Erekcia a alkohol – keď chutí piť, s erekciou sa môžete rozlúčiť

Je to jasné. Keď sa napijete, získate jej telefónne číslo jednoduchšie. Čo sa týka vášho zdravia, už to taká sláva nebude. Alkohol s ním dokáže pekne zamávať.

Napiť sa trocha alkoholu, pár baliacich hlášok a už sa s ňou váľate v spálni. Skoro každý dokáže byť po pár veľkých pivách profesionálnym gigolom. Jednoducho získané sebavedomie však má svoje hranice. Ako ovplyvní alkohol vaše sexuálne zdravie?

V podstate môže byť efekt opačný. Vaše libido pod jeho vplyvom môže klesnúť rovnako rýchlo, ako hladina benzínu v americkom päťlitrovom osemvalci.

Alkohol vo väčšej miere podporuje depresiu a znižuje chuť na sex. O dosiahnutí erekcie alebo orgazme ani nehovorím. Pod vplyvom to nie je žiadna sláva. Štúdie potvrdzujú, že alkohol je jednou z najčastejších príčin erektilnej dysfunkcie.

erekcia a alkohol

 

Nemusíte hneď ísť do extrémnej abstinencie

Tieto novinky nemusia znamenať, že vyhádžete celý bar a namiesto piva budete v krčme cuckať kofolu.

Kľúčom je, samozrejme, princíp primeranosti. Čo to znamená? Podľa Centra pre kontrolu chorôb a prevenciu v USA ide o dávku maximálne dvoch drinkov za deň v prípade muža a jedného v prípade ženy.

Pečeň dokáže spracovať približne objem jedného pohára za hodinu. Pitie väčšieho množstva už teda znamená intoxikáciu organizmu a hromadenie toxínov v tele. To ovplyvní vaše telo a nakoniec aj sexuálnu výkonnosť.

KLIKNITE A V ANONYMNOM TESTE SI OVERTE, či to vaše popíjanie už nie je trocha cez čiaru. Ak pijete denne, nebude to príjemné čítanie. Ani aj som netušil, ako zle to môže vyzerať po sčítaní. 

Než do seba kopnete ďalší poldecák, zvážte tieto dôvody:

 

Dôvod 1 – dočasná nefunkčná erekcia

Takzvaná dočasná erektilná dysfunkcia. Vedci zistili, že priveľa alkoholu ovplyvňuje mozog aj penis muža.

Triezvi muži sú všeobecne schopní dosiahnuť erekciu omnoho rýchlejšie, než tí, ktorí sú pod vplyvom alkoholu. Niektorí opilci dokonca nemajú erekciu vôbec.

Pohárik alkoholu pred sexom totiž znižuje množstvo privedenej krvi do penisu. Zníži sa tiež intenzita orgazmu a celková úroveň vzrušenia. To znamená, že sex bez alkoholu bude skoro vždy intenzívnejší.

 

Dôvod 2 – dlhodobo nefunkčná erekcia

Ďalšou úrovňou je dlhodobá erektilná dysfunkcia. Hrozí hlavne chronickým a dlhodobým konzumentom alkoholu. Štúdie ukazujú, že muži závislí dlhodobo na alkohole majú 60 – 70 % šancu na vznik sexuálneho problému.  Najčastejšími problémami sú erektilná dysfunkcia, predčasná ejakulácia a strata sexuálneho apetítu.

Dlhodobé pitie môže nenávratne poškodiť cievny systém. Pridať sa môže aj vysoký tlak a problémy so srdcom. Tieto stavy rovnako komplikujú aj dosiahnutie erekcie.

TIP: Najlepším postupom je, samozrejme, prestať piť a popíjať. Ak sa však sex blíži hneď teraz, majte po ruke „pilulku prvej pomoci“ v podobe českej Proerecty.

Proerecta

 

Dôvod 3 – Zruinované vzťahy

Nadmerné pitie alkoholu je spojené s problémami vo vzťahoch. Normálne sú konflikty, nevera, finančné problémy a rozvody. V 90 % prípadoch stojí za sexuálnymi útokmi práve alkohol.

 

Dôvod 4 – Cigaretka k pitiu zmäkčuje penis

Ak ste typ, ktorý si k alkoholovému opojeniu aj rád zapáli, ste opäť bližšie k poruche erekcie. Pre mužov pod 40 rokov je fajčenie najčastejšou príčinou nefunkčného penisu. Štúdie ukazujú, že fajčenie viac než 10 cigariet denne výrazne zvyšuje riziko erektilnej dysfunkcie.

Ďalšími rizikovými faktormi okrem alkoholu a cigariet sú:

  • obezita
  • drogy
  • lieky

 

Slabnutie erekcie vzľadom k počtu vyfajčených cigariet

Na zdravie a erekciu pôsobí negatívne už jedna cigareta denne. Platí to aj pokiaľ fajčíte pasívne s fajčiarom v domácnosti.
10 cigariet denne:o 27% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie
11 - 20 cigariet denne:o 45% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie
20 a viac cigariet denne: o 65% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie

Negatívne účinky fajčenia na zdravie fajčiarov v porovnaní s nefajčiarmi

znížený priemerný objem ejakulátu
znížený počet spermií v priemere o viac než 20 %, v najhorších prípadoch až o 60 %
znížená hustota ejakulátu až o 20 %
vyššie hodnoty vazopresínu
zvýšená hladina estrogénu - ženského pohlavného hormónu
znížená motilita (pohyblivosť spermií) a skrátená doba ich pohyblivosti

 

Dôvod 5 – Sexuálne prenosné choroby

Ďalšie veľké riziko predstavuje kombinácia sexu a alkoholu. Sexuálne romániky, ktoré začínajú v alkoholovom opojení, bývajú omnoho rizikovejšie. Celých 50 % neplánovaných koitálnych dobrodružstiev sa stáva pod vplyvom alkoholu.

Až 60 % sexuálne prenosných chorôb nájde nového majiteľa v alkoholovom opare.

Mladí ľudia sú pod vplyvom alkoholu k nechránenému sexu až 7-krát náchylnejší.

STRÁCATE NAD TÝM KONTROLU? Kliknite a vyhľadajte si najbližšiu protialkoholickú liečebňu. Pomôžu vám.

 

Dôvod 6 – Menej je viac

Uvoľňujúci efekt alkoholu a pocit dobrej pohody po 1 až 2 drinkoch. To robí z alkoholu obľúbený nápoj, ktorý tu je s nami už viac než 10 000 rokov.

V menšom množstvo prospieva alkohol srdcu a celkovej cirkulácii krvi (je to veľmi dobré pre erekciu). Všetko je však otázkou rovnováhy.

 

Prečo erekcia po pití zlyháva? Problém vysvetľuje veda.

Dlhá noc plná alkoholu dokáže s krvným obehom pekne zatočiť. Na dosiahnutie erekcie sa musia cievy v penise roztiahnuť, aby krv mohla natiecť dnu. Následne sa musia zavrieť, aby nevytiekla.

Alkohol rozťahuje cievy, a tým pádom sa nedokážu uzavrieť. Krv sa teda nedokáže udržať v penise a erekcia sa nedostaví.

V zásade problém s erekciou spôsobujú dva systémy. Nervový a cievny. Keď jeden z nich nefunguje správne, penis nemusí poslúchať.

V prípade alkoholu je problém väčšinou v cievnom systéme. Pretože psychiku človeka alkohol najprv upokojí.

 

Horšia erekcia môže byť aj varovaním

Ak obmedzíte pitie a problémy s erekciou pretrvajú, majte sa na pozore. Môže ísť o prejav vážnejších chorôb typu:

 

Príčina môže byť aj psychického charakteru. Tento problém sa týka hlavne mladších mužov. Za mäkký penis môžu v tomto prípade:

  • stres
  • strach
  • smútok
  • neistota
  • vzťahové problémy

 

Nadmerné pitie alkoholu nie je pre budúcich otcov

Niektorí muži by vedeli hovoriť o tom, aké problémy s plodnosťou im alkohol spôsobil. Bohaté množstvo alkoholu vedie k nižšiemu počtu spermií a horšej kvalite spermií.

Matematika je jasná. Čím menej pijete, tým sú problémy s erekciou menej pravdepodobné a tak jednoduchšie zamiesite na syna či dcéru.

Budúci otecko by nemal vypiť viac ako 7 pív týždenne, ak to myslí so založením rodiny vážne.

Ak máte o svojej plodnosti pochybnosti, zájdite za praktickým lekárom. Pošle vás na testy, ktoré prezradia viac. V prípade potreby vám pomôže s ďalšími krokmi.

ČÍTAJTE TIEŽ: Aký vplyv má alkohol na mužskú a ženskú plodnosť a aké množstvo alkoholu je ešte bezpečné.

 

Kedy výrazne obmedziť pitie alkoholu?

Ak nemáte chuť na sex, zažívate predčasnú ejakuláciu, problémy vo vzťahu alebo priamo erektilnú dysfunkciu po vypití pár pohárikov, radšej alkohol vyraďte alebo aspoň obmedzte. Uvidíte, čo sa bude diať.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Pevnosť erekcie nie je iba otázka alkoholu. Obvykle si ju muž dlhodobo oslabí vlastnou vinou.

4.3/5 - (6 votes)