5 najväčších mýtov o mužskej sexualite. Veríte im?

Existuje mnoho stereotypov, ktoré považujú mužov za stroje posadnuté sexom. Knihy, televízne programy a filmy zobrazujú mužov ako bláznov posadnutých do sexu a ženy len ako naivné romantičky.

Existuje mnoho mýtov o mužskej sexuálnej túžbe, sú však pravdivé?

mýty o mužskej sexualite

 

Ktoré mýty o mužskej sexualite počúvame najčastejšie?

Muži myslia na sex celý deň

Nedávna štúdia na Ohio State University s viac než 200 študentmi vyvracia populárny mýtus, že muži myslia na sex každých sedem sekúnd. To by znamenalo 8000 myšlienok za 16 hodín bdenia!

  • Mladí muži v štúdii uvádzali v priemere 19 myšlienok na sex.
  • Mladé ženy v štúdii uvádzali v priemere 10 myšlienok na sex denne.

Terri Fisher, hlavný autor štúdie, tvrdí, že ľudia, ktorá v dotazníku štúdie uviedli, že sú so sexom spokojní, s najväčšou pravdepodobnosťou častejšie o sexe premýšľajú. 

 

Muži masturbujú častejšie než ženy 

V čínskej štúdii z roku 2009 na 600 dospelých, uviedlo 48,8% žien a 68,7% mužov, že masturbujú. Prieskum taktiež naznačil, že významný počet dospelých mal negatívny postoj k masturbácii, hlavne ženy.

Muži potrebujú na orgazmus 2 až 7 minút

Dvaja sexuálni vedci Masters a Johnson tvrdia, že muži aj ženy prežívajú celkom štyri fázy počas sexuálnej aktivity, vrátane orgazmu.

Trvanie každej fázy sa však u jednotlivých osôb značne líši. Určenie, ako dlho trvá orgazmus muža alebo ženy, je ťažké, pretože jednotlivé fázy pred vyvrcholením môžu trvať rôzne, od niekoľkých minút až po hodiny.

MAJTE PREHĽAD: Spoločný orgazmus – je v sexe povinný?

 

Muži sú viac otvorení príležitostnému sexu

Jedna štúdia z roku 2015 naznačuje, že muži budú mať radšej náhodný sex.

V štúdii sa 6 mužov a 8 žien obrátilo na 162 mužov a 119 žien v nočnom klube alebo na univerzitnom kampuse. Vyzvali ich k náhodnému sexu. Ponuku prijal značne vyšší podiel mužov.

Každopádne, v druhej časti tej istej štúdie sa však ženy zdali byť ochotnejšie prijímať pozvania k sexu, keď boli v bezpečnejšom prostredí.

Ženy a muži dostali obrázky nápadníkov a pýtali sa, či by súhlasili s náhodným sexom. Rozdiel medzi pohlaviami v odpovediach zmizol, keď ženy cítili, že sú v bezpečnejšej situácii.

BUĎTE VŽDY PRIPRAVENÝ: 

Český nápoj Proerecta SHOT vďaka tekutej forme účinkuje rýchlejšie, než klasické tablety.

Do 30 minút navodí pevnú erekciu, ktorá vydrží aj po prvom vyvrcholení.

Proerecta SHOT

 

Gay páry majú viac sexu než lezbické páry

Tento mýtus je ale ťažké dokázať. Homosexuálni muži a lezbické ženy majú rôzne sexuálne zážitky, rovnako ako heterosexuálni muži a ženy.

Slobodní gay muži žijúci v mestách majú povesť ako promiskuitní, v skutočnosti ale majú rôzne typy vzťahov.

Lezbické páry môžu mať rôzne definície toho, čo pre nich znamená “sex”. Niektorí používajú sexuálne hračky k prenikaniu.

Iné lezbické páry považujú sex za vzájomnú masturbáciu alebo láskanie.

 

Muži sú menej romantickí než ženy

Sexuálne normy a tabu často vytvárajú spôsob, akým muži a ženy zažívajú sexualitu a zároveň môžu ovplyvniť spôsob, akým to uvádzajú v prieskumoch.

Preto je ťažké vedecky dokázať, že ľudia nie sú biologicky naklonení k romantickému vzrušeniu.

SLOVO REDAKCIE:

Odchádza niekedy mužská sexuálna túžba? U mnohých mužov sa libido nikdy úplne nestratí.

U väčšiny sa libido v priebehu života mení. Spôsob, akým sa milujete a užívate si sex, sa pravdepodobne časom taktiež zmení, rovnako ako aj frekvencia.

Sex a intimita však môžu byť príjemnou súčasťou starnutia.

/ZDROJ/

Rate this post

Zanechte odpověď