Kandaulizmus – sledujte ženu, ako si užíva

22Kandualizmus môže byť definovaný ako potešenie muža, ktorý vystavuje na obdiv svoju ženu alebo dievča. Tento akt môže prebiehať naživo, cez fotografie, video či on-line stream. Vo všetkých prípadoch je žena (dievča) odhalená. Ostatní môžu obdivovať jej krásu.

V extrémnych prípadoch sa toto správanie dostane do svojej vrcholovej podoby. Vo swingers komunite sa anglicky nazýva cuckold.

Spočíva v tom, že žena má sex s inými mužmi. Skutočnému partnerovi je úplne odopreté potešenie. Domáci sex je redukovaný na jednostranné orálne uspokojenie ženy. V ešte extrémnejšej verzii nosí nosí muž pás cudnosti, aby nemohol ani masturbovať.

kandaulizmus

 

Ako vidí kandualizmus psychológia?

Niektorí psychológovia vidia za kandualizmom skrytú homosexualitu. Podľa tejto teórie sa kandualista identifikuje s telom partnerky a podvedome ukazuje okoliu sám seba.

Psychológovia si tento fetiš spájajú s voyeurizmom a exhibicionizmom. Tieto alternatívny zahŕňajú jedného pozorovateľa, ktorý je vzrušený sexuálnym aktom iného páru, ktorý sa rád ukazuje.

Iná teória tvrdí, že submisívny muž týmto správaním demonštruje odhodlanie zniesť akékoľvek poníženie a úplne zahodiť nárok na svoju vlastnú rozkoš. Stačí mu vedomie, že si žena dopraje lepší sex s iným partnerom. Kandualistické praktiky sú veľmi často spojené s ponížením partnera.

Častejšie toto správanie iniciuje muž. Tento krok je väčšinou nevratný. U ženy, ktorá si overí svoju atraktivitu po dlhodobom zväzku, už spravidla nie je cesty späť. Nechce sa tejto výhody vzdať. Najčastejšie táto situácia nastáva v strednom veku, kedy sú sexuálne potreby ženy vyššie ako u muža.

TIP: Viete, aký bude váš sexuálny život po 50-ke? 

 

Kandualisti s teóriami nesúhlasia

Podľa veľkej časti kandualistov nemajú psychológovia pravdu. Podmienkou totiž nemusí byť nutne submisivita.

V prípade, kedy sa muž do tejto situácie dostane nevedome, ide o veľký psychický šok. Kandualistický muž naopak s neverou počíta a víta ju. Prináša mu sexuálne vzrušenie a uspokojenie.

Taký muž svoju partnerku ponúka cudziemu mužovi na zdieľanie. Všetko prebieha za plného súhlasu partnera aj partnerky. Nejde v žiadnom prípade o znásilnenie. To vnímajú kandualisti rovnako negatívne, ako bežný človek.

POKIAĽ NEVERU NAOPAK ODSUDZUJETE, čítajte, ako ju u ženy rozpoznať.

 

Skrytá homosexualita?

Niektorí odporcovia týchto praktík a psychológovia označujú týchto mužov za skrytých homosexuálov. To väčšina kandualistov odmieta. Ide im len o vystavenie vlastnej ženy na obdiv. V prípade cuckoldu o jej súlož s inými.

Je pravda, že malá časť z nich má homosexuálne sklony. Väčšina kandualistov nevidí v rovnakom pohlaví objekt svojej sexuálnej túžby.

 

Cuckold je tvrdší kandualizmus

Ide o slovo z angličtiny, ktoré znamená paroháč. V podstate ide o tvrdšiu formu kandualizmu. V tomto prípade muž vyhľadáva vo vzťahu submisívnu rolu a plne ju prijíma.

Táto extrémnejšia forma má niekoľko úrovní. Pri tej ľahšej muž rád pozoruje svoju partnerku pri súloži s iným partnerom. V tomto prípade sa k páru môže, ale nemusí pridať.

Na vyššej úrovni partnerka odopiera mužovi pohlavný styk. Muž podriadene akceptuje, že partnerka bude mať sex len s cudzími partnermi. Do úvahy prichádza dokonca oplodnenie cudzím mužom.

Situácia môže ďalej vyústiť do rozvodu. V niektorých prípadoch dokonca muž zostáva v novom zväzku a plne sa podriaďuje potrebám nového páru. Ide o najvyššiu úroveň cuckoldu. Ide o celkom dobrovoľný stav a prináša mužovi vzrušenie.

 

Ako muž zistí, že je kandualista?

Väčšinou to muž pochopí v momente, keď je podvedený ženou. Necíti hanbu ani zlosť. Naopak, prichádza sexuálne pnutie. Podvedený chce od partnerky podrobný popis jej nevery.  Môže dokonca dôjsť k tomu, že chce pokračovanie záletov. Dokonca ich sám iniciuje.

 

Aký vplyv má kandualizmus na zdravie?

Praktizovanie kandualizmu alebo cuckoldu je veľmi individuálne. Vždy záleží od dohody partnerov. Spoločensky ide o neškodnú záležitosť, pretože ide o akt plnoletých ľudí. Obidvaja idú do celej veci dobrovoľne.

 

Liečba kandualizmu

Popravde nie je veľa ľudí, ktorí by vyhľadávali v tomto prípade pomoc. Táto oblasť nie je príliš predmetom výskumu. Aj tak by sa ešte našlo liečebné riešenie v podobe psychoanalýzy.

Psychológ je schopný nájsť hlbšiu motiváciu pre dané správanie a nájsť vhodnú náhradu. Dokáže odviesť pozornosť od týchto chutí a presmerovať ich na iné.

 

V čom vidia kandualisti prínos?

Ide o určitú formu úteku z reality. Často ide o uvoľnenie stresu a zábavu. Kandualisti vedia, že ich partnerka miluje. Majú teda istotu, že ich neopustí. Motiváciou môže byť partnerovo prianie, aby všetky jej sexuálne potreby boli naplnené. Keď nie je schopný naplniť ich sám, je voľbou kandualizmus alebo cuckold.

V normálnom živote je muž ploditeľom a živiteľom rodiny. Zároveň musí svoju ženu udržať uspokojenú, aby mu neutiekla. Toto všetko naraz odpadá. Pre kandualistov je tento pocit ako droga.

Existuje jedno dôležité pravidlo. Pokiaľ muž do kontrolovanej nevery ide, mal by vedieť, prečo to robí. Tiež musí prijať fakt, že niekto iný bude mať sex s jeho ženou.

Možno, že keby muži mali viacej sexuálnej energie, nemuselo by k týmto situáciám dochádzať. Pamätajte, že žena od vás potrebuje pevný penis. Aj preto recenzujeme tie najlepšie doplnky pre prekrvenie penisu.

doplnky na podporu erekcie

 

 

Kandualizmus – tak trochu iný fetiš

Kým iné fetiše sú spoločnosťou dobre tolerované (štýl 50 odtieňov sivej a podobne), kandualizmus je stále tabu. V skutočnosti ide o veľmi populárnu záležitosť. Stačí sa pozrieť do Hollywoodu.

Celebrita Tiger Woods sa priznal, že by svoju milenku rád uvidel pri sexe s ďalšími dvomi mužmi. Vo svete slávnych rozhodne nejde o vzácny prípad.   

 

Kandualizmus v ženskom podaní

Samozrejme existuje aj ženský ekvivalent úchylky. Tie rady pozorujú svojho muža pri sexe s inými ženami. Anglický výraz pre takú ženu je cuckquean. vie sa o nich ale ešte oveľa menej ako o mužských kandualistoch. Aspoň z pohľadu vedy.

V médiách netreba chodiť ďaleko. O týchto ženách je na internete celkom dosť správ. Mnohé prijímajú podriadenú rolu a rolu pozorovateľky svojho partnera.

Ide o jednu z foriem fetišu, ktorý je snom každej prirodzenej submisívnej ženy. V BDSM vzťahu ide z jej strany o obeť a zároveň dar svojmu partnerovi.

Kandualizmus a jeho ďalšie formy nie sú čisto heterosexuálnou záležitosťou. Týkajú sa aj gayov či lesbickej komunity.

 

Kandualisti nie sú slabí, ako sa o nich mylne tvrdí

Sexuálny fetiš a úchylky sú obyčajne terčom posmechu. Tak tomu bude aj naďalej. Nie je možné čakať, že ľudia sa stanú osvietení a budú mať pre všetko pochopenie. Slovo paroháčje u nás za všetkých okolností brané ako strata mužnosti. Muž si nedokáže ustrážiť ženu. Nie je to tak vždy.

V skutočnosti kandualisti nie sú slabosi, hlupáci ani idioti. Sú to predovšetkým muži, ktorí našli svoje miesto vo fetiši, ktorý sa im páči a robí ich šťastnými. Nikomu tým neubližujú a rozhodne si nezaslúžia verejný posmech.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Aké postihy hrozia za voyerizmus – špehovanie súložiacich ľudí? 

4.7/5 - (3 votes)