Tvrdosť penisu – dôkaz zdravia a sily

Erekcia je pomerne zložitým fyziologickým dejom. O veľkosti a kvalite stoporenia vždy rozhoduje kondícia cievneho systému penisu. Pohlavný úd obsahuje hneď dva druhy toporivých teliesok. Hubovité telesá tvoria žaluď a obklopujú močovú rúru. Počas erekcie sa plnia krvou, no zostávajú mäkké.

Pre pevnosť erekcie sú preto rozhodujúce duté toporivé telieska, ktoré vytvoria veľmi jednotný párový útvar nad močovou rúrou. Duté toporivé telieska majú pružnú, pevnú stenu tvorenú väzivom. Čo sa správneho krvného zásobenia týka, pri stoporení sa plnia tieto telesá krvou a puzdrá sa napínajú. Sťahy svalov panvového dna majú na stoporenie penisu pozitívny vplyv.

tvrdosť penisu

Každý by chcel mať erekciu tvrdú ako diamant. Nie každému to ale zdravotný stav umožní.

 

Plná erekcia – maximálna tvrdosť penisu

Pri plnej erekcii v toporivých telesách penisu nameriate tlak, ktorý podstatne presahuje náš krvný tlak v tepnách. Naplnené duté toporivé telieska tým zabezpečujú zväčšenie penisu, no aj jeho tvrdosť potrebnú pre koitus – súlož.

Ide o akýsi hydraulický systém, ktorý za normálnych okolností vysoko spoľahlivo zabezpečuje tvrdosť penisu pri pohlavnom styku. Stoporenie je funkcia neriadená voľnými mechanizmami a nemožno ju racionálne ovládať.

Zložité väzomotorické reakcie odpovedajú na sexuálne vzrušenie a sú kontrolované pomocou neuvedomelých pochodov vo vegetatívnom nervovom systéme. Keď to nefunguje dostatočne, zapojte cvičenie s názvom jelquing alebo kegelove cviky. Starajte sa o svoju fyzickú kondíciu a dostatok testosterónu. Nefajčte, obmedzte alkohol, jedzte zdravo a pokiaľ nemáte pravidelný sex, často masturbujte.

TIP: 11 otázok v teste na dostatok testosterónu. Akú máte hladinu? 

 

Prečo niekedy stoporenie penisu nefunguje?

Základné mechanizmy riadiace erekciu sú cievne, nervové a psychické. Cievny zabezpečuje dostatočný prietok tepnovej krvi a blokádu žilového odtoku, kedy dochádza v účelnému vtláčaniu krvi do dutých toporivých teliesok.

Vegetatívne nervy pochádzajú najmä z niektorých hrudných a krížových segmentov chrbtice. Psychika je nesmierne dôležitou zložkou a prejavujú sa aj negatívne emócie, akými sú depresia, strach, neistota a nedostatok sebadôvery.

Dôležitá je aj kvalita partnerského vzťahu. Niektoré ženy dokážu mužovi s poruchou dodať sebadôveru a zlepšiť tak jeho potenciu. Iné negatívnymi reakciami podkopávajú sebaistotu dysfunkčného muža, čím sa porucha fixuje a predlžuje. Psychické a partnerské záležitosti často stoja za poruchami erekcie, ktoré majú jasnú telesnú príčinu. Môžu tiež za poruchy cievne a nervové.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Ako na erekciu pôsobí psychika?

 

Príčiny straty pevnosti penisu

Z cievnych ochorení sa na oslabení prekrvenia penisu prejavujú systémové ochorenia kardiovaskulárneho systému, ako arterioskleróza, funkčné poruchy stien ciev a porucha blokády odtoku žilovej krvi z penisu.

Cievne poruchy erekcie pociťujú muži s infarktom myokardu, vysokým tlakom a poruchami prekrvenia dolných končatín a panvy. Nervové poruchy sú často príčinou porúch erekcie u mužov po úrazoch chrbtice, so systémovým neurologickým ochorením, akým je roztrúsená skleróza a cukrovka, ktorá postihuje cievnu aj nervovú zložku stoporenia.

TIP: Skúsiť môžete aj masáže penisu a masáže prostaty, čo je veľmi dobrá prevencia aj liečba.

 

Ako zvýšiť pevnosť penisu?

Kľúčovú rolu v prekonávaní porúch erekcie zohráva vždy partnerský vzťah. Pokiaľ máte doma partnerku s negatívnym vzťahom k sexu, z prechodnej sexuálnej poruchy sa môže vyvinúť trvalý problém. Je nutná konzultácia s lekárom, psychoterapia a nasadenie účinnej liečby.

Kvalitné stoporenie – teda mať ho ako kameň – je snom každého muža. Pokiaľ u muža dôjde k poruche erekcie, je na mieste návšteva lekára. Hlavnou súčasťou účinnej terapie je intenzívna komunikácia lekára s pacientom. Ideálne je, keď sa do liečby zapojí aj partnerka, ktorá svojou prítomnosťou muža v liečbe dostatočne podporí.

VIETE, ako prebieha preventívna prehliadka u urológa?

 

Tabletky a lieky pre zväčšenie objemu penisu

Základnými medikamentami pri poruchách erekcie sú lieky typu Viagra, ktoré pri tomto probléme výrazným spôsobom zlepšujú stav. Niektorí pacienti s poruchou erekcie si ich nemôžu dovoliť, pretože by mohli zhoršiť ich zdravotný stav.

Niektorým mužom s poruchami stoporenia pomôžu lieky aj pri stabilizácii nálady a potlačení depresie. Medikamenty, ktoré zvyšujú sexuálnu vzrušivosť účinkom na centrálny nervový systém alebo hormonálne mechanizmy sú ešte lepšou voľbou.

Existujú aj fyzioterapeutické spôsoby liečby, podtlakové erektory, vákuové pumpy vyvolávajúce podtlak, v rámci ktorého dôjde k nasatiu krvi do toporivých teliesok penisu. Niekedy možno dosiahnuť aj úplnú erekciu. Pravidelné používanie môže podstatne zlepšiť funkčný stav penisu a následne aj zmierniť poruchy erekcie.

MOŽNO VÁS PREKVAPÍ, že Viagru zoženiete iba na predpis. Prečo to tak je sme sa spýtali sexuologičky MUDr. Taťány Šrámkovej, PH.D.

vimax

K pevnejšej erekcii a lepšiemu prúdeniu krvi napomôžu aj kanadské tabletky VIMAX

 

Zlepšenie tvrdosti penisu

Na štruktúru pohlavného údu možno pôsobiť aj rázovými vlnami, čo erekciu zlepší na pomerne dlhú dobu. Ďalšou možnosťou sú injekcia väzoaktívnych látok do toporivých teliesok penisu. Pri opakovanom podávaní sa stav môže podstatne zlepšiť.

Muži s cukrovkou sú na injekcie zvyknutí. Chirurgické riešenie v podobe pružnej silikónovej endoprotézy, penilného implantátu, sú konečným riešením. Potravinové doplnky potom možno zakúpiť aj bez lekárskeho predpisu a svojou rastlinnou zložkou sú často schopné zlepšovať sexuálnu vzrušivosť muža. Muži s poruchami erekcie sa bohužiaľ často celkom zbytočne a dlho štítia návštevy lekára. Práve včasná diagnostika sexuálnej poruchy pomôže skôr odhaliť cievne či metabolické ochorenia.

INFORMUJTE SA: 

 

Stupne tvrdosti penisu

Penis je pre väčšinu mužou alfou a omegou ich ega – veľký symbol moci a sily. S tvrdým penisom si to však dokáže naplno užiť aj žena. Tvrdosť pri erekcii býva dosť rozporuplná záležitosť.

Pevnejšia erekcia prinesie mužovi aj partnerka omnoho väčšie potešenie. Pokiaľ je váš penis počas erekcie skôr ako želé alebo vláčne cesto na buchty, stojí v pozore, je síce tvrdší než obvykle, no do kamennej tvrdosti má skutočne veľmi ďaleko. Lenivá erekcia môže byť spôsobená aj nadmerným požitím alkoholu.

Pokiaľ je majiteľ vláčneho penisu triezvy a táto erekcia je u neho bežná, je na čase čo najskôr vyhľadať lekársku pomoc. Urobte tak aj vtedy, ak je váš penis ako vlajka, ktorá sa síce vypne do pozoru, no po malej chvíli ide zas dole.

TIP: Aká erekcia ženu zaručene uspokojí? 

 

Keď už sa penis pokúsi stvrdnúť…

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Pokiaľ je však vojačik v pozore, penis je vzpriamený, pevný a jeho majiteľ cíti vzrušenie, no nemá dostatočnú tvrdosť na prienik do ženskej vagíny, možno sa s postupom vzrušenia erekcia ešte pritvrdí, no niekedy sa aj, bohužiaľ, úplne stratí.

Ak sa to stalo prvýkrát a v neznámom prostredí, nie je dôvod sa znepokojovať. Pokiaľ sa ale stav tvrdosti dá prirovnať k olúpanému banánu, je na mieste riešiť situáciu s lekárom.

Už malé zmäknutie penisu môže spôsobiť, že žena ho v sebe nebude cítiť. Niekedy je váš penis majstrom ilúzie. Tvári sa, ako keby erekcia nebola tak úplne pevná, no v skutočnosti je tvrdý asi ako uhorka hadovka. Pokiaľ váš penis takto klame, ide o veľmi príjemné prekvapenie.

VIETE, akých 7 druhov penisu rozpoznávame? 

 

Cieľom je oceľová tvrdosť penisu

Poriadny penis má byť tvrdý ako kameň a v ruke má byť vďaka pokožke jemný na dotyk. Vnútri však skrýva takú silu, ktorú po uchopení do dlane nepretlačíte. Tvrdosť pevnej uhorky alebo mrkvy ženy aj muži vítajú.

Pokiaľ má stoporený penis úplnú oceľovú tvrdosť, je splnený perfektný predpoklad na noc plnú sexuálnej vášne. Pokiaľ je možné sa na túto erekciu dokonale spoľahnúť, vyhrali ste jackpot.

Pozor ale na pribúdajúce roky. Muži, ktorí kedysi bývali skutoční kanci, ale trocha to prepískli s frekvencou majú božský nástroj, ktorý im už po čase neslúži tak, ako kedysi. S okamžitou erekciou síce väčšinou problém nemajú, no udržať si penis v pozore je už omnoho horšie. V každom prípade môžete vyskúšať aj potravinové doplnky, akými sú Vimax, Proerecta, Primulus, Clerex a mnohé ďalšie. Základom je ale zdravý životný štýl, dobrá fyzická kondícia a pravidelný sex.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Vďaka erekčnému krúžku udržíte erekciu dlhšie.  

 

5/5 - (1 vote)