Swingers party a hriešny skupinový sex

Možno bol pre vás skupinový sex dodnes tabu. Možno ste si predstavovali skupinu perverzných ľudí, ktorí zašli ďaleko za to, čo sa ešte považuje za správne.

Možno ste už ale „skupinovku“ skúsili a viete, že pravda je niekde inde. Že sa v skupine zišli ľudia, ktorí chcú svoju sexualitu pozdvihnúť vyššie. Zažiť nové sexuálne stimuly a navzájom si nezištne spôsobovať rozkoš a uspokojenie.

Pozrime sa na to, ako skupinový sex prebieha, aké má výhody, pre koho je „grupáč“ vhodný a aké sú riziká.

swingers_party

Swingers party aj skupinový sex môžu na začiatku pripomínať bežnú súkromnú party. Cieľ je však iný…

 

Rozdiel medzi skupinovým sexom a swingers party

Skupinový sex obvykle nie je prvotným sexuálnym zážitkom. K takýmto chúťkam sa človek dopracuje až neskôr.

Väčšiu výhodu majú jednotlivci – nezadaní ľudia, ktorí vo svojom sexuálnom živote môžu robiť takpovediac to, čo chcú. Nikomu sa nemusia spovedať a nič vysvetľovať. Niektorí vyskúšajú skupinovku raz, no väčšina si sex v skupine obľúbi natoľko, že ho praktikuje dlhodobo.

Swingers party slúži na výmenu partnerov, takže pri nej treba počítať s tým, že tú svoju vymeníte za cudziu. Pri skupinovom sexe platí pravidlo „každý s každým a ideálne viacerí naraz“.

Problém môže nastať v páre, kedy jeden z dvojice nesúhlasí s túžbami toho druhého. Ak sa o grupáč zaujímate, namieste je úprimná debata s partnerkou. Neodporúčam robiť čokoľvek poza jej chrbát.

Možno vás ale partnerka prekvapí tým, že bude nadšene súhlasiť. Je pravda, že ženy často túžia po tvrdšom sexe, chcú sa cítiť „zneužité“ (ide iba o erotickú  hru, nie skutočxnosť) a raz za čas si pripadať ako „špinavé prostitútky“. Aj preto je tak obľúbený film 50 odtieňov sivej a rôzne ženské romány plné erotiky.

Neveril by ste, koľko ženských v sebe nosí tieto myšlienky, ale hanbia sa s nimi priznať. V našich končinách sa skupinová súlož považuje za hriešne tabu, o ktorom sa priveľmi nerozpráva.

VIDEO: Aká je atmosféra na swingers party? 

Musím pri skupinovom sexe vymeniť partnerku?

Ľudia chcú na grupáči experimentovať a po rokoch skúsiť aj inú, než vlastnú ženu. Vyskúšať si, či to bude s inou lepšie alebo nie.

Každopádne vás v skupine nebude nikto nútiť, aby ste súložili s niekým iným, pokiaľ to sami odmietate. Všetko záleží na dohode a stačí slušne odmietnuť.

Partnerky si nevymieňajú obvykle muži, ktorí prišli na grupáč niečo „odkukať“, prípadne pri  sexe s vlastnou ženou pozorovať inú.

 

Pointa swingers party

Ak ale idete na swingers, očakáva sa, že partnerku vymeníte a budete súložiť s niekým iným. To je hlavným zmyslom swingers party. Pocítiť nové vnemy a nové druhy vzrušenia. Oddýchnuť si od partnerky a aj ju nechať, aby si oddýchla od vás. Musíte však byť pripravený na to, že si to s vašou ženou niekto poriadne rozdá. To sa nemusí páčiť každému mužovi.

 

Ako prebieha skupinový sex?

Ľudia sa stretnú na nejakom neverejnom mieste, najčastejšie v súkromnom klube alebo u niekoho, kto má väčší príbytok. Stretnutie obvykle má jedného alebo viacerých „hostiteľov“, ktorí na priebeh dohliadajú, a zároveň sa zúčastňujú.

Bohužiaľ sa na podobných akciách skutočne konzumuje alkohol a drogy. Má to prispieť k odhodeniu zábran a navodeniu atmosféry. Opäť vás ale nikto nebude nútiť.

Prostredie je zvyčajne tlmene osvetlené, s relaxačnou hudbou, vonnými sviečkami a dostatkom sexuálnych pomôcok.

Party končí, keď zavelí hostiteľ alebo keď sú už zúčastnení unavení a „vyšťavení“. Tí skúsenejší sa vydržia baviť celé hodiny.

 

VEDELI STE, ŽE:

 • Skupinový sex zažil najväčší rozmach v 70. a 80. rokoch minulého storočia? Keď sa však začal rozmáhať aj vírus HIV a choroba AIDS, mnohí ľudia sa o grupáč prestali zaujímať a dnes sa mu venuje iba pár „fajnšmekrov“.
 • O skupinovom sexe sníva štatisticky vyše polovica mužov? Máloktorý si ale predstavuje, že by sa skupinovky zúčastnila aj jeho partnerka.
 • Skupinový sex sa nachádza v TOP 10 sexuálnych túžob a fantázií.
 • O grupáč sa zaujímajú hlavne staršie páry (40, 50 aj 60 rokov), ktorí sa tak snažia vyhnať nudu z postele. Mladšie páry preferujú súkromie a vernosť.

 

Zahodiť ostych, predsudky aj žiarlivosť

Na swingers party musíte preukázať veľkú dávku tolerancie. Mnohí muži si radi predstavujú, ako nezáväzne súložia s cudzou ženou alebo ženami.

Budú to ale cudzí muži, kto sa poriadne „vyšantí“ s vašou partnerkou. Majte to na pamäti a ak idete na swingers prvý krát, dajte pozor na svoje unáhlené reakcie a žiarlivostné výstupy.

Nie je totiž vylúčené, že keď sa „akcia“ začne a vy uvidíte, kto si vašu ženu podáva, neodoláte prirodzenému pudu sebazáchovy a začnete konať proti pravidlám skupiny. Vždy majte všetko dobre premyslené, a hlavne pamätajte – prísne morálne zásady na swingers party neplatia.   

 

Ako sa pripraviť na skupinový sex?

Nevrhajte sa na grupáč „po hlave“. Dobre sa zamyslite a odpovedzte si na nasledovné otázky:

 1. Čo očakávam od skupinovky ja a čo partnerka? Zhodujeme sa v očakávaniach? Ak nie, radšej sa do skupinovky nepúšťajte.
 2. Budeme súložiť so známymi ľuďmi alebo s neznámymi? Vieme si predstaviť sex s úplne cudzími ľuďmi? Je nám predstava príjemná?
 3. Je pre mňa príjemná predstava sexu s viacerými ženami? Vie si aj partnerka predstaviť sex s viacerými mužmi?
 4. Viem si predstaviť sex v trojici s partnerkou a cudzím mužom? Chcem sa o ňu podeliť?
 5. Aká veľká je moja žiarlivosť? Ako je na tom so žiarlivosťou partnerka?
 6. Nebojím sa, že bude niekto lepší a výkonnejší než ja? Dokážem sa s tým zmieriť?
 7. Do čoho už sa nechcem púšťať? Ktoré aktivity mám ja a partnerka zakázané?

Snažte sa, aby ste sa s partnerkou zhodli v maxime bodov. Ak sa vaše názory a očakávania rozchádzajú, skupinového sexu sa vzdajte.

 

Tvrdý a mäkký skupinový sex

Podľa záujmov účastníkov sa dá skupinovka rozdeliť na mäkkýtvrdý typ. Pri mäkkom účastníkom nejde o priamu súlož, ale chcú sa iba bozkávať, hladiť a prejavovať si nežnosti, ktoré im doma často chýbajú.

Tvrdý typ je už o priamej súloži a výmene partnerov. Väčšina ľudí sa zaujíma práve o tvrdú skupinovku.

 

Čo sú to sexuálne orgie?

Ide o skutočne veľkú akciu skupinového sexu. Zúčastňuje sa jej 20, 30, ale pokojne aj 40 ľudí. Cieľ je v tomto prípade jasný – vystriedať čo najviac partnerov/partneriek.

Orgie sú teda akýmsi „masívnym sexuálnym maratónom“. Klasický skupinový sex si vystačí s niekoľkými účastníkmi (zvyčajne do 10 ľudí/5 párov), aby sa mohli vzájomne viac venovať ostatným.

VIDEO: Nemecký dokument o skupinovom sexe. Zábava, hudba, tanec, masáže a nakoniec sladká spoločná súlož. 

Riziká a nevýhody skupinového sexu

Skupinový sex sa vám môže zdať ako dobrý nápad, avšak každá intimita so sebou nesie aj určité intímne riziká. Swingers party môže priniesť psychické aj zdravotné problémy. Ktoré to sú?

 • Hygienické problémy – Prvotnou ochranou pred pohlavnými chorobami vždy ostane kondóm. Overené skupiny swingerov zvyknú mať v podmienkach vstupné vyšetrenia na pohlavné choroby. Necháte sa vyšetriť u urológa alebo gynekológa (ženy) a s potvrdením sa môžete stať členom skupiny. Bohužiaľ existujú aj amatérske skupiny, kde sa na bezpečnosť nie vždy prihliada a vtedy vzniká riziko nákazy.

KLIKNITE A ČÍTAJTE aj veľký zoznam pohlavne prenosných chorôb.

 • Riziko otehotnenia je prítomné vždy a to aj pri použití kondómu. Nechcené otehotnenie je azda najhorším scenárom pre ženu a jej partnera na skupinovom sexe. K povinnému kondómu je preto vhodné pridať aj antikoncepciu. Navyše je pomerne zložité a nákladné nájsť neskôr pravého otca dieťaťa. Ak bol dotyčný na party iba raz, šanca vystopovať ho je takmer nulová.

TIP: Ste tehotní? Kliknite a prezrite si najlepšie sexuálne polohy v tehotenstve pre bezpečnosť bábätka.

 • Riziko žiarlenia a „šoku z dohodnutej nevery“ môže postihnúť aj muža aj ženu. Je jedno, čo ste si predstavovali doma. Svoju ženu môžete vidieť robiť veci, ktoré ešte nikdy nerobila, a to pokojne piatim mužom naraz. Takýto zážitok môže dokonca zničiť celý vzťah. Vždy si vopred dohodnite mantinely a to, čo si ešte navzájom dovolíte a čo už by toho druhého mohlo hnevať alebo urážať. Benevolentné páry, ktoré rady experimentujú, to majú so vstrebaním „prekvapení“ jednoduchšie.
 • Problémy s erekciou zvyknú trápiť menej sebavedomých mužov. Síce sú vzrušení, no kvôli prítomnosti a pohľadom cudzích ľudí, najmä mužov, sa erekcia nechce prejaviť. Oslabená môže byť aj výdrž. Málokto bežne zvláda viac, než jedno alebo dve kolá.

TIP: Pre okamžitú podporu erekcie a výdrže odporúčame Zerex. Podporí erekciu aj v okamihu, keď nie ste úplne uvoľnený.

 

Skupinový sex je potešenie, ale nie pre každého

Na záver zopakujem, že prvoradý je úprimný rozhovor oboch partnerov. Prediskutujte spolu očakávania a zistite si vzájomnú mieru benevolentnosti.

Na swingers party alebo skupinový sex sa odhodlajte až vtedy, keď zistíte, že presne to vášmu vzťahu a intímnemu životu pomôže. Pokiaľ je to naopak, sex v skupine odmietnite. Nútiť vás nemôže nikto!

MÁTE SEXUÁLNU ÚCHYLKU? Možno sa nájdete vo veľkom prehľade sexuálnych praktík. Kliknite

5/5 - (6 votes)