Permanentná erekcia – chlapská nočná mora

Permanentná erekcia je pomerne vzácny stav, kedy je penis neustále v stavu erekcie. Tá trvá niekoľko hodín a je často doprevádzaná veľkou bolesťou.

Odborníci ju nazývajú priapizmus. Príčinou býva nevhodný liek, zranenie alebo choroba.

So sexuálnou túžbou nemá táto porucha nič spoločné. Nevzniká totiž pri sexuálnom vzrušení. Rovnako, ako v prípade normálnej erekcie, sa penis naplní krvou. Tá už ale z penisu neodtečie, ako je tomu pri normálnej erekcii.

Penis zostáva naďalej tvrdý, kým špička penisu zostane mäkká. Ak nedôjde k včasnému zákroku, môžu na penise zostať jazvy a je dokonca ohrozená správna funkcia erekcie.

permanentná erekcia

Mať erekciu ako kameňnemusí byť vždy na dobro veci

 

Ako vzniká permanentná erekcia?

Tento stav vzniká pri porušení prietoku krvi v toporivých telesách. V niektorých prípadoch dochádza k vyššiemu prietoku do penisu, tým pádom sa toporivé telesá preplnia. Druhým prípadom je zlý odtok krvi z penisu.

Príčina môže byť aj v injekciách na liečbu erekcie. Zvlášť pokiaľ je dávkovaná neodborne alebo je použitá látka pochybného pôvodu. Vždy je namieste konzultovať podobné záležitosti s lekárom.

Príčiny zhoršeného odtoku krvi z penisu: 

 • intoxikácia organizmu – kokaín, nadmerné množstvo alkoholu
 • krvné choroby – srpkovitá anémia, leukémia
 • poškodená miecha
 • neurologické ochorenia
Lieky, ktoré môžu byť príčinou priapizmu:

 • Levitra, Viagra a podobné lieky na liečbu erektilnej dysfunkcie
 • antidepresíva
 • psychotropné látky
 • prípravky proti nervozite
 • lieky na riedenie krvi

MOŽNO VÁS PREKVAPÍ, že Viagru zoženiete iba na predpis. Prečo to tak je sme sa spýtali sexuologičky MUDr. Taťány Šrámkovej, PH.D.

 

Diagnóza permanentnej erekcie

Pre správnu diagnózu je potrebné fyzické vyšetrenie. Ďalej tiež podrobnejšie testovanie. Tieto testy dokážu odhaliť hlbšie príčiny tohto nechceného stavu.

 • Dopplerov ultrazvuk
 • nukleárne testovanie

PODPORTE EREKCIU BEZPEČNE A NERISKUJTE ÚRAZ. Český doplnok Proerecta navodzuje pevnú erekciu vďaka silnému bylinnému zloženiu. 

Proerecta

 

 

Čo je Dopplerovské vyšetrenie?

Ide o klasické vyšetrenie pomocou ultrazvuku. Táto metóda je lacná a rýchla. Vďaka nej je možné zobraziť celé krvné riečisko penisu a prísť na prípadné chyby v jeho anatómii. Lekár je schopný povedať výsledok počas niekoľkých minút.

ČÍTAJTE TIEŽ: Rázová vlna – liečba erekcie ultrazvukom.

 

Čo je nukleárny sken?

Pacientovi lekári aplikujú do tela rádioaktívnu látku. Tu je možné vpraviť injekčne alebo ústami. Špeciálne zariadenie následne odhalí prítomnosť tejto látky v krvi. Je tak možné skúmať anatómiu penisu s veľkou presnosťou. Látka má krátky polčas rozpadu, takže nezostáva v tele dlho.

 

Liečba priapizmu

V základe existujú tri hlavné liečebné metódy. Najviac efektívne je vstreknutie liečivých látok priamo do penisu. Tie zapríčinia odtok krvi a prinesú úľavu.

Ďalšou metódou sú ľadové obklady. Môžu síce sčasti zmierniť priebeh, ale po 8 hodinách sú celkom neúčinné.

V najkritickejších prípadoch prichádza na rad ihla. Tou lekári prepichnú penis, aby mohla krv odtiecť. Tkanivo sa predtým odporúča vypláchnuť fyziologickým roztokom alebo zriedenými liekmi pomocou ihly. Pokiaľ tieto metódy zlyhajú, je potrebné pristúpiť k pokročilému chirurgickému zákroku.

 

Čo hrozí počas permanentnej erekcie?

Pokiaľ lekári zakročia počas prvých 12 – 24 hodín, nedôjde spravidla k trvalému poškodeniu. Po prekročení tejto kritickej doby hrozí impotencia. Vysoký tlak totiž môže pri dlhodobom pôsobení poškodiť tkanivo toporivých telies penisu, ktoré následne odumrie.

 

Prevencia proti priapizmu

V prípade ochorenia srpkovitou anémiou je možné tomuto stavu zabrániť pomocou lieku (hydroxyurea).

Pokiaľ muž berie lieky, je potrebné dbať na rady lekárov a vyhnúť sa nákupu liekov na vlastnú päsť. To platí najmä v prípade liekov na erekciu, kedy je nutkanie kupovať anonymne tie najsilnejšie.

Pokiaľ ide o anonymitu, je lepšie najprv dať šancu prírodným doplnkom stravy. Zhrnutie TOP 10 najlepších prírodných prípravkov na erekciu nájdete v našom megateste.

doplnky na podporu erekcie

 

Vákuová pumpa a priapizmus

Poškodenie toporivých telies majú v niektorých prípadoch na svedomí nezodpovední používatelia vákuových púmp. Nedodržujú základné zásady manipulácie s touto pomôckou a potom dochádza k problémom. Maximálna doba pre aplikáciu je 20 minút.

 

Kedy bežať k lekárovi?

Svojho lekára by ste mali kontaktovať v týchto prípadoch:

 • erekcia trvá dlhšie ako 4 hodiny
 • erekcia trvá menej než 4 hodiny, ale je prítomná bolesť a opuchy

V týchto prípadoch sa neoplatí nič odkladať. V stávke je zdravie vášho penisu a trvalé následky v podobe slabej erekcie a deformácie penisu.

ĎALEJ ČÍTAJTE: O nebezpečenstve injekcií s liečivami na erekciu.  

5/5 - (1 vote)