Luxusné lubrikačné gély – 4 TIPY a pár dobrých rád, ako ich bezpečne používať

Lubrikačné gély majú svoju dlhú pikantnú históriu. Už od pradávna sa muži a ženy snažia spríjemniť milovanie najrôznejšími olejmi.

Priamymi predkami súčasných lubrikantov sú olivové oleje, slnečnicové oleje, ale aj najrôznejšie živočíšne tuky. Ľudia volia lubrikanty najčastejšie vo chvíli, kedy im to tam dole prirodzene príliš nekĺže.

Ďalej vo chvíli, keď si chcú sex spríjemniť, kedy používajú najrôznejšie sexuálne pomôcky, keď chcú odhaliť tajomné zákutia análneho sexu alebo napríklad pri sexuálnej praktike fisting. Jednotlivé lubrikačné gély sa líšia podľa toho, na akej báze sú vyrobené a ako fungujú.

luxusné lubrikačné gély

 

4 tipy na luxusné lubrikačné gély

Hľadáte na trhu luxusný lubrikačný gél, ktorý posunie vaše milovanie na celkom novú úroveň? Potom vám prinášam tipy na 4 luxusné gély, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti.

<strong>YESforLOV </strong><strong>– vzrušivý gél pre ženy</strong>

Lubrikačný gel YESforLOV

YESforLOV Vzrušivý gél pre ženy predstavuje vysoko kvalitný lubrikant na vodnej báze určený pre všetky sexuálne hry.

Je vhodný na použitie s kondómom aj s erotickými hračkami z lekárskeho silikónu.

Tento lubrikačný gél obsahuje okrem iného aj B-arginín, čo je prírodná aminokyselina, ktorá pomáha rozširovať cievy.

 • Dobre kĺže
 • Skvelo zvlhčuje
 • Dlho vydrží
 • Podporuje vzrušenie u ženy
 • PH neutrálne
Veľkosť balenia: 100 ml
Počet dávok: asi 20 dávok v nádobke

 

 

<strong>Bijoux Indiscrets Twenty One silikónový lubrikačný gél</strong>

lubrikačný gél Bijou Indiscrets Twenty One

Ďalší vysoko kvalitný lubrikačný gél na báze silikónu, Bijoux Indiscrets Twenty One. Gél je veľmi jemný a príjemný.

Môžete ho používať aj pri klasickom vaginálnom sexe, aj pri anále. Avšak pamätajte na to, že vďaka svojej silikónovej báze nie je vhodný pre niektoré erotické hračky.

Navrhnutý je s maximálnym ohľadom na citlivé ženské sliznice. Pocit zvlhčenia a kĺzania oceníte pri akomkoľvek sexe s partnerom, či už si budete užívať doma v spálni, alebo napríklad niekde vonku.

 • Špičkový výrobok
 • Šetrný k pokožke
 • Nezasychá
 • Nelepí
 • Skvelo kĺže
 • Nepoškodzuje kondómy
Veľkosť balenia: 100 ml
Počet dávok: asi 20 dávok v nádobke

 

 

<strong>Kozmetika LELO </strong><strong>– hydratačný lubrikačný gél 150ml</strong>

hydratačný lubrikačný gél lelo

Ďalším zástupcom vysoko kvalitných a luxusných lubrikačných gélov je Kozmetika LELO – Hydratačný lubrikačný gél 150 ml. Jediný tento má objem 150 ml, a tak je vhodný pre náruživých milovníkov, ktorí potrebujú mazať, mazať a zase mazať.

Opäť ide o lubrikačný gél na vodnej báze, a tak sa ho nemusíte báť použiť s erotickými pomôckami, kondómami ani napríklad v prípade precitlivenej pokožky. Doprajte si prvotriedny zážitok pri sexe vďaka tomuto špičkovému lubrikantu.

 • Nežmolkuje
 • Extra kvalita
 • Vhodný s kondómami
 • Univerzálne použitie
 • Krásne kĺže
 • Väčší objem
Veľkosť balenia: 150 ml
Počet dávok: asi 30 dávok v nádobke

 

 

<strong>YFL Análny lubrikačný gél</strong>

análny lubrikačný gel Yes for Love

Ako posledného zástupcu luxusných lubrikačných gélov tu mám YESforLOVE Análny lubrikačný gél. Ako už hovorí názov, je tento prípravok práve na análny sex.

Dokáže ho maximálne spríjemniť a uľahčiť. Vaše análne hry sa stanú vďaka tomuto gélu nevšedné a vysoko príjemné.

Vďaka svojej hustote a nezasychavosti skvelo kĺže, takže ho nemusíte použiť také množstvo. Na jedno použitie vám budú stačiť dve malé kvapky.

 • Ideálny pre análny sex
 • Nekompromisná kĺzavosť
 • Špičkový výrobok
 • Nelepí
 • Nepoškodzuje kondómy ani erotické hračky
Veľkosť balenia: 100 ml
Počet dávok: asi 20 dávok v nádobke

 

 

Kedy siahnuť po lubrikačných géloch?

Po lubrikante môžete siahnuť prakticky kedykoľvek, aj keď s vlastným zvlhčením problém nemáte. Dlhú dobu boli lubrikanty spájané len s gaymi a ženami trpiacimi vaginálnou suchosťou. Avšak medzi ľuďmi sa rozrastá trend používať lubrikanty, aby si spríjemnili sex.

Samozrejme, lubrikant veľmi pomôže, pokiaľ má partner napríklad veľké náradie alebo keď používate nejakú erotickú hračku. Potom je, samozrejme, lubrikačný gél celkom namieste. Lubrikanty prinesú intenzívnejšie pocity, zábavu alebo pomôžu pri zvlhčení.

Lubrikant je pomôcka celkom dokonalá – všetko s ním ide lepšie

 

Ako spoznáte, že ste na lubrikant alergická skôr, ako ho kúpite?

Vyskúšajte najprv daný lubrikant na ruke či nohe, aby ste videli, či sa na danom mieste nevytvorí nejaká alergická reakcia. Nechajte lubrikant pôsobiť aspoň po dobu 20 minút. Pokiaľ ani na druhý deň na danom mieste nič čudné neuvidíte, môžete lubrikant v pokoji používať.

Pokiaľ sa vám pokožka podráždi, výrobok ihneď prestaňte používať.

 

Najčastejšie zloženie dobrých lubrikantov

Najčastejšie sú lubrikačné gély zložené z veľkej časti z vody, ďalej potom obsahujú propylénglykol, hydroxyethylcelulózu, benzoan sodný, sorban draselný, tetranatrium EDTA, extrakt zo ženšenu, Avena sativa extrakt, polysorban-20, aspartam, Polyquaternium-5, PEG-45M a kyselinu citrónovú.

Z týchto látok sú najdiskutovanejšie propylénglykol, hydroxyethylcelulóza a benzoan sodný. Práve tieto zložky môžu vyvolávať u citlivých jedincov alergickú reakciu.

Podľa niektorých odborníkov býva výskyt alergickej reakcie na propylénglykol hlavne u ľudí s ekzémom a s atopickou pokožkou. Tí by sa mali tejto látke radšej vyhnúť.

Na hydroxyethylcelulózu väčšinou nebýva alergia, avšak je nutné poradiť sa v prípade neistoty a podozrenia so svojím lekárom.

Benzoan sodný sa navyše používa ako konzervant. Neodporúča sa na použitie u detí a môže naň vzniknúť silná alergická reakcia.

 

Sú nejaké lubrikanty nevhodné na použitie s kondómom?

Niektoré lubrikačné gély nie je vhodné použiť s výrobkami vyrobenými z lekárskeho silikónu. Väčšinou ide o najrôznejšie vibrátory a erotické hračky.

Avšak s kondómami môžete používať prakticky všetky lubrikanty na vodnej báze, ktoré nájdete na trhu. Len si dajte pozor na lubrikanty, ktoré sú vyrobené na silikónovej báze. Tie nemusia byť na použitie s kondómami vhodné. To sa však vždy dozviete v informáciách na balení.

A pokiaľ narazíte na lubrikant na báze oleja, potom ho rozhodne nepoužívajte s latexom. Oslabujú totiž jeho štruktúru, takže potom hrozí prasknutie.

 

Stane sa niečo, keď lubrikant zlížete?

Musíte vyhľadať lekára, keď lubrikant zjete? Podľa výrobcov nie. Pokiaľ sa vám dostane lubrikant na tvár či priamo do úst, nič by sa vám nemalo stať. Asi to nebude dvakrát dobrá pochúťka, ale zdravotné následky by to mať nemalo. Stačí si vypláchnuť ústa vodou a pokračovať v erotických hrách.

 

Lubrikačný gél a oči

A čo keď s dostane lubrikant do očí? Stane sa niečo? Rovnako, ako v prípade úst, oči vypláchnite vodou a môžete pokračovať. Len, pokiaľ by ste mali oči precitlivené a stále podráždené, vyhľadajte odbornú pomoc.

Podráždenie očí je našťastie ojedinelé, alergiou ale trpieť nemôžete. Snažte sa, aby sa vám lubrikant do očí ideálne nedostal.

 

Lacný alebo drahý lubrikačný gél?

Začiatočníci často robia tú chybu, že si zaobstarajú ten najlacnejší lubrikačný gel, na ktorý v obchode narazí. Potom sú s ním často nespokojní, neplní ich predstavy, aké o lubrikantoch mali, a môžu páchať viac neplechy ako úžitku.

Preto je vhodné hneď na začiatku investovať do kvalitného lubrikantu. Ten rozdiel je znateľný prakticky na prvý pohľad.

Dlhšia výdrž, je príjemný na dotyk, obsahuje kvalitné prísady, má dlhú životnosť a prináša skvelé výsledky. To všetko sa spája s kvalitnými luxusnými lubrikačnými gélmi oproti ich lacnejším variantom.

Áno, síce si za ne trochu priplatíte, ale ten sex potom za to naozaj stojí. Naviac sa nemusíte báť, že by vás ešte viac vysušoval alebo zanechával mastný film.

Lubrikant sa dotýka najcitlivejších telesných partií, preto doň investujte a dbajte na kvalitu a bezpečnosť

 

Je nejaký rozdiel medzi vaginálnymi a normálnymi lubrikantmi?

Na trhu sa môžete stretnúť s najrôznejšími druhmi lubrikačných gélov.

 • lubrikanty pre dlhší sex,
 • lubrikanty s afrodiziakami,
 • lubrikanty pre análny sex a fisting,
 • lubrikanty s hrejivým alebo chladivým účinkom,
 • lubrikanty prírodné/organické/bio,
 • lubrikanty s lahodnou arómou,
 • lubrikanty na báze oleja atď.

Medzi všetkými týmito kategóriami môžete naraziť aj na vaginálne lubrikanty. V čom sa líšia od tých klasických?

Tieto lubrikanty neobsahujú žiadne estrogény a teda by mali podporovať vaginálne zvlhčenie. Ich hydratačný účinok môže trvať dokonca až niekoľko dní.

Na druhej strane ich ale nie je možné považovať za liečbu vaginálnej suchosti. Ako krátkodobé riešenie sú síce fajn, ale ako liečba sú úplne nevhodné.

 

Mám doma lubrikačný gél po záruke, čo s ním?

Pokiaľ ste príliš dlho na svoj lubrikačný gel nesiahli a teraz zisťujete, že je niekoľko mesiacov po odporúčanej dobe spotreby, rozhodne ho už nepoužívajte. Áno, nemusí sa nič stať, ale kto to chce riskovať?!

V takej chvíli je dosť pravdepodobné, že bude niektorá zo zložiek lubrikantu už neúčinná, dokonca napríklad aj zdraviu nebezpečná. Hoci teda môže byť tuba s lubrikantom stále poloplná, radšej ho vyhoďte do odpadkového koša a zaobstarajte si nový. Nehazardujete totiž iba s alergickými reakciami, ale celkovo so svojím a partnerkiným zdravím.

 

Poriadne natierajte a majte sex bezpečnejší a príjemnejší

Lubrikačné gély sú skvelou pomôckou, ktorá by nemala chýbať v žiadnej spálni. Stačí pár kvapiek a okamžite bude váš sex vášnivejší a zaujímavejší.

Nezáleží na tom, či máte problémy so zvlhčením. Lubrikanty môžu používať doslova všetci a užiť si tak nevšedný sex. Sú veľmi klzké a dajú sa použiť aj na väčšie plochy tela, napríklad aj na erotickú masáž. Stačí len popustiť uzdu svojej zmyselnej fantázii.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Menštruačný kalíšok ako ekologická, hygienická a ekonomická náhrada vložiek a tampónov.

menštruačný kalíšok

 

 

5/5 - (1 vote)