Prostaxin – recenzia nórskeho doplnku pre silnú a zdravú prostatu

Problémy s prostatou sú v našej dobe čím ďalej častejšie. Nočné vstávanie a nepríjemné pocity pri močení. Už dávno nejde o problémy staršej generácie. Trápi mužov v dôchodkovom aj produktívnom veku. Niekedy dokonca aj veľmi mladých jedincov.

Našťastie je možné dostať mnoho doplnkov stravy a liekov, ktoré dokážu harmonizovať zväčšenú prostatu a pomáhajú k jej normálnej funkcii.

Zaujímavým prípravkom na poli prírodných doplnkov na podporu prostaty je nórsky doplnok stravy Prostaxin od firmy NaturaMed.

prostaxin

 

Prostaxin podľa nórskej ľudovej receptúry

Prostaxin je nórsky produkt s obsahom overených a odporúčaných zložiek. Dlhá tradícia ľudovej medicíny a moderné výskumy sú argumenty, ktoré výrobca uvádza pri propagácii tohto výrobku. Za ich tvrdením o kvalite stojí aj niekoľko odborných lekárskych a renomovaných časopisov.

Poďme sa pozrieť, ako propaguje svoj produkt oficiálna stránka výrobcu.

 

Čo je to Prostaxin a ako funguje?

Ide o potravinový doplnok obsahujúci jedinečnú kombináciu aktívnych prírodných zložiek. Tými sú lykopén a Saw Palmetto. Účinky týchto látok sú zaznamenané v mnohých štúdiách. Tieto prírodné látky volia milióny mužov po celom svete pri ceste za úľavou s problémovou prostatou.

Konkrétne Saw Palmetto je v prírodnej starostlivosti o muža dlhodobým trhákom. Ďalšie prírodné zložky doplnku sú zinok a selén. Oba prispievajú k harmonizácii mužského pohlavného hormónu v krvi. Tým pádom majú blahodárny účinok na plodnosť muža a imunitu.

TIP: Svoje zdravie ani zdravie prostaty neberte na ľahkú váhu. Odporúčame pravidelné kontroly u svojho urológa.

 

Prostaxin má jednoduché a účinné zloženie

Saw Palmetto je hlavnou zbraňou Prostaxinu

Prvou zložkou je extrakt z bobúľ rastliny Sereona plazivá (Serenoa repens, Saw palmetto). Tá ma dlho tradíciu v medicíne šamanov z Južnej Ameriky. Blahodárny efekt podpory funkcie prostaty je známy nie len z histórie, ale je podporovaný aj tvrdeniami mnohých súčasných lekárskych štúdií. Rastlina je účinná hlavne vďaka mastným kyselinám – fytosterolom. Tie bránia nadmernému štiepeniu testosterónu na dihydrotestosterón.

Saw Palmetto podporuje nie len funkciu prostaty, ale aj močovej sústavy a reprodukčného systému. Rastlina je okrem pozitívneho vplyvu na prostatu zaujímavá aj vďaka ďalším aspektom:

 

Saw palmetto pre starších mužov

Fytosteroly obsiahnuté v rastline zastavujú hormonálny proces dihydrotestosterónu, ktorý spôsobuje zväčšenie prostaty u mužov. Saw Palmetto je preto už niekoľko rokov podávané ako doplnok na podporu boja s problémovou prostatou. Z Ameriky sa jej vplyv presunul aj na starý kontinent do Európy.

Saw Palmetto bolo od svojho objavenia podrobené niekoľkými štúdiami. Niektoré porovnávali účinok rastliny s liekom Finasterid. Výsledky boli priaznivé. Autori štúdie došli k záveru, že rastlina bola rovnako účinná ako liek. Pritom bez vedľajších príznakov erektilnej dysfunkcie, ako tomu bolo pri lieku.

prostaxin

 

Saw Palmetto pomáha aj pri padajúcich vlasoch

Liek Finasterid, ktorý spomíname vyššie, spomaľuje alebo zastavuje padanie vlasov. Pretože Saw Palmetto funguje podobne, vychádzali vedci z premisy, že bude mať podobný účinok. Prišli na to, že ľudia s androgénnou alopéciou (padanie vlasov kvôli nadbytku dihydrotestosterónu) zaznamenali pozitívny vplyv Saw Palmetta na rast vlasov.

 

Je bez vedľajších účinkov

Vďaka tomu, že je Saw Palmetto prírodného pôvodu, je výskyt vedľajších účinkov minimálny. Pokiaľ sa berie nalačno, spôsobuje niekedy bolesť hlavy alebo brucha. Inak je bez problémov. Len dojčiace a tehotné ženy by sa mali konzumácii vyhnúť. Predovšetkým kvôli hormonálnemu vplyvu rastliny.

 

Na účinok treba počkať

Odporúčaná denná dávka je 160 mg denne. Trvá zhruba 6 týždňov, kým sa objavia prvé výsledky.

 

Lykopén – ďalší triumf v rukáve Prostaxinu

Lykopén patrí medzi dôležité látky ovplyvňujúce naše zdravie. Telo ho nedokáže vyrobiť samo, preto je potrebné pravidelne ho dopĺňať stravou. Pre rovnakú porciu lykopénu, ktorú obsahuje Prostaxin, by ste museli zjesť 3 stredne veľké zrelé rajčiny.

paradajky, zdroj lykopénu

Lykopén sa extrahuje z paradajok dozretých na slnku

 

Niečo viac o lykopéne

Je jedným z najsilnejších antioxidantov. Získava sa zo špeciálnej odrody rajčín označovanej ako HLLS. V podstate ide o farbivo, vďaka ktorému je rajčina červená. Okrem rajčín je obsiahnutý aj vo vodnom melóne, šípkach, guave alebo červenom grapefruite. Niekedy ho môžete nájsť aj v kečupe, tu záleží od kvality výrobku.

Lykopén sa vytvára v období zrenia plodu vo vrchných vrstvách. Najviac ho teda nájdeme v šupe. Tepelne upravené rajčiny obsahujú viac lykopénu, ktoré telo dokáže spracovať. Príprava rajčín na oleji absorpciu lykopénu ešte viac zvyšuje.

 

Lykopén významne pomáha:

 • prevencia nádorových chorôb (žalúdok, krčok maternice, hrubé črevo a prostata)
 • znižuje riziko infarktu myokardu
 • chráni pred UV žiarením
 • chráni kožu, sliznicu a oči 

TIP: Lykopén nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a deti do 18 rokov.

prostaxin

 

Selén tvorí zdravé spermie a oveľa viac

Ďalší kľúčový prvok doplnku je selén. Ten je pre telo muža veľmi dôležitý, pretože prispieva k správnej spermatogenéze (tvorbe spermií). Okrem toho má na telo ďalšie pozitívne vplyvy:

 

Silný antioxidant

Rovnako, ako lykopén, je aj selén silný antioxidant v tele. Spomaľuje a zabraňuje poškodeniu spôsobenému vplyvom voľných radikálov. Tiež bráni oxidatívnemu stresu. Jeho antioxidačné vlastnosti sú silnejšie ako pri vitamíne A, C alebo E.

 

Ochranca mladosti

Selén pôsobí významne ako antiage element. Súvisí to opäť s vplyvom voľných radikálov, ktoré zrýchľujú starnutie. Výskumy dokazujú, že čím viac máme tohto prvku k dispozícii, tým starneme pomalšie.

 

Odstraňuje ortuť

Kovy patria medzi najťažšie odpady v tele. Spôsobov, ako ich efektívne odstrániť, nie je mnoho. Údaje ukazujú, že príjem organického selénu podporuje vylučovanie ortuti z organizmu.

 

Podpora kardiovaskulárneho zdravia

Priama súvislosť medzi koncentráciou selénu a kardiovaskulárnymi chorobami je jasne preukázaná. Niektoré prípady infarktov vykazujú nízku hladinu selénu a zlyhanie srdca následkom nedostatku tohto prvku v tele. Nejde len o podporu cievneho systému. Selén sa dobre kombinuje s ostatnými vitamínmi (vitamín E, beta karotén). Ich súhra zaisťuje normálnu hladinu cholesterolu.

 

Lepšia produkcia

Kľúčový prvok pre mužskú aj ženskú reprodukciu. Podporuje pohyblivosť spermií. Jeho nedostatok môže viesť až k neplodnosti. Prvok je dôležitý aj pre ženy, kedy je jeho nedostatok spájaný s potratmi.

 

Zinok – posledný kľúčový prvok skladačky

Zinok je často nazývaný minerálom mužov. Nájdeme ho napríklad v ustriciach (známe afrodiziakum). Priaznivo pôsobí na zdravie prostaty a tvorbu semena. Najviac zinku v sebe nesú práve bunky predstojnej žľazy. Zinok je kľúčový pre udržanie normálnej hladiny testosterónu a má blahodárny účinok na mužskú plodnosť. A tým zďaleka nekončí:

 

Zvyšuje imunitu a bojuje s nachladnutím

Zinok je často užívaný ľudovým liečiteľstvom ako úľava pri nachladnutí a symptómoch choroby. Pokiaľ ho užívate minimálne 5 mesiacov, klesá výrazne vaše riziko ochorenia. Tiež dokáže zrýchliť proces uzdravenia, pokiaľ ste už chorý.

Výskumy ďalej potvrdili, že pri nastupujúcich symptómoch prechladnutia by bol priebeh choroby pri podaní zinku značne kratší v porovnaní so skupinou bez suplementácie.

 

Je významný antioxidant, ktorý môže pomôcť v boji s rakovinou

Protizápalné vlastnosti zinku a antioxidačné parametre z neho robia ideálneho bojovníka v prevencii proti vzniku a rozvoju choroby v tele. Preto je tak obľúbeným doplnkom pri prirodzenej liečbe rakoviny. Špeciálne u starších pacientov podporuje zinok zdravé bunky a zabraňuje tak šíreniu nádoru.

V štúdii, ktorej sa zúčastnilo 50 dospelých, vedci zistili, že znaky oxidatívneho stresu boli v skupine so zinkom výrazne menšie ako v druhej placebo skupine.

 

Zinok balancuje hormonálnu rovnováhu

Podpora hormonálnej rovnováhy napomáha prosperite celého tela. Pre muža je dobrou správou, že zinok hrá významnú rolu v prirodzenom navýšení testosterónu.

 

Bojuje s diabetom

Zinok je potrebný pri rovnováhe väčšiny hormónov vrátane inzulínu. Ten je hlavným hormónom zapojeným do regulácie hladiny krvného cukru a slúži ako prirodzený liek na cukrovku. Pozitívne ovplyvňuje krvnú hladinu cukru, pretože sa viaže na inzulín a ten je potom adekvátne uložený v sliznici a uvoľňuje sa, keď sa glukóza objaví v krvnom riečisku.

Ďalšou dôležitou funkciou je správne využitie tráviacich enzýmov. Glukóza je potom správne využitá ako palivo pre telo a neukladá sa do tukov.

 

Udržuje zdravé srdce a podporuje cievy

Je potrebná na udržanie zdravia buniek kardiovaskulárneho systému, kým zmenšuje zápal a oxidatívny stres.

Výstelka ciev sčasti závisí od adekvátnej hladiny zinku. Zdravá cirkulácia krvi teda do istej miery závisí od jeho hladiny. Je teda prírodným liekom vysokého krvného tlaku a hladiny cholesterolu kvôli poškodeným cievam.

 

Bráni dáveniu a ťažkostiam s trávením

Nedostatok zinku je spojený s chronickými tráviacimi problémami a dáviacimi ochoreniami. Podanie zinku sa ukázalo ako efektívna cesta k prevencii dávenia aj ako pomoc pri akútnych problémoch.

 

Zvyšuje plodnosť

Zinok hrá dôležitú rolu v plodnosti. Jeho nedostatok u mladého muža je spojený s veľkým poklesom testosterónu. To môže negatívne ovplyvniť schopnosť plodiť deti a spôsobiť nižšie libido.

 

Pomáha s absorpciou a trávením živín

Pri syntéze proteínu má zinok svoju významnú rolu. Telo ho potrebuje na využitie aminokyselín z jedla. Je tiež zapojený do rozpadu sacharidov, ktoré sú hlavným zdrojom energie v tele.

 

Podporuje zdravú pečeň

Dostatok zinku ide ruka v ruke s minimom výskytu infekcie v pečeni a jej poškodením. Pomáha jej očistnému procesu a redukuje zápaly aj poškodenie voľnými radikálmi. Podporuje absorpciu živín a správnu elimináciu odpadov.

 

Lepšia obnova a rast svalov

Kľúčovou rolu hrá zinok na bunkovej úrovni vrátane ich rastu. Umožňuje teda svalom opravu po fyzickej námahe, a tým pádom im pomáha rásť.

Zinok pomáha uvoľňovať testosterón a rastový hormón. Tie sú zodpovedné za budovanie svalovej hmoty a zdravého metabolizmu. Tento efekt je možné veľmi dobre využiť pri tréningu s činkami, prípadne v intervalových tréningoch s vysokou intenzitou.

prostaxin, zloženie

Prostaxin obsahuje kvalitné prírodné suroviny v nórskej receptúre

 

Prostaxin – skúsenosti zákazníkov

ProstaXin užívam už takmer rok a s jeho účinkami som spokojný, pretože mi pomohol s odstránením ťažkostí, ktoré u mňa pretrvávali. Zásielky do domu mi vyhovujú, pretože mi ušetria čas, ktorý môžem venovať rodine. Prostaxin som už odporučil svojim známym a kamarátom“, tvrdí zákazník Ľubomír z Bučovíc.

 

Svoj názor zdieľa aj pán Jaroslav z Prahy:Doplnok užívam od roku 2014 z preventívnych dôvodov a som spokojný. Záleží mi na zdraví a rád doň investujem. Pravidelné doručovanie do domu mi uľahčuje prácu v tom, že nemusím myslieť na neustále dokupovanie. Komunikácia s NaturaMed Pharmaceuticals prebieha vždy bezproblémovo s obojstrannou spokojnosťou.

 

 

 

Ako sa Prostaxin užíva?

Prostaxin sa predáva vo forme toboliek. Bežná dávka je 1 kapsula denne. Pre čo najlepší účinok ho odporúčam používať dlhodobo. Doplnok je bez vedľajších účinkov. Len vzácne sa môže objaviť alergická reakcia na niektorú prísadu, prípadne problémy s trávením.

 

Koľko stojí Prostaxin a ako prebieha nákup?

Prvý testovací balíček dostanete po vyplnení formuláru na oficiálnom webe len za cenu poštovného.

 • po mesiace dostanete ďalšie balenie na 60 dní za cenu 20 eur
 • každý druhý mesiac potom prichádza ďalšie balenie za rovnakú cenu a automaticky sa obnovuje

TIP: Niektorí klienti nečítajú dostatočne dobre podmienky. Svojím nákupom súhlasia s tým, že automaticky budú dostávať novú dávku doplnku každé 2 mesiace, a potom sú prekvapení. Čítať obchodné podmienky sa vždy oplatí!

 

Prostaxin – zhodnotenie a slovo na záver

Prostaxin je na trhu ideálnou voľbou pre dlhodobú podporu pri problémoch s prostatou. Produkt je vyrobený z čisto prírodných surovín a užívanie je bez problémov a vedľajších účinkov.

Látky Saw Palmetto, zinok, selén a lykopén veľmi priaznivo ovplyvňujú prostatu i tvorbu zdravých spermií. Doplnok naviac pomáha podporovať imunitu a ideálnu hormonálnu hladinu.

Výrobok je určený predovšetkým pre muža so zväčšenou prostatou a s tým spojenými problémami. Môže vám pomôcť cítiť sa lepšie. V každom prípade pri ťažkostiach vždy vyhľadajte pomoc urológa. Len ten je schopný správne stanoviť vhodnú liečbu a najlepšie vám s problémom pomôže.

prostaxin

 

5/5 - (1 vote)
 • Cena
 • Účinok
 • Dlhodobosť
 • Úľava prostaty
 • Zloženie
4

PROSTAXIN - moje hodnotenie

Prostaxin si muži chvália. Pomáha zapálenej prostate zbyviť sa bolesti a vyživuje ju. Prostaxin nie je liek na prostatu. Akútne komplikácie riešte u lekára. Prostaxin užívajte ako prevenciu alebo ako doplnok pri zotavovaní sa z liečby prostaty.