Ženská nevera – 7 x prečo a 6 x ako

Väčšina štúdií uvádza, že ženská a mužská nevera sa pohybuje v manželstve a monogamných vzťahov v rozmedzí medzi 10 až 20 %.

Kultúrne stereotypy nás zásobujú informáciami, že sú to väčšinou muži, kto podvádza svoje ženy a dievčatá. Výskumy však odhaľujú, že veľa žien dokáže podvádzať rovnako dobre. Nešíria tieto štatistiky práve ženy, ktoré si tak chcú vytvoriť alibi a „ospravedlnenie“ pre vlastnú neveru?

Poučím vás o tom, ako sa nevere brániť a predchádzať jej.

ženská nevera

 

Ženská nevera je ako úder blesku – nikdy neviete, kedy príde

Z akého dôvodu si ľudia myslia, že sú to hlavne muži, kto podvádza?

  • Západné kultúrne stereotypy oveľa viac odpúšťajú mužom. Nevera sa berie skôr ako oddychový sex, kým žena je označená za štetku.
  • Mužské viac zraniteľné ego má tendenciu nepripúšťať si možnosť nevery zo strany svojej partnerky.
  • Muži verejne vystupujú viac sexuálne ofenzívne – útočne.
  • Ženy vedia neveru lepšie zamaskovať a napríklad nevinný flirt ani ako neveru nevnímajú (samozrejme, len jednostranne).
  • Muži sa nechajú pri nevere ľahšie chytiť.

 

Čo hovoria o nevere výskumy?

Kultúrne predsudky bokom. Skutočné dôvody ženskej nevery sú často úplne odlišné od mužských motívov. Možno nie je žiadne prekvapenie, že motivácia žien podvádzať ide ruka v ruke so psychologickými a fyziologickými podnetmi, ktoré stimulujú sexuálne vzrušenie obidvoch pohlaví.

Muži sa lepšie cítia vo vzťahu založenom na čisto sexuálnej skúsenosti. Bez ďalších emočných záväzkov. To vyjadruje napríklad ich kladný vzťah k pornografii, návštevám strip klubov alebo prenájmu prostitútky.

Ženy naopak vzrušuje sexualita, ktorá zahŕňa emocionálne prepojenie s romantickým nádychom. Nie je náhoda, že filmy 50 odtieňov sivej a Twilight majú prevažne ženské publikum.

V jednom prieskume zoznamovacej agentúry Undercover Lovers bolo vyspovedaných 4000 členov – zhruba 2000 mužov a 2000 žien. Otázky boli kladené na ich zvyklosti v podvádzaní. Z čísel vyplynulo, že 57 % žien sa zamilovalo do muža, s ktorým mali aférku.

Na druhej strane sa zamilovalo len 27 % mužov. Ženy v prebiehajúcom zálete oveľa viac túžia po emocionálnom pute. Muži majú na vec iný pohľad.

 

Čo je dnes podvádzanie?

V mnohých smeroch sa nevera stala fenoménom modernej doby. Tomu zodpovedá aj veľké množstvo „neverných“ stránok a aplikácií. Takými sú napríklad u nás známe Tinder a Badoo. V zahraničí sú to potom Blendr, Undercover Lovers a ďalšie.

Pokiaľ aplikáciu máte, veľa dievčat má na fotkách aj svojho partnera a v profile status „zadaná“. Vedia ale títo nešťastní muži o tom, že žena aplikáciu používa, píše si a možno aj randí s inými mužmi? Som si istý, že nie.

Nejde o nič veľké, žiadne veľké romániky. Len sex. Prominentná zoznamka s podobným zameraním má teraz zhruba 16 miliónov členov. To ju robí jednou z najviac populárnych a profitujúcich aplikácií. Podobné zoznamky dobre využívajú súčasný trend na speňažnenie nevery a dokonca vás v reklamách presvedčí, že o nič nejde.  

 

VIDEO: Odborníčka vysvetľuje, ako nevera vzniká a ako jej čeliť.

 

Dôvody ženskej nevery

Ženy sa dopúšťajú nevery z niekoľkých dôvodov. Vyberám 6 najbežnejších.

 

Č. 1: Cíti sa nedocenená, odmietaná a ignorovaná

Žena, ktorá sa cíti viac ako upratovačka, finančný poskytovateľ alebo pestúnka, je náchylná k hľadaniu externej náhrady. Bude hľadať niekoho, kto viac ocení jej osobnosť, než len jej funkcie a benefity.

Pokiaľ sa vám žena odcudzuje, je načase zahrnúť ju pozornosťou, darčekmi a zážitkami. Vždy si ale rozmyslite, či vám za to stojí a či si túto starostlivosť vôbec zaslúži. Snažiť sa získavať späť nevernú ženu je riskantné. Po čase si na starostlivosť zvykne a nevera sa bude opakovať.

 

Č. 2: Chýba jej intimita

Ženy potrebujú cítiť intímne prepojenie so svojím partnerom oveľa viac, než muži. Toto puto nemusí byť vôbec sexuálne. Je skôr viac zamerané na dotyky, bozkávanie, maznanie, dávanie darčekov, starostlivosť a hlavne komunikáciu.

Ženy, ktoré nedostávajú svoju dávku intimity u svojho primárneho partnera sa môžu porozhliadať inde. Niektoré ženy môžu aj skĺznuť k drogovej závislosti, neúmernému utrácaniu či k prílišnému prejedaniu. To všetko podstupujú, aby kompenzovali vnútornú prázdnotu.

TIP: Veľmi intímna je spoločná dlhá predohra. Naučte sa takú, aká vašu ženu dokonale uspokojí. 

 

Č. 3: Je osamelá a nudí sa

Typ ženy, ktorá je dlhú dobu sama doma. Stará sa napríklad o malé dieťa alebo už sú deti odrastené a ona sa doma nudí. Má pocit, že jej život stráca zmysel. Hlbšie milostné aférky tak môžu dočasne vyplniť prázdnotu. Ženy, ktoré majú partnerov dlhodobo mimo domova, sa cítia dlhodobo osamelé a môžu vyhľadávať náruč cudzieho muža.

osamelá žena

Žiadny človek nevydrží sám dlhodobo a vždy si bude hľadať kamarátov alebo známosť. Venujte sa jej!

 

Č. 4: Necíti sa milovaná a docenená

Niektoré ženy majú nerealistické očakávania od dlhodobých vzťahov. Nevedia, čo by im mal snúbenec alebo partner ponúknuť. Vyžadujú veľa, samy dávajú málo a nič im nie je dosť dobré.

Viac narcisticky zamerané a nedospelé osoby môžu očakávať, že všetko bude podriadené ich potrebám a že partner im bude čítať myšlienky a splní každé prianie. Keď ich sklame ich ľudský a „nedokonalý“ partner, cítia sa oprávnení hľadať pozornosť inde.

 

Č. 5: Má problémy s intimitou

Skorá trauma v detstve alebo sexuálne zneužitie vedie ženy často k problémom v dospelosti. Napríklad k závislosti od sexu a opakovanému podvádzaniu. Taká žena neustále vyhľadáva emocionálne vyhrotené situácie. Proste sa potrebuje stále hádať. 

Intimita vzťahu im nič nehovorí. Ženy s nevyriešenou traumou z detstva, ženy emocionálne nestabilné. Taká nájdu pocit dôležitosť len cez vyhrotené romániky a sexuálne aktivity.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Opak podvádzania psychický sexuálny blok. Aké sú najčastejšie príčiny? 

 

Č. 6: Nezahojené zranenia z minulosti

Niektoré ženy takto liečia svoje minulé rany. Pocit kontroly nad niekým, kto ju chce a miluje (sexuálne/romanticky) pomáha takej žene cítiť sa dôležito a emocionálne v bezpečí.

Vzťah potom môže byť založený na sexuálnej rovine, ktorá pomáha vyplniť potrebu emocionálneho vzťahu a tiež umožňuje vyhnúť sa pocitu závislosti a odhalenia jadra osobnosti. Jedine tak nemôže dôjsť k opätovnému zraneniu duše, ako tomu bolo v minulosti.

Bohužiaľ si niektoré ženy neuvedomujú, ako hlboko ich tajné romantické správanie dokáže ovplyvniť dlhodobý emocionálne založený vzťah s verným partnerom. Nevera bolí. Zradený muž náhle stráca svoje pevné zázemie a pocit bezpečia. Udržanie tajomstva a zatĺkanie ruinuje dôveru vo vzťahu a zrada spôsobuje bolesť nehľadiac na pohlavie a motívy.

Pokiaľ sa pár rozhodne krízu riešiť spoločne, môže to byť šanca, ako vzťah zachrániť a dokonca posilniť. Je možné využiť konzultáciu u odborníka. Ten môže pomôcť žene zbaviť sa závislosti od sexu a milostných afér.

Niekedy môže terapia skončiť úspechom, ale v iných prípadoch už nie je možné obnoviť vzájomnú dôveru. Potom je len na páre a terapeutovi, aby všetci našli spoločné riešenie na čo najmenej bolestivý prechod do vzájomného odlúčenia.

 

Č. 7: Je závislá od sexu

Ženy majú rady sex a mnohé z nich sú doslova závislé. Nezáleží na tom, s kým a kde, ide len o súlož. Porucha je ale skôr prípadom pre psychológa, pretože táto žena si neuvedomuje, koľkým ľuďom vlastne ubližuje a obyčajne nepočúva výčitky a prosby. Vlastné výčitky nemá žiadne.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Závislosť od sexu nevadí, pokiaľ s ňou neotravujete svoje okolie a neškodíte mu. 

 

Ako spoznať neveru?

Tu som zhrnul niekoľko bodov, ktoré v zásade upozorňujú na možnú partnerskú neveru a a muž by mal týmto signálom venovať zvýšenú pozornosť. Ženy sú totiž v maskovaní nevery oveľa lepšie ako muži.

Myslia si ale, že muži sú len mumáci, ktorí na nič neprídu. Ja ale viem, že aj mužské „radary“ pracujú naplno a často vieme viac, ako by nevernica kedy čakala.

 

Č. 1: Žiadna vízia spoločnej budúcnosti

Plánovali ste si vždy všetko spolu a zrazu všetko prestalo? Možno niečo nie je úplne v poriadku. Žena, ktorá vidí spoločnú cestu životom s mužom svojich snov, plánuje aj spoločnú budúcnosť. Záujem ísť spoločnou cestou je jedným zo znakov lásky ženy k mužovi.

 

Č. 2: Extrémne zmeny nálad – protivná/milá

Ženy sú od prírody náladové. Pokiaľ má žena až príliš veľké výkyvy nálada, mali by ste byť v strehu. V prípade protivnej nálady dáva žena najavo svoju nespokojnosť a vnútorný nepokoj. Nechce tráviť čas so svojím stálym partnerom a má tendenciu ho od seba odohnať. Naopak, až príliš milá poloha je tiež podozrivá. Rolu tu hrajú výčitky svedomia z nevery.

 

Č. 3: Schovávanie telefónu a akejkoľvek komunikácie

Náhle muž nevidí telefón partnerky, ktorý vždy ležal na konferenčnom stole. Žene pípajú správy a SMSky neskoro v noci. Pokiaľ vojdete do miestnosti, keď niečo píše, zbesilo stláča escape a telefón vypína.

Na sieťach vidíte jej nové priateľstvá s cudzími mužmi. Zmenilo sa náhle heslo do spoločných účtov. Možno žena nechce, aby muž videl jej komunikáciu s potenciálnym tretím mužom milostného trojuholníka.

 

Č. 4: Časté služobné cesty/neprítomnosť doma

Pokiaľ je partnerka až príliš často mimo domova alebo má časté služobné cesty, potom by mal muž zbystriť. Môže to byť znamenie, že partnerka chce tráviť čo najviac času so svojím milencom.

Vyhovára sa na nové lekcie tanca? Zostáva v práci dlhšie s „kolegami“? Začala sa jej podozrivo často ozývať „bývalá spolužiačka“? Zbystrite pozornosť a pokojne zavolajte ľuďom, s ktorými sa údajne schádza. 

 

Č. 5: Náhla zmena imidžu (k lepšiemu)

Partnerka bez racionálneho dôvodu náhle zmení svoj vzhľad. Pokiaľ je zmena naozaj výrazná, je dosť možné, že tak urobila kvôli svojmu novému objavu.

VIETE, ŽE žena dokáže zlepšiť vašu erekciu? Čítajte, akú hrá rolu v tejto pomoci.

 

Č. 6: Zmena záujmov

Zmena koníčka, ktorý k partnerke na prvý pohľad nesedí? Tu by mal muž zbystriť. Žena sa možno snaží naučiť nový koníček, aby mohla viac času tráviť s cudzím mužom. Choďte sa na športovisko alebo na novú aktivitu pozrieť tiež. 

 

Čo urobiť proti nevere?

Pokiaľ ste muž s umením odpúšťať, zrejme chcete vzťah zachrániť a nevernicu len tak neopustíte. Skúste tieto posledné tipy. Ja vám prajem, aby konečne dostala rozum a začala si viacej vážiť, čo má doma.

 

Zdravá a pevná erekcia

Veľmi dôležitá je pevná erekcia, pretože práve tá z veľkej časti preukazuje vašu mužnosť a schopnosť byť kvalitným otcom. Patrí k vzťahu a partnerskému sexu rovnako, ako kvalitný syr k vínu. Muž by mal o kondíciu svojho penisu a o pevnosť erekcie dbať správnou životosprávou.

TIP: Pokiaľ sa snažíte, ale erekcia stále zlyháva, nechajte si poradiť v rebríčku TOP 10 doplnkov pre podporu erekcie.  

 

 

 

Správna hladina testosterónu

Tiež správna hladina testosterónu hrá svoju rolu. Žena túži mať doma pravého muža a nie len utiahnutého mumáka. Dostatok športu, zdravá strava a hladina testosterónu z vás urobí neodolateľného alfasamca, ktorý sa už nemusí spoliehať na vernosť jednej nečestnej ženy. 

 

Prajem vám v živote len verné ženy

Toľko teda k ženskej nevere. Vzťah je vždy záležitosťou dvoch jedincov. Ak došlo k nevere, nikdy nie je vina len na jednej strane. Následky nesú obidvaja. Nevernicu si u seba veľmi nedržte. Staré mosty spáľte a nadväzujte nové známosti Tá pravá tam niekde je, musíte len skúšať a nezatrpknúť.

Pre mužov, ktorí si chcú zachovať zdravý vzťah so svojou partnerkou, je dôležité si uvedomiť, že budovanie vzťahu nie je o jednorázových veľkých gestách. Oveľa viac ide o každodenné drobné maličkosti. Muž, ktorý sa stará o svoju ženu a miluje ju, sa nemá vo väčšine prípadov čoho báť.

ĎALEJ ČÍTAJTE: 33 + 5 sexuálnych hier, ktoré zo spálne vyženú stereotyp a žena zabudne pokukovať po iných.

5/5 - (2 votes)