Vaginálne mapovanie – liečba alebo predražené a zbytočné kurzy šarlatánov?

Vaginálne mapovanie

Moderný spôsob liečby psychických problémov, traumatických udalostí z detstva a fyzických ochorení?

Alebo sú to len zbytočné a predražené kurzy šarlatánov?

Vaginálne mapovanie je pomerne mladou metódou, ktorá by mala ženám priniesť rad benefitov. Lenže, ako to tak u podobných spôsobov býva, je to veľmi diskutabilné.

 • Skutočne niečo prinesie?
 • Skutočne to žene pomôže?
 • Alebo ide len o slušnejšie pomenovanie erotickej masáže?

vaginálne mapovanie

 

Vaginálne mapovanie

Začnem ale pekne úplne od začiatku. Vaginálne mapovanie je jednoducho povedané masážna technika, počas ktorej masér či „šaman“ prehmatáva ženu v jej vagíne a tým by ju mal teoreticky uvoľniť.

Niekto uvádza, že týmto spôsobom ženu zbaví traumy z minulosti, niekto zase tvrdí, že vďaka tomu ženu omnoho lepšie uvoľní, než pri bežnej masáži, niekto tvrdí, že ženu zbaví prekliatia.

Fanúšička vaginálneho mapovania Vendula Kociánová hovorí:

Ženy sa otvorili, dokázali sa pomocou tohto uvedomiť a vyčistiť mnohé bloky.

Pri tejto metóde som bola sama so sebou, so svojimi veľkými bolesťami a vinami a mohla som si ich vypustiť za stenami svojho bezpečného domova.

 

Čo presne vaginálne mapovanie predstavuje?

Vaginálne mapovanie si môžete predstaviť ako masírovanie, mačkanie a prehmatávanie v podbrušku, trieslach a priamo vo vagíne.

Ženám propagátori sľubujú uvoľnenie, zbavenie sa bolesti a napätia, zlepšenie procesu uzdravovania či prekonanie niektorých traumatických zážitkov a problémov z mladosti.

Vaginálne mapovanie ale podľa tých, ktorí túto metódu prevádzkujú, nie je erotickou službou. Cieľom podľa nich vraj nie je vyvrcholenie ani sexuálne uspokojenie.

Jana Němcová popisuje vaginálne mapovanie takto:

Vaginálne mapovanie je jemná dotyková masáž, pri ktorej sa masíruje vnútorné tkanivo vagíny.

Žena sa tak vedome spája s najrôznejšími pocitmi, ktoré môžu byť v intímnej oblasti nahromadené.

V masírovaných bodoch môže žena cítiť bolesť, pálenie, potešenie alebo necítiť vôbec nič.

Jednotlivé body môžu byť tiež spojené s rôznym druhom emócií: smútok, strach, hnev, agresia alebo radosť.

Je to tým, že naša vagína a vlastne celá oblasť panvy a stehien je veľmi prijímajúca a má tendenciu v sebe všetko ukladať a pamätať si rôzne druhy zážitkov, a to či už príjemných, alebo nepríjemných.

To, že má niekto pekné šaty a usmieva sa do kamery neznamená, že vám chce reálne pomôcť a nezaujímajú ho vaše peniaze. Ide stále o zákerný „biznis s ľudskou tvárou“ a šarlatánske postupy.

 

Na čo má údaje slúžiť vaginálne mapovanie?

Asi je veľmi zložité správne vysvetliť a určiť, na čo vaginálne mapovanie vlastne slúži.

Je to asi dosť podobné s tantrou. Každý vníma vaginálne mapovanie trochu inak.

 • Niekto za tým vidí masáž, vďaka ktorej sa uvoľní.
 • Niekto za tým vníma nájdene samej seba.
 • Niekto vďaka tomu odhodí hanbu a strach.
 • Niekto proste len nájde ďalší erotický zážitok.
 • Niekto si užije intímne chvíle, keď k tomu nemá nikoho iného.
 • Niekto na chvíľu vypne.
 • Niekto sa posunie do vyšších sfér svojho vnímania a nájde svoje vyššie ja.

Mužom sa to veľmi ťažko popisuje, čo vlastne žena cíti pri vaginálnom mapovaní, pretože nemá vagíny, aby si to sám predstavil.

Ale ani u ženy to nie je úplne jednoduché. Asi možno povedať, že vaginálne mapovanie je len pre tých, ktorí veria na nejaké duchovno, spiritualizmus, vyššie sféry alebo napríklad na čakry.

Obzvlášť ženy sú na šírenie týchto bludov a ezoterických nezmyslov veľmi vďačnou cieľovou skupinou a sú schopné vyhodiť do vzduchu stovky eur mesačne.

Presne s tým samozvaní „odborníci“ počítajú a už teraz sa tešia na ďalší príliv zúfalých žien. Ide o vaše peniaze. Vaše blaho tu skutočne nikoho nezaujíma.

Psychologička, psychoterapeutka a šamanka Petra Yamuna vysvetľuje:

Rozpúšťajú sa traumy uložené nie len vo vagíne, ale aj na stehnách a bokoch. Z jaziev.

Nejde primárne o sexuálne vzrušenie, nevykonávam erotické služby.

 

Kto vykonáva vaginálne mapovanie?

Vaginálne mapovanie väčšinou vykonávajú špeciálni maséri, či sexuálni kouči, poradcovia, guru, šamani ši tantrickí učitelia (ponúkaj sa trefné súhrnné pomenovanie šarlatáni a šmejdi s ľudskou tvárou).

Rozhodne nečakajte, že vám vaginálne mapovanie urobia v klasickom masážnom salóne.

Určite isto vám túto metódu neodporučí gynekológ ani psychológ.

Uznávame, že propagačné video vyzerá krásne. Útočia na základné emócie žien tak, aby sa s ním mohla stotožniť každá. Zbystrite pozornosť, pokiaľ vás bude ktokoľvek presviedčať o zdravotných prínosoch. V podstate ide vlastne o asistovanú masturbáciu za stovky eur. 

 

Ako prebieha vaginálne mapovanie?

U každého „maséra“ môže vaginálne mapovanie prebiehať rôzne. Vo všeobecnosti je ale postup zhruba takýto:

 • Prídete do salónu, kde sa vaginálne mapovanie vykonáva. Zámerne tieto salóny neuvádzame, pretože ich nepropagujeme, ale kritizujeme.
 • Najprv si pohovoríte s človekom, ktorý vám bude vaginálne mapovanie vykonávať.
 • Vyzlečiete sa a ľahnete si na masážny stôl.
 • Masér vás začne prehmatávať a masírovať v podbrušku, trieslach a priamo vo vagíne.

Cieľom vaginálneho mapovania nie je ani tak orgazmus či vyvrcholenie, no skôr akýsi vnútorný pocit súznenia s vlastnou vagínou, psychická pohoda, zlepšenie nálady či nejaký druh uvoľnenia.

Každá žena je ale iná a každá preto bude pociťovať niečo iné.

Niektorá bude viac spirituálne povznesená, iná zas objaví tajnú zákutia svojho prirodzenia, čo potom môže predať svojmu partnerovi počas intímnych chvíľ.

Takto prebieha terapia psychologičky, psychoterapeutky a šamanky Petry Yamuny:

Cieľom je, aby ste stratili ostych, hanbu a pocit menejcennosti zo svojho tela, zo svojich potrieb, dovolili si plne prežívať slasť a rozkoš, svoje emócie, všetko v súlade s vašimi túžbami a potrebami, s rešpektom k tempu a času pomalého otvárania vášho vnútorného kvetu, vášho božstva…

Táto terapia je unikátna, veľmi silná, intenzívna a účinná a je chránená ochrannou známkou, nenaučil ma ju nikto, inovovala sa mi dlhoročnou praxou s klientkami.“

 

Funguje skutočne vaginálne mapovanie tak, ako sľubuje reklama?

To, či vaginálne mapovanie skutočne funguje asi najviac záleží na danej osobe.

 • Veríte v nadpozemskú silu?
 • Veríte napríklad v osud či v reinkarnáciu?
 • Veríte v čakry?
 • Veríte v pránu?
 • Veríte v tantru?

Potom najskôr môžete vyskúšať aj vaginálne mapovanie.

Je to veľmi unikátna technika, ktorá nie je ani erotikou, ani sexom, ani meditáciou, ani masážou. Je to skrátka niečo medzi tým. Ani jablká, ani hrušky.

 

Pre koho je vhodné vaginálne mapovanie?

Vaginálne mapovanie je vhodné prakticky pre každú ženu, avšak zdôrazním, ktorá v podobné praktiky verí a je im otvorená.

Nebudeme si totiž vôbec klamať – vaginálne mapovanie nie je žiadna liečba u psychológa ani u vášho obvoďáka.

Je to niečo medzi duchovnom, spiritualitou, vierou, vlastným vnútrom a tantrou.

Je to niečo, čo úplne nezapadá do nášho bežného spotrebného života alebo to, čo by robil každý.

Ak však ste otvorená podobným zážitkom, tantra, čakry, mandaly ani prána pre vás nie sú cudzie pojmy, potom ich pokojne môžete vyskúšať.

 

Existujú riziká vaginálneho mapovania?

Najväčším rizikom vaginálneho mapovania je, že na vás nemusí vôbec nijako účinkovať. Že vám skrátka a dobre nič neprinesie, nič nezlepší ani nič neurobí.

Zohráva v tom veľkú rolu vaša myseľ a to, či tejto metóde skutočne veríte. Pokiaľ si budete po celú dobu hovoriť „To je blbosť, neverím tomu, je to len strata času…“, potom tomu tak s najväčšou pravdepodobnosťou skutočne bude.

V tomto prípade totiž platí – ver a viera tvoja ťa uzdraví. Nič viac, nič menej.

A ďalším obrovským rizikom je nebezpečenstvo, že na miesto skutočnej liečby nejakého ochorenia vsadíte na vysoko spirituálne a neoverené riešenie, akým je práve vaginálne mapovanie.

Teda miesto toho, aby ste šli normálne k lekárovi, pretože máte napríklad cystu na vaječníkoch, ktorá potrebuje čo najskôr operáciu, idete na vaginálne mapovanie, ktoré ale nie je žiadnou formou overenej liečby.

Vaginálne mapovanie žiadne fyzické ochorenia nelieči. Vaginálne mapovanie si predstavte iba ako prehmatávanie vagíny a asistovanú masturbáciu.

A už sa niekto zbavil napríklad cýst len pomocou prehmatávania vagíny? Nie.

 

Nevýhody vaginálneho mapovania

 • nie je to klasická konvenčná liečba a nemá žiadny preukázaný účinok. Všetko sú len slová a reklamné slogany ľudí, ktorí chcú zarábať. Zadarmo nikto nemapuje.
 • nemusíte kvôli tomu vyliečiť závažné ochorenie,
 • môžete prechodiť počiatočnú fázu ochorenia, kedy je dané ochorenie ešte liečiteľné,
 • nemusíte dosiahnuť požadovaných výsledkov,
 • nemusí vám to vôbec pomôcť,
 • nemusí vám to nič priniesť, pokiaľ tomu budete veriť,
 • môžete sa cítiť previnilo voči svojmu partnerovi,
 • partner môže žiarliť.

 

Vaginálne mapovanie je na Slovensku na vzostupe (vďaka manipulatívnym reklamám a nátlaku, ktorý sa zameriava na najzákladnejšie emócie)

V Česku nájdete salóny, kde sa vykonáva vaginálne mapovanie. Ide prakticky o všetky väčšie mestá. Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Pardubice a ďalšie.

Avšak kvalita samotných salónov je potom veľmi individuálna.

Niekde k tomuto úkonu pristupujú spirituálne a duchovne, inde viac eroticky. Nemôžem vám teda odporučiť žiadny konkrétny salón kam zájsť. Záleží totiž aj na vašich očakávaniach.

SLOVO REDAKCIE:

Vaginálne mapovanie je druh masážnej techniky, ktorá by mala žene priniesť uvoľnenie, nejaký druh spirituality či povznesenia.

Ide o vysoko individuálnu záležitosť, kedy je k nej potrebné pristupovať úplne pomocou vlastného pocitu a svojich emócií.

Pokiaľ sa vám to páči a chcete to skúsiť, smelo do toho. Pokiaľ sa vám to ale nezdá a skôr, ako by ste išla za niekým si nechať prehmatať vagínu si radšej zájdete ku klasickému lekárovi, potom choďte radšej k nemu.

Je to totiž úplne rovnaké ako napríklad s vierou – ten, kto tomu verí, tak nech si to praktizuje. Kto tomu neverí, nech si žije podľa seba.

Ja sama vaginálne mapovanie ani nezatracujem, no ani ho nijakým spôsobom nepodporujem. Mám k nemu úplne neutrálny postoj.

 

TIP: Pokiaľ hľadáte nové erotické stimuly a radšej sa hráte sama so sebou, vyberte si z erotických pomôcok pre ženy:

 

Ďalšie erotické pomôcky pre ženy

VENUŠINE GULIČKY PRE ŽENY – podrobný sprievodca nákupom
SATISFYER – TOP 5 tichých a intenzívnych masažérov klitorisu
WOMANIZER - návod na použitie a nákupný poradca
VÁKUOVÉ PUMPY na vagínu, klitoris a bradavky
MENŠTRUAČNÝ KALÍŠOK – lacná, ekologická, bezpečná a čistá náhrada tampónov a vložiek
LUBRIKAČNÉ GÉLY vhodné na erotické hračky a pomôcky

 

Rate this post

Zanechte odpověď