Anorgazmia – príčiny, prejavy a liečba neschopnosti dosiahnuť orgazmus

Nedokážete dosiahnuť orgazmus? Ešte nikdy ste nezažili ten pocit, kedy ste na svojom erotickom vrchole, z ktorého následne slastne padáte dole?

 • Závidíte všetkým kamarátkam a kamarátom, ktorí dosahujú orgazmus prakticky na počkanie?
 • Čo s vami nie je v poriadku?
 • Ako to, že vy nie a nie dosiahnuť orgazmus?

Na vina môže byť problém s názvom anorgazmia“.

 • Ako sa anorgazmia prejavuje?
 • Aké sú príčiny tohto problému?
 • Existuje vôbec nejaká liečba anorgazmie?

To bude moja dnešná téma.

anorgazmia

 

Anorgazmia – neschopnosť dosahovať orgazmus

Anorgazmia predstavuje stav, kedy muž alebo žena nedokáže dosahovať orgazmus.

Môže ísť napríklad len o koitálnu anorgazmiu, kedy človek nie je schopný dosiahnuť orgazmus iba počas pohlavného styku.

Na druhej strane ale môže ísť aj o celkovú anorgazmiu, kedy postihnutý nie je schopný dosiahnuť orgazmus vôbec, teda ani počas sexu, masturbácie či iných erotických praktík.

Táto porucha sa občas vyskytuje aj pod názvami ako porucha orgazmu, či orgazmická dysfunkcia.

[su_testimonial name=“Sexuológ Tomáš Dvořák“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=““ url=““]Do ordinácie mi prišla mladá žena.

Zverila sa, že svojho priateľa miluje, ale orgazmus nedosiahne a vyvrcholenie iba predstiera.[/su_testimonial]

TIP: Neschopnosť dosiahnuť orgazmus môže byť u muža spôsobená aj slabou erekciou a nedostatočne citlivým penisom. 

Pokiaľ máte podozrenie, odporúčam českú Proerectu s okamžitým nástupom pevnej erekcie.

Proerecta

 

Anorgazmia u žien a mužov

Aj keď ide o jeden z najčastejších sexuálnych problémov žien, anorgazmiou môže trpieť aj muž.

Niekedy daným problémom môže človek trpieť celoživotne, to znamená, že daný jedinec nikdy v živote nezažil orgazmus.

[su_testimonial name=“Sexuológ Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“zverina.cz“ url=““]V poslednej dobe pribúda žien, ktoré trápi, že ich partneri časti nemajú pri pohlavnom styku orgazmus. Niekedy ho dokonca nedosahujú vôbec.

To ich pochopiteľne znepokojuje, mrzí, proste to komplikuje vzťahy s ich polovičkou.

Takýto muž nedokáže dospieť k vrcholu, a to tak pri pohlavnom styku, ako aj pri masturbácii.

To platí aj pre výron semena. K nemu dochádza pri tejto poruche len pri nočných polúciách. Väčšina postihnutých mužov nemá pri tomto iné zdravotné ani funkčné problémy.

Ich problém nijakým spôsobom neznižuje záujem o partnerský sex. So svojimi partnerkami súložia často a radi. Môžu sa dokonca tešiť povesti ideálnych milencov.[/su_testimonial]

 

V ďalšom prípade môže ísť o „novozískanú“ anorgazmiu, teda stav, kedy skôr človek orgazmy prežíval normálne, no teraz toho nie je schopný.

K tomu dochádza po závažnej nehode, po prekonaní ťažkej choroby alebo po operácii.

Na záver môže ísť aj o podmienenú anorgazmiu, teda stav, kedy daná osoba môže prežívať orgazmus, no iba v určitých situáciách, napríklad len doma v spálni.

Niekedy môže byť na vine aj konkrétna osoba, teda situácia, kedy dokážete dosiahnuť orgazmus s určitým partnerom, ale s inou osobou už to nie je možné.

Potom stojí za zváženie zmena partnera.

 

Príznaky neschopnosti dosahovať orgazmus

Príčiny anorgazmie sú v tomto prípade úplne jasné – neschopnosť dosahovať orgazmus po riadnej sexuálnej stimulácii. Pacient nie je schopný docieliť orgazmus ani pohlavným stykom, ani masturbáciou alebo nekoitálnou stimuláciou zo strany partnera či partnerky.

[su_testimonial name=“Eliška se s nami podelila o svoju skúsenosť“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/08/ladyscarfwomanicon-1320166736647016492.png““ company=““ url=““]Osobne som orgazmus nikdy nezažila. Samotný sex mi pripadá veľmi fajn, no vrchol proste nedokážem dosiahnuť.

Snažím sa na to nemyslieť, akurát sa bojím, že to bude súčasnému priateľovi za nejakú dobu ľúto. Chudák sa stále snaží a nič.[/su_testimonial]

 

Príčiny anorgazmie

Čo sa príčin týka, už to také jednoduché nebude. Medzi dve základné kategórie príčin anorgazmie totiž patria fyzické príčiny a psychické príčiny.

Môžu stáť úplne samostatne, alebo sa tiež môžu vzájomne dopĺňať.

 

Fyzické príčiny

Ako prvé tu mám fyzické príčiny anorgazmie. Niekedy sa uvádzajú ako biologické.

Do tejto kategórie spadajú cievne, neurologické, hormonálne, srdcové alebo endokrinné problémy.

Ďalej potom negatívne vplyvy počas tehotenstva, cukrovka, fajčenie, alkoholizmus, najrôznejšie poruchy a choroby, či niektoré lieky.

[su_testimonial name=“Další fyzické příčiny doplňuje Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.: “ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=“zverina.cz“ url=““]Omnoho častejšie bývajú stavy, kedy sa problémy s orgazmom dostavia ako dôsledok zdravotných problémov.

Často sa objavia po poraneniach miechy alebo po niektorých chirurgických výkonoch v oblasti panvy a okolo bedrovej chrbtice.[/su_testimonial]

 

Psychické príčiny

Druhou skupinou príčin anorgazmie sú psychické príčiny. Tie bývajú s anorgazmom spojené omnoho častejšie.

Odhaduje sa, že až 90 % problémov s anorgazmiou u mužov aj žien sa spája práve s psychologickými príčinami.

Do tejto kategórie spadajú:

 • úzkosť,
 • strach,
 • stres,
 • partnerské nezhody,
 • trauma zo znásilnenia,
 • konflikty v rodine,
 • nefungujúca komunikácia,
 • pracovné preťaženie,
 • schizofrénia,
 • depresia,
 • a mnohé ďalšie veci…

PODPORTE SVOJU SEXUALITU A POSILNITE ORGAZMUS: Pomôžu prírodné doplnky stravy pre ženy pre podporu libida a prekrvenia vagíny.

 

Aké sú pravé príčiny anorgazmie?

Vidíte, že príčin anorgazmie môže byť celý rad. Ako prvé je teda nutné odhaliť tú, ktorá zohráva vo vašom prípade najvýznamnejšiu rolu. Na základe toho potom zvolíte vhodnú liečbu.

Liečba fyzických príčin sa totiž líši od liečby tých psychických. Navštíviť so svojím problémom môžete jednak praktického lekára, ale aj sexuológa, eventuálne psychológa či psychiatra.

[su_testimonial name=“Pani Eva“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/08/ladyscarfwomanicon-1320166736647016492.png““ company=““ url=““]Ja som orgazmus s manželom nikdy nedosiahla. On sa o to ani nikdy nesnažil.

Manžel si myslí, že žena k životu orgazmus ani nepotrebuje. Keď už som bola zúfalá, urobila som si to sprchou. Ale nie je to ono. Je to také „nijaké“.

Až som u nás našla maséra, ktorý robí erotické masáže pre ženy. Nie je to žiadny erotický salón. Masér robí normálne klasické masáže, lymfatické masáže.

Neviem, koľko žien k nemu chodí na erotickú masáž, no asi ich veľa nebude. Máloktorá nájde odvahu.

Mňa k tomu dohnalo zúfalstvo. Či to narúša manželské spolunažívanie?

Manžel so mnou síce spí často, ale je to, ako sa hovorí „8 sekúnd a dosť.“ Rýchlo sa „urobí“, zvalí sa na bok, chrápe a na mňa kašle.

Hovorí, že žena orgazmus vlastne ani nepotrebuje. Takže výčitky svedomia po tých rokoch trápenia nemám.[/su_testimonial]

 

Liečba anorgazmie

Ako som už uviedla, liečba fyzických príčin anorgazmie sa líši od liečby tých psychických, preto si aj tu článok rozdelíme na dve časti – liečbu fyzických príčin anorgazmie a liečbu psychických príčin anorgazmie.

 

Liečba fyzických príčin

Ak sú na vine fyzické príčiny, tak sa liečia v prvom rade práve tie. Liečba závisí od typu danej príčiny. Napríklad cukrovka sa lieči inzulínom a špeciálnou diétou.

Cievne problémy potom zahŕňajú nie len cielenú liečbu liekmi, ale aj zdravý životný štýl, pestrý jedálniček a dostatok pohybu.

V prípade gynekologických problémov vhodnú liečbu určuje gynekologička. Tá môže zahŕňať nie len posilňovanie svalov panvového dna, ale aj drobné chirurgické zákroky.

Ak za vašimi problémami stojí chronická bolesť, môžu pomôcť silnejšie lieky od bolesti, ktoré vám na chvíľu uľavia a vy sa tak môže dostatočne uvoľniť.

Vždy záleží na tom, čo konkrétne je na vine. Liečba závisí od typu danej príčiny.

 

Liečba psychických príčin

Psychické príčiny však sú v prípade anorgazmie omnoho častejšie. V takomto prípade zahŕňa liečba v prvom rade psychoterapiu.

Postihnutý človek sa snaží pomocou odborníka, psychológa alebo psychiatra odhaliť pravú príčinu svojich problémov.

Pokiaľ ide len o stres a prepracovanie, môže pomôcť spomalenie pracovného tempa, viac odpočinku či čas strávený mimo pracovisko a domov.

Ak je na vine úzkosť alebo strach zo samotného sexu, môže pomôcť riadená terapia spoločne s partnerom, kedy sa obaja navzájom otvoria a utužia svoje partnerské spojenie.

V prípade psychických porúch, ako je napríklad depresia či schizofrénia, je potrebné najprv vyriešiť tento primárny problém a až potom sa zamerať na samotnú sexualitu daného pacienta.

Pri psychických príčinách anorgazmie sa často používa kognitívno-behaviorálna terapia, psychoanalýza, nácvik či hypnóza. Konkrétna liečba anorgazmie je však vždy daná príčinou tejto dysfunkcie.

 

Doplňujúca liečba

Okrem toho je dôležité aj sa o svoju sexualitu neustále starať.

Nemožno očakávať, že si iba o svojich problémoch s niekým pokecáte a okamžite sa všetko vyrieši. Tak to nefunguje.

Je potrebné na tom sám pracovať a skúšať si orgazmus „nacvičiť“. Pomôcť môžu najrôznejšie erotické pomôcky, vzájomné sexuálne cvičenia s partnerom či riadená masturbácia.

To všetko spoločne s cielenou liečbou základnej príčiny vašich problémov vám pomôže anorgazmiu prekonať.

Podľa istých štatistík je úspešnosť liečby anorgazmie až  75 %.

 

Lieky na anorgazmiu

Aj keď lieky na anorgazmiu ako takú neexistujú, dá sa tento problém pomocou niektorých medikamentov liečiť.

Či už je to liek na konkrétny problém, ktorý anorgazmiu spôsobuje, alebo upokojujúca uvoľňujúca tabletka, ktorá danému človeku pomôže odhodiť hanbu a strach a pomôže mu prekonať psychickú bariéru.

[su_testimonial name=“Sexuológ Tomáš Dvořák“ photo=“https://www.erekce.cz/wp-content/uploads/2019/03/sexuolog_urolog_androlog.jpg“ company=““ url=““]Len málokedy sa stane, že sa pacienta nepodarí vyliečiť.

Existujú dobré lieky, predovšetkým na uvoľnenie psychickej tenzie, výborným medikamentom je aj obyčajný pohár dobrého vína, ktorý môže zábrany vedúce k anorgazmii odbúrať.[/su_testimonial]

 

SLOVO REDAKCIE:

Nebojte sa. S anorgazmiu sa nemusíte zmieriť. Otvorte sa svojej milovanej polovičke a nájdite spôsoby, aby ste si aj vy užili sex naplno.

S anorgazmiou môžete zápasiť aj týmito spôsobmi:

 • nestresujte sa,
 • relaxujte,
 • poznávajte svoje telo,
 • skúste najprv masturbovať,
 • nepodceňujte pomoc odborníka,
 • verte v tú správnu erotickú atmosféru: pohár dobrého alkoholu, príjemná hudba,
 • nemilujte sa „len tak“,
 • vymeňte partnera.

 

TIP: Pokiaľ vás nedokáže uspokojiť partner či partnerka, pouvažujte o kúpe erotickej hračky. 

Sú určené na to, aby vám navodili silný orgazmus. 

 

Ďalšie erotické pomôcky pre mužov

ANÁLNE GUĽôČKY PRE MUŽOV posunú vaše prostatické orgazmy o 10 levelov vyššie
POPPERS – sú naozaj také neškodné?
EREKČNÉ KRUŽKY
VIBRAČNÝ A EREKČNÝ KRÚŽOK – aký je rozdiel?
LUBRIKAČNÉ GÉLY vhodné na erotické hračky a pomôcky

Ďalšie erotické pomôcky pre ženy

VENUŠINE GULIČKY PRE ŽENY – podrobný sprievodca nákupom
SATISFYER – TOP 5 tichých a intenzívnych masažérov klitorisu
WOMANIZER - návod na použitie a nákupný poradca
VÁKUOVÉ PUMPY na vagínu, klitoris a bradavky
MENŠTRUAČNÝ KALÍŠOK – lacná, ekologická, bezpečná a čistá náhrada tampónov a vložiek
LUBRIKAČNÉ GÉLY vhodné na erotické hračky a pomôcky
Rate this post

Zanechte odpověď