Cviky na erektilnú dysfunkciu, ktoré môžete cvičiť denne a nepozorovane

Erektilná dysfunkcia (ED), teda neschopnosť udržať erekciu, je problém, ktorý sa vyskytuje u mnohých mužov z mnohých dôvodov.

Často je spôsobená fyzickými stavmi, ako sú srdcové choroby, cukrovka, obezita a nízky testosterón. Medzi iné príčiny patria psychologické problémy, problémy s prietokom krvi, hormonálne fluktuácie a poškodenie nervov.

Liečba ED pomocou liekov ako sildenafil (Viagra) nie je však jediná možnosť. Dnes už poznáme aj účinné cvičenie.

kegelove cviky proti erektílnej dysfunkcii

 

Cviky na prekrvenie penisu pomáhajú s erektílnou dysfunkciou

Štúdia z University of the West vo Veľkej Británii zistila, že panvové cviky pomohli 40 percentám mužov s ED nadobudnúť normálnu erekciu.

Ďalším 33,5 percentám pomohli výrazne zlepšiť priebeh erektilnej funkcie. Iný výskum naznačuje, že tréning panvových svalov je užitočný pri liečbe ED a ďalších zdravotných panvových problémoch.

Cvičenie panvového dna zvyšuje silu svalov. Tieto cvičenia sú bežne známe ako Kegelove cvičenie. Ženy vykonávajú Kegelove cviky v rámci obnovenia svalového tonusu po pôrode. Kegelove cvičenie taktiež podporuje močovú kontinenciu a sexuálne zdravie.

Kegelove cvičenia sú prínosom aj pre mužov. Pomáhajú posilňovať sval bulbocavernosus. Tento sval má tri dôležité funkcie: umožňuje penisu prijať krv počas erekcie, pumpuje počas ejakulácie a pomáha vyprázdniť močovú trubicu pri močení.

 

Základné Kegelove cviky

Najlepšou metódou pre lokalizáciu svalov panvového dna (spodná panva) je zastaviť prúd moču niekoľkokrát počas močenia. Svaly, ktoré k tomu používate, sú tie, ktoré aktívne využívate pri cvičení.

Ak chcete opakovane vykonať Kegelove cvičenie, zatnite tieto svaly, podržte po dobu piatich sekúnd a potom uvoľnite. Tento postup opakujte 10 až 20-krát, dvakrát alebo trikrát denne.

Skúšať toto cvičenie môžete v rôznych polohách, vrátane ľahu s pokrčenými kolenami, sedenia v kresle a státia.

 

Kegel pre pokročilých

Pri prvom pokuse pravdepodobne nedokončíte celú sériu 10 opakovaní. To je úplne v poriadku. Robte len toľko, koľko zvládnete.

Ďalším spôsobom ako vykonať cvičenie Kegel je stlačenie análnych svalov, ako by ste zadržali pohyb čriev. Pri pomalom dýchaní držte 5 až 10 sekúnd, potom uvoľnite všetky svaly.

Cvičenie panvového dna pomáha zmierniť erektilnú dysfunkciu. Môže tiež pomôcť pri:

  • znížení močovej alebo črevnej inkontinencie
  • zastavení kvapkania po močení
  • zlepšení celkového sexuálneho zážitku

 

ED vám nemusí zničiť život

Existuje mnoho spôsobov ako sa zbaviť ED bez liekov a získať späť svoj sexuálny život. Jednoduché cvičenie panvového dna je skvelým štartom.

 

Ďalšie články o príčinách a rýchlej liečbe erektílnej dysfunkcie

Zjednodušený článok pre lepšie pochopenie problematiky erektílnej dysfunkce
Erektílna dysfunkcia – časté príčiny, prejavy, rýchla liečba a prevencia
8 nečakaných príčin erektílnej dysfunkcie
Erektílna dysfunkcia – čo je a ako sa brániť
Erektílna dysfunkcia – problém každej vekovej kategórie
Domáci autotest erektílnej dysfunkcie
Erektilná dysfunkcia a váš vzťah

/ZDROJ/

Rate this post