Môže správna sexuálna poloha pomôcť pri slabej erekcii?

Zistite, čo si myslia experti na sexuálne zdrvie o sexuálnych polohách a ďalších technikách, ktoré môžu pomôcť mužom prekonať erektilnú dysfunkciu.

Erektilná dysfunkcia je bežná a nie nutne abnormálna. Pravdepodobnosť ED sa zvyšuje s vekom  a môže mať pôvod oboch, ako psychologického tak i fyzického charakteru. Ak máte problémy so samotnou erekciou alebo jej udržaním menej ako jeden krát z piatich pokusov, pravdepodobne sa nemusíte znepokojovať. Ak máte problémy s erekciou vo viac ako v polovici prípadov, mali by ste vyhľadať pomoc doktora a prediskutovať liečbu.

„Sexuálna funkčnosť u muža začína klesať okolo veku 40 rokov, nie okolo 70,“ hovorí David Schnarch, PhD, klinický psychológ, certifikovaný sexuálny terapeut a najpredávanejší autor titulu „Intimacy and Desire“ (Intimita a túžba). „Nemôžete byť v sexe úspešní vždy, ale to neznamená, že sa máte otočiť a vzdať. Nezačnite sa báť toho v čom môžete zlyhať.“

Názory na sexuálne pozície

„Z fyzického hľadiska, dosiahnutie úspešnej erekcie závisí na dostatočnej dodávke krvi do penisu,“ hovorí Michael Feloney, MD, urologický chirurg a expert na sexuálne dysfunkcie v Medical Center Omaha v Nebraske. „Neviem o žiadnych štúdiách, ktoré by potvrdzovali, že jedna sexuálna poloha je lepšia ako druhá, no na druhú stranu dáva zmysel, že pri sexuálnych polohách, pri ktorých sa využívajú veľké svaly a akrobacia, je prietok krvi v tele vyšší, čo môže prípadne odoberať krv z erekcie.“

Tradične sa pri obavách zo slabého prietoku krvi počas pohlavného styku odporúčajú polohy, kde je žena hore na mužovi. Napriek tomu, niektoré štúdie, ktoré merali prietok krvi a tlkot srdca počas pohlavného styku nepovažujú túto polohu za vhodnejšiu v prípade s problémami s erekciou. Doktor Schnarch verí, že je oveľa dôležitejšia emocionálna pripravenosť ako poloha ktorú si pár zvolí. „Ak nepristúpite k erektilnej dysfunkcii ako k možnosti prekročiť sex ako aktivitu a nezačnete pracovať na dôležitých aspektoch sexu ako sú vášeň a intimita, sexuálna poloha ktorú si zvolíte nebude hrať až takú veľkú rolu,“ hovorí Schnarch.

Práca počas erektilnej dysfunkcie

Najlepšou radou ohľadom sexuálnych polôh je riadiť sa inštinktom a nájsť také polohy, ktoré budú pohodlné pre vás aj vášho partnera. Nasledujúce tipy môžu zlepšiť zážitok pre vás oboch:
Zvýšte sexuálne vzrušenie. „Existuje množstvo spôsobov akým môže muž dosiahnuť orgazmus a akým môže spôsobiť orgazmus svojej partnerke bez použitia penisu,“ radí Schnarch. „Použite prsty, ústa – použite predstavivosť. Pre veľa mužov s erektilnou dysfunkciou môže byť vzájomná masturbácia ľahším a príjemnejším spôsobom dosiahnutia orgazmu, ako samotný pohlavný styk.“

Nájdite vhodné miesto a čas. „Zvoľte miesto a čas sexu vtedy a tam, kde sa cítite pohodlne a neuponáhľane. Nesnažte sa so sexom ponáhľať a taktiež sa mu vyhnite keď ste unavení alebo znepokojení,“ hovorí doktor Feloney.

Buďte pohodlní. Ak je vo vašej izbe zima alebo nemôžete dosiahnuť v posteli dostatočného pohodlia, bude pre vás ťažšie udržať prietok krvi a tým aj erekciu. Skúste si pred sexom dať spoločnú horúcu sprchu za účelom relaxácie a lepšieho prekrvenia.

Dbajte na to čo – a koľko – pijete. Trochu alkoholu môže pôsobiť relaxačne a zvýšiť vašu sexuálnu túžbu, čo môže mať kladný vplyv na erekciu. Na druhej strane, veľa alkoholu môže spôsobiť erektilnú dysfunkciu. Mali by ste pred sexom taktiež obmedziť kofeín a nikotín, ktoré zužujú cievy, čo môže spôsobiť problémy s erekciou.

Záver ohľadom sexuálnych polôh je taký, že žiadna poloha nie je najlepšou polohou a nefunguje v každom prípade. Nájdite polohy, ktoré sú najlepšie pre vás a sústreďte sa na vytvorenie pohodlného a bezstresového sexuálneho prostredia. Spoločná práca oboch partnerov na posilnení intimity a túžby je tajomstvom k vzrušujúcejšiemu sexu.

Rate this post

Zanechte odpověď