Prvý sex – ako sa správať a čo robiť?

Prvý sex vzbudzuje nervozitu. Muži či ženy, nikto nie je výnimkou. Počas milovania sa môže vyskytnúť hneď niekoľko trapasov, ktoré zážitok jednoznačne znepríjemnia.

Stres, obavy zo sklamania, zlyhania a vzrušenie často spôsobia nemalé problémy, akými sú predčasná ejakulácia či porucha erekcie. Na čo si musíte dávať pri sexe pozor? A čo robiť, aby vaša premiéra nebola zároveň aj derniérou?

dvojica_pri_sexe

Mladé páry nebývajú pri sexe také sebaisté, ako páry z filmov

 

Neskúsených trápi predčasná ejakulácia

Na ozrejmenie, predčasná ejakulácia je príliš skorý výron semena buď tesne pred súložou, alebo do dvoch minút sexu.

Určite to poznáte aj vy. Ste vzrušený, pred sebou máte nádhernú ženu, ktorú sa chystáte pomilovať, keď zrazu predčasne ejakulujete. Partnerka sa tvári chápavo, dokonca vás aj utešuje, vy sa ale aj napriek tomu cítite neuveriteľne trápne a neviete kam s pohľadom.

Povedzte stop! Pokúste sa obmedziť stresujúce činnosti a nájdite medzi nimi a vaším intímnym životom zdravú rovnováhu.

STE PLNOLETÝ? V tom prípade si môžete „poistiť“ erekciu, aby ste zaručene nezlyhal a váš prvý sex bol najlepší, aký len môže byť.

Proerecta SHOT stačí vypiť a do 30 minút prichádza pevná a trvácna erekcia, ktorú potrebujete. 

 

Čo spôsobuje zlyhanie v posteli?

Uponáhľaná doba, problémy v práci, v živote, nikdy nekončiaci tlak, všetko to vplýva aj na posteľové záležitosti.

Už sa vám predtým stalo, že ste partnerku neuspokojili? V hlave sa vám usadila myšlienka, ktorá vás neustále kvári a zákerný hlas vám našepkáva, že vy toho vlastne ani nie ste schopní? Nalaďte sa na novú vlnu a zabudnite na predošlé nezdary.

Zbavte sa svojich zlozvykov a začnite športovať. Ranný dvadsaťminútový beh vás nielen preberie a dodá vám novú dávku energie, ale prejaví sa aj vo vašich posteľových radovánkach.

Zdravý životný štýl sa stáva novým trendom a postupne mu prepadá množstvo ľudí. Avšak, zatiaľ, čo jedni žijú zdravo, druhí si na svoje zdravie pozor nedávajú.

Cigarety, alkohol, ľahké drogy, všetky tieto zlozvyky môžu mať vplyv na vašu erekciu a výkon, ktorý v posteli podáte. Tučná strava, nočné prejedanie sa, nadváha a obezita tiež v sexe zohrávajú rolu.

Zapamätajte si, že ste presne to, čo jete. Jedlo vplýva na nálady, hormóny, procesy v organizme a v konečnom dôsledku aj na samotnú súlož.

 

Erektilná dysfunkcia

Nežiaduci, nenávidený, ale častý problém, s ktorým sa stretol aspoň raz v živote takmer každý chlap. Pri erekcii je muž sexuálne vzrušený a jeho penis sa plní krvou.

Na jej konci by mal byť penis pevnejší a tvrdší. Avšak nie vždy je tomu tak. Muži totiž trpia rôznymi poruchami a podarí sa im dosiahnuť len slabú alebo žiadnu erekciu.

Nehovoriac o ďalších faktoroch, ktoré idú s erektílnou dysfunkciou ruka v ruke – stres, strach, zranené ego, pocit zbytočnosti a smútok.

ČÍTAJTE VIAC O: Erektílnej dysfunkcii a liečebných terapiách.

Ako posilniť erekciu?

Športujte a žite zdravo

Ako inak, dve základné veci, ktoré ovplyvňujú aj váš sexuálny život. Aj tu platí, že zdravý životný štýl je úzko prepojený so sexom a vaším výkonom.

 

Buďte pozitívny

Slabá erekcia je častým problémom práve u mladých mužov a jej príčinou je hlavne psychika. Jeden takto nepríjemný zážitok môže spôsobiť hneď celý sled udalostí a problém je zrazu na svete. A všetko len kvôli vašej zradnej mysli a nepríjemným myšlienkam.

 

Nechajte sa vyšetriť

Problém s erekciou môže byť následkom vážnejšieho ochorenia. Vysoký krvný tlak, cukrovka, srdcovocievne ochorenia alebo depresia. Zájdite radšej za urológom a spolu s ním prediskutujte, aké sú vaše ďalšie možnosti. Vylúčte zdravotné ťažkosti, objavte problém a následne nájdite riešenie.

Doplnok na podporu erekcie Proerecta KLASIK sa užíva dlhodobo, čím dlhodobo zlepšuje erekciu. 

 

Ako sa správať v posteli?

Ženu neignorujte 

Nemali by ste zabúdať, že v posteli nie ste sám. Ste tam dvaja. Preto sa snažte robiť to, čo vyhovuje aj vašej partnerke. Na začiatok zvoľte radšej pomalé tempo, ktorým ju aj seba pripravíte na sex. Aj samotný pohlavný styk musí byť zážitkom od začiatku.

Nepokazte to prílišnou vervou, drsnosťou či rýchlosťou. Sex je hra a každá hra má isté pravidlá. Pri sexe však platí iba jedno – potešte seba aj partnerku.

 

Akú polohu zvoliť pri prvom sexe?

Nesnažte sa zapôsobiť rôznymi akrobatickými kúskami, ktoré môžu skončiť nehodou alebo pocitom trápnosti. Ste spolu v posteli prvý raz, dajte si teda načas a spoznajte jej telo. Na začiatok voľte radšej starú dobrú klasiku.

Misionárom nič nepokazíte, ak sa teda nechystáte v jednom uhle ostať hodinu. Milovať sa môžete aj zozadu, poležiačky, alebo kľačiac. Poloha na štyroch je jednoduchá, horúca a obľubuje ju veľa žien.

Ide vám skôr o hlboko erotický zážitok? Skúste polohu postojačky. Oprite partnerku chrbtom o stenu či kuchynskú linku, zdvihnite jej jednu nohu a jemne do nej vstúpte. Poloha je veľmi intímna, môžete sa pri nej do ľubovôle bozkávať a vďaka správnemu uhlu spôsobíte partnerke aj sebe nádhernú rozkoš.

Ak ste o niečo viac obdarený a jemnosť nie je vašou silnou stránkou, nechajte na žene, aby sama určovala tempo. Vysaďte ju na seba a dovoľte jej dominovať.

 

Nebojte sa opýtať

Nemusíte sa cítiť zle ani trápne, pokojne sa jej opýtajte, čo má vlastne rada. Nik nepozná telo vašej partnerky lepšie, než ona sama. Práve preto je ona tým správnym človekom, ktorý vás nasmeruje a ukáže vám ako na vec.

kondóm

Ani pri prvom sexe nezabúdajte na kondóm a riadne sa s ním naučte zaobchádzať

 

Noste pri sebe ochranu

Nikdy nezabúdajte na prezervatív. Nič totiž nedokáže schladiť novú partnerku viac, ako jednoduchá veta: „Nemám kondóm.“ Kondóm totiž ochráni nielen ju pred nežiaducim počatím, ale aj vás oboch pred rôznymi pohlavnými chorobami.

Infekčné ochorenia, ktoré sa prenášajú pohlavným stykom, akými sú kvapavka, syfilis, kvasinky alebo chlamýdie sú nielen nepríjemné, ale v istých štádiách aj nebezpečné.

Niektoré sú bezpríznakové a ich výskyt odhalí až lekárske vyšetrenie. Navyše, neliečené pohlavné choroby zasahujú aj do plodnosti a môže sa stať, že vo vyššom veku nebudete schopný počať potomka.

NEZABUDNITE si „poistiť“ erekciu, aby ste zaručene nezlyhal.

 

Najhľadanejšie pohlavné choroby na blogu

HIV
HPV VÍRUS
KVAPAVKA
HEPATITÍDA (ŽLTAČKA) VŠETKÝCH TYPOV
CHLAMÝDIE
FILCKY
GENITÁLNY HERPES
FIMÓZA
BALANITÍDA (BALANITIS)
AKO PREBIEHA VYŠETRENIE U UROLÓGA?

 

4.5/5 - (2 votes)