorý znižuje citlivosť (čím je kondóm silnejší, tým menšie je dráždenie a súlož môže trvať dlhšie) až po lokálne anestetiká, ktoré sú však len na lekársky predpis.

 

Liečba predčasnej ejakulácie

Pokiaľ vás váš veľmi citlivý penis veľmi limituje, pokiaľ je to pre vás naozaj veľmi nepríjemné, môžete ešte vyskúšať chirurgický zákrok. K tomuto kroku ale odporúčame pristúpiť len vo vážnych prípadoch a po dlhom rozhovore s vaším lekárom.

MUDr. Jan Vašinka z ambulancie nemocnice Znojmo vysvetľuje:

Obriezka alebo plastika uzdičky znižuje citlivosť penisu a teda oddiaľuje ejakuláciu.

Ide o to, že je mužovi chirurgicky odstránená predkožka, a tým aj čiastočne prerušená citlivosť uzdičky. Žaluď sa síce týmto spôsobom odkryje, ale po čase je jeho citlivosť trením o bielizeň znížená. Výsledkom je menšia citlivosť žaluďa a uzdičky, a teda aj predĺženie pohlavného styku.

Predčasná ejakulácia ale nie je choroba alebo zdravotný problém. Nie je ju teda nutné liečiť liekmi alebo náročným chirurgickým zákrokom. Iba pokiaľ by ste mali s citlivosťou penisu skutočne veľký problém, a to napríklad aj v bežnom živote, je možné k operácii pristúpiť. V opačnom prípade si vystačíte s postupmi a možnosťami, ktoré sme vám popísali vyššie. Úspešnosť vyriešenia vašich problémov je totiž obrovská.

Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. zo Sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Prahe hovorí:

Neúspešné prípady sú predovšetkým tie, kedy pacienti sami alebo ich partnerky nespolupracujú a neriadia sa inštrukciami to je rovnaké, ako vo všetkých oblastiach medicíny. Terapia potom nie je dostatočne účinná, bez úsilia pacienta to proste nie je možné.

Za aký čas sa vylieči? To je veľmi individuálne, niekedy stačí jediná konzultácia, počas ktorej sa problém otvorí, pomenuje, partneri si vzájomne povedia svoje očakávania a smerujú k vyriešeniu celej situácie, inokedy to však trvá aj niekoľko mesiacov.

ĎALEJ ČÍTAJTE: O obriezke, ktorá znecitliví penis a vy tak vydržíte dlhšie.

Rate this post