Venušine guľôčky pre ženy – podrobný sprievodca výberom a nákupom + 5 TIPOV

Veľmi obľúbená erotická pomôcka pre ženy, ktorá prináša nie len vlnu rozkoše, ale má aj overené zdravotné benefity. Venušine guľôčky. Venušine guľôčky po prvý raz uvideli svetlo sveta asi niekedy v roku 500 nášho letopočtu a od tej doby si získali srdcia miliónov žien.

Asi neexistuje žena, ktorá by o nich aspoň nepočula. Poďme si teraz o nich povedať niečo viac. V tomto článku vám vysvetlím, aké sú základné typy venušiných guľôčok, ako sa venušine guľôčky správne používajú, aké pre vás môžu mať prínosy a ako by ste si mala vybrať, pokiaľ s nimi iba začínate.

venušine guľôčky pre ženy

 

Venušine guľôčky pre ženy – redakčný výber TOP 5

<strong>Venušine guľôčky Luna beads mini 2v1</strong>

venušine guľôcky lelo luna mini

 

 

Začínate s venušinými guľôčkami? Hľadáte nejaký vhodný variant pre úplné začiatočníčky? Potom vám predstavujem venušine guľôčky LELO Luna beads mini 2v1. Ide o dve malé, drobné a ľahké venušine guľôčky, ktoré budú jemne posilňovať vaše svaly panvového dna.

Balenie obsahuje vymeniteľné páry 28 gramových a 37 gramových guľôčok. Takže keď vám prestanú ľahšie guľôčky stačiť, jednoducho si ich vymeňte.

A čo je ich obrovskou výhodou – vibrujú, takže s nimi zažijete aj množstvo sexuálneho dobrodružstva. Venušine guľôčky LUNA MINI sú určené predovšetkým ženám do 30 rokov, ktoré doteraz nerodili.

 • ultra ľahké,
 • vhodné aj pre ženy pred pôrodom,
 • účinne posilňujú svaly panvového dna,
 • vibrujú,
 • skvelá voľba pre začiatočníčky.

 

Výrobca: Lelo
Rozmery:
 • 75 x 30 x 10 mm
 • guľôčka: 29 mm
Hmotnosť:
 • 2 x 28 gramov
 • 2 x 37 gramov
Farba: Ružová / Modrá
Materiál: PC-ABS – polykarbonát/akrylonitril-butadién-styrén
Manuál:  Otvoriť .PDF

 

 

 

<strong>Venušine guľôčky Whoop.de.doo - light version</strong>

venušiny kuličky Whoop Dee Doo Light

 

 

Venušine guľôčky light edition od Whoop.de.doo sú určené pre ženy čerstvo po pôrode, ktoré chcú prirodzenou cestou posilniť panvové dno, zatočiť s inkontinenciou alebo si počas dňa užívať príjemných chvíľ. Môžete sa s nimi vybrať kamkoľvek a kedykoľvek. Sú naozaj diskrétne.

Môžu ich používať aj začiatočníčky, aj už mierne skúsené ženy. Hmotnosť guľôčok je 41 gramov, takže sú o trochu ťažšie ako predošlý model Luna beads mini 2v1. Guľôčky Whoop.de.doo – light version sú vyrobené z lekárskeho silikónu, takže sú vysoko kvalitné a úplne antialergénne.

 

 • 100 % vodotesný povrch,
 • vhodné pre začiatočníčky aj pokročilé,
 • guľôčky sú testované v Státním zdravotním ústavu v Praze,
 • boli vytvorené v spolupráci so sexuológmi a gynekológmi,
 • antialergénne,
 • vďaka vnútorne výstelke sú guľôčky úplne tiché,
 • vyrobené z českého lekárskeho silikónu,
 • majú dokonalý tvar.

 

Výrobca: Anna Marešová designers s.r.o.
Rozmary: guľôčka: 32 mm
Hmotnosť: 41 gramov
Farba: Červená
Materiál: Lekársky silikon

 

 

 

<strong>Venušiny guľôčky FunFactory Smartballs</strong>

venušiny kuličky fun factory smartballs

 

 

Ďalšie guľôčky, ktoré vám tu predstavím, sú Venušine guľôčky FunFactory Smartballs. Opäť ide o vhodný model pre začiatočníčky, ale tiež môžu tieto guľôčky používať dámy s poklesnutou alebo vychýlenou vagínou.

Ergonomický tvar týchto guľôčok vám zaistí preto hladké a bezproblémové zavedenie. Ani nebudete vedieť ako a už budú vnútri.

Krásne sa vám prispôsobia a prakticky ich nepocítite. Inovovaná technológia vám zaistí veľmi zreteľné prežitky vďaka rýchlej rotácii vnútornej guľôčky. Venušine guľôčky FunFactory Smartballs sú tiež vyrobené 100% lekárskeho silikónu, takže nevyvolávajú žiadne alergické reakcie a sú dobre zmývateľné teplou vodou.

 

 • kvalitný nealergénny materiál,
 • vodeodolné prevedenie,
 • zamatovo hladký povrch,
 • pútko na vyťahovanie,
 • premyslený ergonomický tvar.

 

Výrobca: Fun Factory
Rozmery: 11,5 Ø 3,6 cm
Farba: Malinovo-Čierna
Materiál: Lekársky silikón
Manuál: Otvoriť .PDF

 

 

 

<strong>Venušine guľôčky JeJoue Ami</strong>

venušiny kuličky JeJoue Ami

 

 

Venušine guľôčky JeJoue Ami sú inovatívnou sadou venušiných guľôčok určených pre ženy pred aj po pôrode. Dokonale posilňujú svaly panvového dna, prekrvujú pošvovú sliznicu a zvyšujú sexuálne prežitky.

Majú príjemný hladký povrch, takže sa ľahko zavádzajú a vo vagíne ich skoro neucítite. Venušine guľôčky JeJoue Ami môžete používať každý deň pri bežných činnostiach. Sada sa skladá z troch venušiných guľôčok:

 • Ami 1 – najväčšia, samostatná guľôčka, mäkká, najľahšia (47 g)
 • Ami 2 – stredná, dvojitá guľôčka, mäkká, avšak ťažšia (78 g)
 • Ami 3 – malá, dvojitá guľôčka, mäkká, tvrdá a ťažká (106 g)

Tieto guľôčky sú vhodné pre skúsenejšie ženy, ktoré si ale ešte netrúfnu na nič extra náročného.

 

 • vodeodolné,
 • tiché, pri nosení nehrkajú,
 • kvalitný materiál,
 • vhodné pre skúsenejšie ženy,
 • vhodné pre ženy po pôrode,
 • účinne posilňujú panvové dno.

 

Výrobca: JeJoue
Hmotnosť:
 • 47 gramov
 • 78 gramov
 • 106 gramov
Farba: Červená, Fuchsiová
Materiál: 100% lekársky silikón a ABS plast
Manuál:  Otvoriť .PDF

 

 

 

<strong>Venušine guľôčky Whoop.de.doo - noir heavy edition</strong>

venušiny kuličky whoop de doo noir heavy edition

 

 

Venušine guľôčky Whoop.de.doo – noir heavy edition sú ideálne pre „pokročilé cvičiteľky“. Guľôčky vážia celých 102 gramov a rozhodne nie sú určené pre ženy, ktoré s posilňovaním panvového dna iba začínajú.

Pre použitie guľôčok Whoop.de.doo – noir heavy edition už musíte mať panvové dno riadne posilnené. Pokiaľ s posilňovaním práve začínate, vyskúšajte ľahšie venušine guľôčky Whoop.de.doo – light version.

NOIR HEAVY majú vo svojom hornom oddiele dutinu s klasickou kovovou guľôčkou, v ktorej spodnej časti sa nachádza ultra ťažké závažie.

[su_testimonial name=“Anna Marešová, designérka guľôčiek Whoop.de.doo“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/05/anna_maresova.png“]Light sú určené pre dámy čerstvo po pôrode.

Classic sú zlatou strednou cestou pre ženy, ktoré sa rozhodli venovať sa svojmu panvovému dnu a sú zvyknuté na pravidelný pohyb.

Pri zavedení NOIR heavy vibruje iba jedna z dvoch guľôčok.

Tá vibračná prekrvuje a masíruje steny panvového dna, kým guľôčka bližšie k pošvovému vchodu je statická a funguje ako činka. Intenzívne tiahne nadol, čím núti svalstvo panvového dna ešte viac sťahovať a zatínať. Túto edíciu som konzultovala so sexkoučkou a cvičiteľkou panvového dna Gaiou Poupětovou. Vývoj výrobku som tiež starostlivo konzultovala s gynekológmi.[/su_testimonial]

 

 

 

A GUĽÔČKY SA VÔBEC NEHANBITE ODPORUČIŤ ANI PARTNEROVI. O análnych guľôčkách pre pánov som spísala všetky podstatné informácie tu.

análne guličky a guľôčky pre mužov

 

Čo sú venušine guľôčky?

Venušine guľôčky sú erotickou pomôckou určenou najmä pre ženy, ktorá sa tiež označuje ako „vaginálne guľôčky”. Ako už samotný názov tejto hračky napovedá, majú venušine guľôčky tvar guľôčok.

Môže sa jedna o jednu, dve alebo viacero guľôčok spojených buď tyčinkou, alebo povrázkom. Guľôčky mávajú priemer 2 – 4 cm. Hmotnosť guľôčok sa väčšinou pohybuje od 40 g do 150 g. Menšie a ľahšie sú vhodné pre začiatočníčky, väčšie a ťažšie sú určené pre skúsené dámy.

 

Na čo sa používajú venušine guľôčky?

Venušine guľôčky majú viac možností použitia. Bežne sa rozlišujú dve základné varianty ich použitia.

 1. Erotické použitie
 2. Zdravotné použitie

Pri prvom použití hovorím o využití guľôčok pre erotické a sexuálne účely. Guľôčky sa môžu vložiť napríklad do pošvy a zároveň je stimulovaný ženský klitoris.

Alebo sa môžu venušine guľôčky zasunúť do zadku ženy a zároveň sa vykonáva klasický vaginálny sex. K erotickým praktikám slúžia aj obyčajné nevibračné guľôčky, tak aj vibračné venušine guľôčky.

[su_testimonial name=“Pornoherečka Tarra White“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/05/tarra_white.jpg“]Pri sexe môžete použiť venušine guľôčky v prípade, že budete využívať viacero otvorov. Nedokážem si predstaviť, že by v sebe mala žena venušine guľôčky a do toho ešte muža, to by musela byť superžena. Myslím si, že najväčšia sranda je vziať si ich a ísť napríklad do obchodu.[/su_testimonial]

 

Pri druhom použití hovorím o použití guľôčok zo zdravotných účelov, najmä pre posilnenie panvového dna. Keď sa totiž guľôčky zavedú do pošvy, svaly panvového dna a pošvová stena sa okamžite automaticky stiahnu.

Pokiaľ žena bude udržiavať tieto svaly stiahnuté dostatočne dlho, posilní ich, a tým bojuje proti inkontinencii, teda nechcenému úniku moču.

Na to slúžia obyčajne nevibračné guľôčky. Tieto guľôčky sa len voľne vložia do pošvy a tu sa nechajú pokojne aj počas klasických denných činností. Postupne sa môžu guľôčky meniť za ťažšie a väčšie, ktoré nútia svaly stiahnuť sa viac a silnejšie, a tým ich ďalej posilňujú.

[su_testimonial name=“Gynekologička Radka Gregorová“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“ld.cz“ url=“https://www.ld.cz/cs/mudr-radka-gregorova“]Posilňovať panvové dno by mali ženy už od mladého veku, aby predišli nepríjemným prejavom, ktoré sprevádzajú jeho povolenie, ako je inkontinencia alebo sexuálna dysfunkcia.[/su_testimonial]

 

Líšia sa vaginálne a análne venušine guľôčky?

Na internete sa môžete stretnúť s pojmom, ako „vaginálne guľôčky”, tak aj „análne guľôčky”. Nezasväteného človeka okamžite napadne, či e medzi tým vlastne nejaký rozdiel?! Odpoveď je ale veľmi prostá – rozdiel medzi tým nie je.

Ako „vaginálne guľôčky“, tak aj „análne guľôčky“ môžete použiť aj do vagíny, aj do zadku. Záleží iba na vás, ako sa rozhodnete túto pomôcku používať.

 

Pozitívne účinky a prínosy venušiných guľôčok

Používanie venušiných guľôčok má rad pozitívnych prínosov. Medzi ne patrí:

 • posilňovanie svalov panvového dna,
 • predchádzanie inkontinencie,
 • zlepšenie sexuálneho prežitku,
 • variabilná erotická hračka,
 • zvyšuje sexuálne uspokojenie.
[su_testimonial name=“Gynekologička Radka Gregorová“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“ld.cz“ url=“https://www.ld.cz/cs/mudr-radka-gregorova“]Veľmi známe sú Kegelove cviky, pri ktorých sa rytmicky sťahujú svaly panvového dna. Sťahy je možné trénovať pri močení tak, že sťahom sa zastaví prúd moču. Ďalším variantom cvičenia Kegelových cvikov sú venušine guľôčky, ktoré by žena mala čo najsilnejšie zvierať v pošve [/su_testimonial]

 

Kovové venušine guľôčky, bylinné vaginálne guľôčky, čínske vaginálne guľôčky.

Špecifickými kategóriami venušiných guľôčok sú napríklad kovové venušine guľôčky, bylinné vaginálne guľôčky alebo čínske vaginálne guľôčky. To všetko sú typy venušiných guľôčok, ktoré sa používajú veľmi podobne, akurát majú odlišné vlastnosti a prínosy.

 • Kovové venušine guľôčky sa vyznačujú vyššou hmotnosťou a sú tak vhodné pre skúsené dámy alebo ženy po pôrode.
 • Bylinné vaginálne guľôčky sú určené pre ženy, ktoré často trpia na vaginálne mykózy a zápaly. Tieto guľôčky v sebe totiž obsahujú liečivé bylinky, ktoré dezinfikujú a starajú sa o pošvovú sliznicu a zabraňujú vzniku zápalov.
 • Čínske vaginálne guľôčky sú vo svojej podstate ďalším typom bylinných guľôčok, ktoré však nie sú primárne určené pre liečenie vaginálnych problémov, ale pre zdravie, krásu, starostlivosť o pleť, zvýšenie plodnosti či pre optimálnu funkciu hormonálneho systému. Ide o produkt tradičnej čínskej medicíny a podľa uchovaných záznamov je ich receptúra stará 2750 rokov.

 

Pocity pri používaní venušiných guľôčok, vďaka ktorým na ne nedáte dopustiť.

Venušine guľôčky prinášajú celkom odlišné pocity počas používania než napríklad klasický „róbertko“. V každej venušine guľôčke sa nachádza dutina, do ktorej je vložená menšia guľôčka z ťažšieho materiálu.

Pri pohybe ženy sa táto malá guľôčka vnútri rozhúpe a svoju energiu potom vracia späť vonkajšiemu obalu. To vytvára úplne „nové” pohyby vnútri vagíny a vzniká samovoľná stimulácia. Čím sú pohyby tela aktívnejšie, tým sa zvýši stimulácia.

[su_testimonial name=“Anna Marešová, designérka guľôčiek Whoop.de.doo“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/05/anna_maresova.png“]Špecifickú skupinu potom tvoria guľôčky, pri ktorých vibruje len jedna z dvoch guľôčok.

Vibračná guľôčka prekrvuje a masíruje steny panvového dna, kým guľôčka bližšie k pošvovému vchodu je statická a funguje ako činka. Intenzívne tiahne nadol, čím núti svalstvo panvového dna ešte viac sťahovať a zatínať.[/su_testimonial]

 

Nejde teda o klasickú erotickú pomôcku, ktorú by ste vkladali a vyberali z vagíny tam a späť, ale skôr nechávate guľôčky na mieste a vychutnávajte si pocity pri ich nosení.

[su_testimonial name=“Pornoherečka Tarra White“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/05/tarra_white.jpg“]Dnes sa už vyrábajú aj také, ktoré sú na diaľkové ovládanie, takže je fajn, keď si to dáte dovnútra a idete s partnerom napríklad na večeru do reštaurácie.

On sedí oproti vám pri stole a namiesto toho, aby sa hral s telefónom, hrá sa s diaľkovým ovládaním a je to celkom zábava.[/su_testimonial]

 

Materiál, z ktorých sú guľôčky vyrobené

Venušine guľôčky sú vyrábané z najrôznejšej plejády materiálov. Najlacnejšie guľôčky sú vyrobené z obyčajného plastu. Drahšie guľôčky už sú z lekárskeho silikónu, ktorý sa žene oveľa lepšie prispôsobí a neprináša toľko nežiaducich účinkov.

Kedysi sa guľôčky vyrábali napríklad z dreva, hladkých obrázkov, striebra, zlata, najrôznejších kovov, ale aj zo skla.

Podľa materiálu môžeme venušine guľôčky deliť na:

 • plastové,
 • latexové,
 • silikónové,
 • sklenené,
 • kovové
 • a ďalšie podobné materiály.

 

Ako správne používať venušine guľôčky?

Venušine guľôčky môžete používať prakticky kdekoľvek, kedy si na ne spomeniete Napríklad pri prechádzke do obchodu, pri športe, počas upratovania, pri plávaní, pri práci, počas večere s partnerom alebo napríklad pri sexe. Zásadnou úlohou pri používaní guľôčok počas každodenných činností bude udržať ich čo najdlhšie vnútri, a tým posilňovať svaly panvového dna.

Pokaľ sa vám to bude zdať príliš jednoduché, môžete si zaobstarať guľôčky väčšie a ťažšie, ktoré už bude pomerne náročné udržať vnútri.

[su_testimonial name=“Anna Marešová, designérka guľôčiek Whoop.de.doo“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/05/anna_maresova.png“]Spevnené panvové dno pozitívne ovplyvňuje nie len sexuálny zážitok, ale pôsobí aj ako prevencia proti inkontinencii, v ľahších prípadoch ju môžu celkom vyliečiť.

Venušine guľôčky sú ideálnym riešením pre ženy, ktoré nemajú čas, priestor či „morálku“ na pravidelné, dostatočne dlhé posilňovanie panvového dna. Venušine guľôčky stačí zaviesť do pošvy a ostatné sa už deje bez vedomia a aktívneho prístupu používateľky.[/su_testimonial]

 

VIDEO: Gynekologička MUDr. Petra Vzráčková ph.d. odporúča venušine guľôčky

 

Postup zavedenia venušiných guľôčok

Na zavedenie venušiných guľôčok nie je nič zložitého. Proste ich plynulo vsuniete do vagíny tak, aby vám ich prítomnosť bola príjemná. Nič viac, nič menej. Nie je to žiadna veda. Keď budú guľôčky na mieste, môžete sa venovať klasickým činnostiam tak, ako ste zvyknutá.

Pokiaľ vám guľôčky počas týchto činností vypadnú, môžete si ich opäť bez problémov zaviesť do pošvy. Rozhodne to nie je žiadny problém ani žiadna tragédia. Uvidíte, že po niekoľkohodinovom používaní budú guľôčky pevne sedieť na svojom mieste a ani sa nepohnú.

 

VIDEO: Ako si zaviesť venušine guľôčky?

 

Pre koho sú venušine guľôčky vhodné?

Venušine guľôčky sú vhodné pre všetky ženy po pôrode, ale aj ženy ťažko fyzicky pracujúce, obézne, diabetičky či tie, ktoré riadne nedoliečili zápaly močového mechúra. Môžu ju užívať prakticky všetky ženy, ktoré chcú posilniť svaly panvového dna.

Na druhej strany ale nie sú vhodné pre panny, pretože sa, samozrejme, zavádzajú do pošvy, čím by sa mohla narušiť panenská blana.

[su_testimonial name=“Eva Kašíková, lektorka cvičení pre tehotné a maminky z tělocviční Monkey´s Gym“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“monkeysgym.cz“ url=“https://www.monkeysgym.cz/rady-a-tipy-2/“]Barometrom stavu panvového dna môže byť samovoľný únik moču pri záťaži – napríklad pri behu, skákaní a podobne alebo bolesti v oblasti podbruška či kostrče, ktoré môžu naopak značiť stiahnuté svaly.

Stav najlepšie posúdi fyzioterapeut alebo pracovisko, kde sa panvovému dnu venujú.[/su_testimonial]

 

Riadna starostlivosť o venušine guľôčky

Rovnako, ako akákoľvek iná erotická hračka, zaslúžia si venušine guľôčky riadnu starostlivosť. Aby vám dlho vydržali a mohli ste ich používať veľa rokov, je potrebné na ne používať správny lubrikačný gél a následne tiež vhodné dezinfekčné prostriedky. Nie všetko je totiž na venušine guľôčky vhodné.

Čo sa týka lubrikačných gélov, tak tie je vhodné používať najmä u žien, ktoré majú problémy so suchosťou vagíny a neboli by schopné si guľôčky inak zasunúť. Ďalej je vhodné lubrikanty používať v prípade, kedy zasúvate guľôčky do análu.

V tomto prípade vám odporučím využiť lubrikačný gél na vodnej báze. Taký lubrikačný gél je vhodný aj pre guľôčky vyrobené zo silikónu, aj pre guľôčky vyrobené z plastu, kovu alebo skla. Perfektným lubrikačným gélom je v takom prípade Toyfluid – Lubrikačný gél FunFactory – 100 ml. Toho stačí iba troška a okamžite budú guľôčky správne kĺzať.

lubrikačný gél na pomôcky ToyFluid

 

V prípade dezinfekcie je opäť vhodné zvoliť dezinfekciu priamo určenú pre erotické hračky. Nestačí guľôčky iba opláchnuť pod tečúcou vodou a umyť mydlom. Tak by vám stále na guľôčkách zostali nebezpečné baktérie a pri ďalšom použití by ste si koledovali o nepekný zápal.

Skvelou voľbou je Čistič na erotické hračky Cleaner FunFactory. Ten nie len, že vaše guľôčky dokonale očistí a vydezinfikuje, ale zároveň sa o ne šetrne stará. Použiť ho môžete po každom použití aj pred každým zavedením. Budete tak mať istotu, že si do vagíny nezanášate žiadne nebezpečné baktérie.

čistič na erotické pomôcky FunFactory Cleaner

 

Sex s venušinými guľôčkami

Ako som už niekoľkokrát spomenula, venušine guľôčky nie sú určené iba na posilňovanie panvového dna, ale aj pre sexuálne a erotické hry. Môžete si ich zasunúť do pošvy a pritom si stimulovať klitoris alebo nechať vášho partnera, aby vás uspokojoval.

Samozrejme sa nedajú použiť naraz vaginálne guľôčky a pritom mať vaginálny sex, ale guľôčky môžete v takom prípade zaviesť do zadočka a nechať si vďaka nim tak krásne stimulovať análny otvor napríklad pri klasickom sexe. Je to len na vás a vašich milostných fantáziách.

 

Osobné skúsenosti s používaním venušiných guľôčok

[su_testimonial name=“Experimentátorka Pavla“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/05/woman_icon.jpg“]Myslím, že patrím k vzrušivejším ženám. Ten vnútorný pohyb guľôčok vnímam nie len ako príjemný, ale a povzbudzujúci. Vždy ma to sexuálne nakopne. Ale rovnako teraz vyberám ešte nejaké. Chcem skúsiť aj väčšie rozmery.[/su_testimonial]

 

[su_testimonial name=“Experimentátorka Lenka“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/05/woman_icon.jpg“]Najmä v stoji sa naozaj posilňujú. Zo zdravotného hľadiska je to určite veľmi dobrá pomôcka. Človek si viac uvedomí svoje vnútro a sústredí sa na tlak, zatína svaly a vníma lepšie svoje telo. Naviac nie je to ani odveci používať ju spolu s inou pomôckou na klitoris.[/su_testimonial]

 

Ako si správne vybrať venušine guľôčky?

Pokiaľ ste začiatočníčka a s venušinými guľôčkami iba začínate, vyberte si menšie a ľahšie guľôčky. Najvhodnejšie sú pre vás guľôčky s priemerom 2 až 3 cm a s hmotnosťoudo 50 gramov. Väčšie guľôčky by vám už  mohli vypadávať a bolo by pre vás zložité používať ich.

Ak už máte s guľôčkami skúsenosti a hľadáte nejaké ďalšie možnosti, ako spevniť svaly panvového dna, potom samozrejme siahnite po väčších a ťažších guľôčkách. Na výber máte guľôčky s priemerom 3 až 4 cm a s hmotnosťouaž 150 gramov.

To už sú naozaj gigantické guľôčky, pri ktorých sa poriadne „zapotíte“. Na druhej strane budete mať svaly panvového dna pevné ako skala. Také väčšie guľôčky sú už vhodné pre ženy po pôrode.

 

Ženské vs. mužské venušine guľôčky

Možno ste už na internete narazila, že venušine guľôčky môžu používaj aj páni. A je to skutočne pravda. Ide o veľmi variabilnú pomôcku, v ktorej môžu nájsť obľubu aj naše polovičky. Tie s nimi síce nebudú posilňovať panvové dno, ale stále si s nimi môžu užiť veľa zábavy v podobe „análnych guľôčok“.

 

Zdieľanie guľôčok s partnerom – je to bezpečné?

Rozhodne si ale guľôčky s partnerom nepožičiavajte. Rovnako, ako si nepožičiavate uterák alebo zubnú kefku, tak si nepožičiavajte ani tak intímnu a chúlostivú vec, ako sú venušine guľôčky.

Vy majte guľôčky svoje a váš partner nech má guľôčky svoje. Obidvaja sa o ne poriadne starajte, obidvaja si ich pravidelne dezinfikujte, ale rozhodne si ich nikdy nepožičiavajte.

 

Pár slov o ženských venušiných guľôčkách na záver

Dámy, posilňovať panvové dno je veľmi, veľmi dôležité. Určite sa nechcete neustále strachovať, či sa vám práve nestane nejaká nepríjemná nehoda alebo si robiť starosti, aby náhodou niekto nezistil, že trpíte únikom moču.

Pritom je riešenie veľmi jednoduché. Použitie venušiných guľôčok so sebou neprináša žiadne riziká ani nežiaduce účinky a zvládne to úplne každá. Uvidíte, že si to časom zamilujete a bude ich považovať za súčasť svojej každodennej rutiny.

 

Ďalšie erotické pomôcky pre ženy

VENUŠINE GULIČKY PRE ŽENY – podrobný sprievodca nákupom
SATISFYER – TOP 5 tichých a intenzívnych masažérov klitorisu
WOMANIZER - návod na použitie a nákupný poradca
VÁKUOVÉ PUMPY na vagínu, klitoris a bradavky
MENŠTRUAČNÝ KALÍŠOK – lacná, ekologická, bezpečná a čistá náhrada tampónov a vložiek
LUBRIKAČNÉ GÉLY vhodné na erotické hračky a pomôcky

 

5/5 - (1 vote)