Gerontofília – vzrušujú vás vrásky a zvädnuté prsia?

Gerontofília je erotická orientácia zameraná na vysoký vek. V tomto prípade ide o silné vzrušenie v prítomnosti oveľa staršieho človeka. Ide teda o obrátený stav oproti pedofílii. Tá najbizarnejšia teória tvrdí, že gerontofili môžu mať sklony aj k pedofílii. Skrytým motívom je podľa psychológov zakorenený strach z pubického ochlpenia.

Richard von Krafft (otec štúdií netradičného sexuálneho správania) ako prvý načrtol možnosť vzrušenia so staršou osobou. K svojej teórii ponúkol aj niekoľko prípadov z praxe. Tak vznikli prvé zmienky o zakázanej lásky k staršiemu človeku.

gerontofília

 

Príbeh gerontofilného vojaka

Nedá sa povedať, že by bolo údajov z výskumu málo, ale dôkazy sú rozptýlené a neúplné. Psychiater A. Kutzinsky v roku 1929 vo svojej štúdii popísal jeden taký prípad. Píše, ako sa jeho pacient oženil v 24 rokoch a mal 6 detí.

Počas vojny tento muž slúžil v armáde. Teda mal cez rok sexuálnu abstinenciu. Raz, keď sa kúpal, stretol pri rybníku staršiu ženu, s ktorou sa spustil. Zrazu stratil všetku lásku k svojej žene.  Všetko, čo vyžaroval, boli erotické impulzy k tejto staršej žene. Tie boli natoľko silné, že nedokázal ani pracovať.

Kutzinsky následne prípad analyzoval. Prišiel na to, že muž nezískal svoju lásku k starým ľuďom v dospelosti. Bol vždy gerontofilom. Jeho prvá skúsenosť so staršou ženou ho len utvrdila v jeho presvedčení. Mal potom viac odvahy a mohol vyjsť s pravdou von. Opustil tak svoju ženu, ktorá pre neho bola príliš mladá.

 

Pumynetrpia gerontofíliou

Pumy. Špecifická subkultúra našej doby. Ide o paničky v strednom veku s vysokým libidom, ktoré vyhľadávajú spoločnosť oveľa mladších mužov. Z pohľadu mladíka, ktorý sa s takou ženou spustí, nejde úplne o gerontofíliu. To isté platí aj pre prípad starší muž a mladá žena.

Kým pumy alebo také milfky a postarší vlci (muži a ženy v 40. a 50. rokoch) sú často veľmi dobre udržovaní, pravý gerontofil si radšej vyberie niekoho, komu chýbajú zuby a má vetché telo.

Nie je to len o láske k starobe. Dokonca to nie je vždy o peniazoch. Titulky bulváru sú plné zväzkov dvadsaťročných krások so starými pánmi okolo 90 rokov. Nie všetky sú zlatokopky. Situácia platí aj pre situáciu zajačik a „veľmi zrelá žena“. Motívom môže byť naozajstná sexuálna túžba po starom tele.  

 

Príznaky gerontofílie

Spočívajú v neodolateľnej chuti na polovičky, ktoré sú oveľa staršie. Postihnutý trávi veľa času fantáziami o starších ľuďoch. Jeho predstavy zahŕňajú divoké a intenzívne sexuálne obrazy.

V roku 1981 sexuológ John Money definoval gerontofíliu ako „stav, v ktorom je dospelý človek závislý na erotosexuálnej aktivite s oveľa staršou polovičkou“. Cieľom je dosiahnutie intimity a vzrušenia. Môže končiť aj orgazmom. „Gerontofilovia všeobecne potrebujú sex so starším partnerom, inak nemusia dosiahnuť vyvrcholenie“.

Je to starecká stavba tela, ktorá práve gerontofilov toľko láka. Hľadajú parametre typu krehkosť, vrásky, zlé držanie tepla, sivé vlasy, pomalá chôdza a podobne. Gerontofíliu odborníci nepovažujú za mentálnu poruchu. Tou by bola až vo chvíli, keď by obťažovala danú osobu a jej okolie.

Samotní gerontofili sú často vďačnou témou výsmechu ostatných ľudí a zábavných skečov v komédiách. Ich orientácia v podstate nie je zlá. Byť žiaduci v staršom veku môže byť pre starých ľudí novým impulzom do života.

 

ABY STE NEZLYHAL PRED MILFKOU SVOJICH SNOV, majte poruke vždy prvú pomoc v podobe českej Proerecty

Proerecta

 

 

Liečba gerontofílie

Pokiaľ niekoho daná deviácia obťažuje, mal by vyhľadať liečbu. Ako pri väčšine deviácií pomáhajú tieto metódy

  • psychoanalýza
  • hypnóza
  • behaviorálna terapia
  • kognitívna terapia
  • terapia pomocou liekov

Medzi lieky patria účinné látky na korekciu hormonálnej hladiny a tiež niektoré antidepresíva. K liečbe sa nepristupuje, kým stav nekomplikuje človeku život.

OTESTUJTE SA: Aký vplyv má znížený testosterón na vaše libido?

 

Postihy gerontofila v mene zákona

V zahraničí došlo k prípadu, keď bol nočný stalker obvinený zo znásilnenia až stoviek občanov v dôchodcovskom veku. Dostal trest odňatia slobody  na 27 rokov. Samozrejme, takýto čin je hodný odsúdenia. Podobný trest by čakal gerontofila aj u nás. Pokiaľ by došlo k znásilneniu, hrozí trest od 2 do 8 rokov. V prípade smrti obeti potom 10 až 15 rokov odňatia slobody.

Do úvahy prichádza aj fakt, že pri výskyte podobného prípadu nemusí ísť vždy o násilný akt. Gerontofil nemusí vždy voliť takto priamočiary prístup. Bude napríklad priťahovaný, ale k znásilneniu nikdy nedôjde.

Tiež je otázkou, ako sa na to pozerá druhá strana. Sú totiž starí ľudia, ktorí urobili za svojím sexuálnym životom hrubú čiaru. Na druhej strane je veľa takých, ktorí žijú bohatým sexuálnym životom a mladší sexuálny partner im bude nesmierne lichotiť.

TIP: Aká bude vaša erekcia a libido po šesťdesiatke? Je sa na čo tešiť

 

Gerontofília vo filme

O deviácii je natočený dokonca film. Kanadskí autori uchopili tému po svojom a natočili dramatickú komédiu. V hlavnej roli tu vystupuje 18-ročný mladík. Ten dostane možnosť pracovať brigádne v domove pre seniorov.

Tu spoznáva trýznivé prostredie tejto inštitúcie a nakoniec pomôže jednému z obyvateľov utiecť. So starcom potom utekajú a nakoniec sa ukáže, že ich vzťah je viac ako priateľský. Film tak provokatívne a s humorom popisuje deviáciu novým spôsobom a nebojí sa otvoriť aj zložitejšie spoločenské tabu.

 

Gerontofília nie je nebezpečná úchylka

V spoločnosti je tento typ úchylky pomerne vzácny. Vo väčšine prípadov ide o jednotlivcov, ktorí nie sú pre spoločnosť hrozbou. Problém by bol len v prípade, kedy je táto deviácia v kombinácii s inou, ktorá má násilné parametre.

ĎALEJ ČÍTAJTE: O zoofílii, ktorej sa na Slovensku darí viacej, ako by ste čakali

Rate this post