Sexturizmus – koľko stojí a kam vyraziť

Keď pôjdete do thajského Bangkoku, vašej pozornosti neujdú špecifické bary rozsiate na uliciach. Budú pred nimi postávať sympatické slečny na vysokých podpätkoch so širokým úsmevom na tvári.

Vedľa nich uvidíte dobre sa baviaceho cudzinca. Dievča s mužom bude filtrovať tak, ako keby bol pre ňu ten jediný na svete. Čo na tom, že mu tiahne na 70?

Muži im budú kupovať drinky a večer sa budú dobre baviť. Takto to funguje v Thajsku – v raji sexuálnej turistiky!

aziatky

Aziatky sú si síce všetky podobné, nudiť sa s nimi ale isto nebudete

 

Čo je to sexuálna turistika a kto je sexturista?

Sexuálnu turistiku definovali Clift a Carter (2000) ako: „Cestu s hlavným motívom uspokojiť sexuálnu potrebu za peniaze“.

Človek so záujmom o sexuálnu turistiku cestuje do cudzej zeme, aby nakúpil. Čo? Väčšina chlapov sex.

Niektorí si kúpia pár minút, iní celú noc alebo celý týždeň v náručí cudzokrajnej milenky. Sú ale aj muži, ktorí do zahraničia chodia hľadať lásku.

Každopádne je turista vo výnimočnej pozícii. Dostane sa k službám, o ktorých môžu miestni len snívať.

Turizmus je všeobecne chápaný ako útek dospelých ľudí do zeme fantázie a dobrodružstva.

Ľudia hľadajú skúsenosti mimo ich všednej reality. Bary, rezorty, uličky osvetlené červenými svetlami. Jednoducho povedané: „sexuálny Disneylandy pre dospelých“.

BOLO BY NEMILÉ, keby vás na cestách za sexom sklamala slabá erekcia. 

Český Proerecta SHOT má okamžitý, zrýchlený nástup pevnej erekcie a zoberiete si ho so sebou kamkoľvek.

Dokonca aj do lietadla, keďže má iba 60 ml a je bezpečne uzavretý.

 

Za sexom môžete cestovať po celej planéte

Na svete narazíte na tento typ turistiky takmer všade. Kdekoľvek, kde existuje prostitúcia, bude aj možnosť sexuálneho turizmu.

Je len otázka ako ľahko a za akú cenu. Niektoré krajiny regulujú prostitúciu zákonmi. Jedny veľmi prísne, iné miernejšie. Niekde naopak vôbec.

Alebo ju cielene podporujú. Určité destinácie zaťažia vašu peňaženku viacej. Môžete ale nájsť miesta, kde si doprajete sex za veľmi dobrú cenu.

Niektoré krajiny, akými sú napríklad Thajsko, Kambodža, Filipíny, Holandsko, Španielsko a Brazília, sú známe svojimi vykričanými ulicami.

V Holandsku je sexuálna turistika legálna. Podľa kinseyconfidential.org tieto peniaze tvoria 0,4 % HDP. Kedysi to bolo dokonca 5 %. Kreatívny spôsob na podporenie vlastnej ekonomiky.

 

VIDEO: Tradičný amsterdamský Red Light District – uličky s legálnou prostitúciou. Podporíte štátny rozpočet? 

 

Aký je typický profil sexuálneho turistu?

Vzhľadom k dostupnosti a cenám nájdeme medzi zákazníkmi ľudí z rôznych sociálnych vrstiev a vekových skupín. V rámci dovolenky si potom „vyrazia“ aj muži s priemernými príjmami. Cestovanie za sexom do exotických krajín už nie je doménou bohatých. Právnici, manažéri a ďalší bonitní klienti môžu vyraziť aj niekoľkokrát za rok.

Exotické ovocie v Thajsku ochutná zhruba 1/4 slovenských mužov. Pre mnohých síce nie je sexuálna turistika primárnym cieľom, ale kto by odolal exotickému ovociu?

 

Ázijské destinácie sú lacné

Koncom 70-tych rokov expandoval sexuálny turizmus do juhovýchodnej Ázie. Thajsko, Kambodža, Filipíny, Bali. Na turistov tu čakal okrem krásnych výhľadov na more aj nezabudnuteľný sex. K tomu ešte za veľmi dobré peniaze.

Dievčatá v Ázii nemajú problém so sexom s viacerými ľuďmi. Neriešia, či ide o muža alebo ženu. Prudérnosť tu naozaj nečakajte.

Pozor na ľudí tretieho pohlavia! Ide o takzvané kathoey (muž, čo vyzerá na prvý pohľad ako žena – transsexuál). Z krásky sa v hotelovej izbe môže vykľuť nechcené prekvapenie.

Ako poznáte kathoey (ladyboya)

 • Majú špecifickú chôdzu – niečo im medzi nohami „prekáža“
 • Sú vyšší – vo výške ázijských mužov
 • Výraznejší ohryzok – prejav vysokej hladiny testosterónu
 • Väčšia hlava a ruky
 • Náznak rastúcich fúzov
 • Preafektovaný a neženský hlas

Či už v baroch, alebo nočných podnikoch, sex v Ázii je veľmi lacný a plný prežitkov. Môžete prísť kedykoľvek počas roka. Podnebie je tu stabilné. Možno až na obdobie dažďov. Ostáva len jediná otázka. Do ktorej krajiny nakoniec ísť?

 

Thajsko – svetová destinácia sexturizmu č. 1

Nízke životné náklady na jedlo, bezpečnosť, celkové pohodlie a široká paleta dievčat. Čo viac by si mohol muž priať?

Stretnite svoju krásku pri bazéne, v bare, na parkete tanečného klubu alebo ako go-go tanečnicu. Všetky hľadajú svojho klienta. A bordelmama vám ochotne pomôže nájsť tú pravú.

V Thajsku býva dobrým zvykom zaplatiť určitú čiastku na bare pred odvedením dievčaťa. Niektoré bary sú dokonca vybavené miestnosťami na prenájom pre krátkodobú kratochvíľu.

Dievča môžete mať na krátku dobu. Potom stačí poplatok na bare. Tieto čiastky sa podľa webu sex-tourism.org pohybujú okolo 12 eur. Samozrejme existuje možnosť stráviť s dievčaťom celú noc (asi 40 eur) alebo dokonca aj týždeň (asi 200 eur). Dlhšia doba sa už neodporúča. Vždy sa totiž môže objaviť ešte krajšie dievča. Aj krátkodobá služba býva zážitkom.

Slušnosťou je zanechať po akcii dievčaťu nejaké sprepitné. Niektorí turisti nechávajú aj väčšiu pozornosť, napríklad v podobe šperkov a darov.

Thajské bary majú rôznu úroveň

Všetky hostesky v rôznych podnikoch hľadajú spoločnosť. V horších baroch ceny nie sú vysoké. V tomto prípade ale nemáte garanciu bezpečnosti. Môžu vás ľahko okradnúť.

Dievčatá v go-go baroch sú trocha iná liga. Sú krajšie a hľadajú klientov s viac peniazmi.

Bary podobné našim garážam majú tiež vyššiu úroveň. Hlavne máte vysokú záruku, že sa vám nestratia peniaze a iné cennosti.

Svoje peniaze môžete utratiť v „blowjob baroch“. Dievčina sa o vás postará ústami, kým pijete.

TIP NA CESTY: Aj v pokročilejšom veku si môžete užiť thajskú krásu. K lepšej rýchlej erekcii vám pomôže Zerex Klasik.

V prípade, že dievča beriete na hotel, požiadajte recepčnú o zapísanie jej identifikačných údajov. Hotely sú na celú situáciu pripravené. Pravidelne menia obliečky a ďalšie veci v izbách. Pozor na niektoré lacnejšie služby. Dávajte si poriadne pozor na svoje peniaze a cennosti.

Ďalšie skvelé miesta Ázie sú:

 • Taiwan, Južná Kórea, Vietnam – vítajú sexuálny turizmus a služby sú lacné.
 • Filipíny – oproti susedom trošku drahšie. Centrom rozkoše je hlavné mesto Manila.

TIP: Odporúčam stránku dir.sextourguidebook.org. Nájdete tu komplexnejšie informácie o sexuálnom turizme.

VIDEO: Úzke thajské uličky a červené výklady na každom rohu.

 

Kambodža – krajina pre bezpečný sexuálny zájazd

Okrem Thajska začína byť Kambodža ďalšou obľúbenou destináciou. Sú tu nižšie ceny a nízka miera kriminality. Dievčatá z Ázie sú často vyhľadávané nielen s cieľom sexu, ale aj ako budúce manželky. Mnoho mužov si ich odváža späť do Európy.

 

Karibik a Latinská Amerika – obľúbené krajiny českých sexturistiek

Karibské oblasti sú známe hlavne ako destinácie pre ženskú sexuálnu turistiku. Niečo podobné ako Tunisko alebo Egypt pre európske ženy. Ale aj muži si tu prídu na svoje.

ZAUJÍMAVOSŤ: V Karibiku existujú swingers hotely, kde si páry sexuálnych turistov môžu užívať spoločne.

 

Kuba

Kubánske dievčatá sú priateľské a veľmi rýchlo sa zblížia s cudzincami. I keď ich angličtina nie je najlepšia. Presvedčte sa sami. Idete von a začnete počítať, koľko Kubániek bude mať o vás záujem. Sľubujem, že kvantá.

Prostitúcia tu je rodinný biznis. Takže brat alebo aj mama bude predávať dievča na hodinu alebo aj celú noc. V tom prípade čakajte pozvanie do ich domu. Ale buďte pokojný. Ostatní medzitým budú spať alebo si robiť svoje.

Prečo teda chodiť po bordeloch, keď môžete kubánsku krásu ochutnať takmer všade?

TIP NA CESTY: Pri stretnutí s krásnou Kubánkou sa vám zatají dych a nemusí zafungovať erekcia. Dokonca ani v mladšom veku. Pre istotu pribaľte do ruksaku Almeu.

 

Jamajka

Mnoho krások pripravených pre svojich klientov. Väčšinou vás oslovia samy. Stačí prejaviť záujem. Počítajte s priemernou útratou okolo 40 eur.

 

Brazília

Kedysi juhoamerická sexuálna veľmoc. Teraz je politickým zámerom nalákať turistov na iné atrakcie. Preto v sexuálnej turistike doháňajú Brazíliu aj iné krajiny (Kostarika, Guatemala, Honduras).

Rozmanitosť miestnych dievčat, kde si vyberie naozaj každý. Oficiálne prostitúciu zakazujú úrady. Existuje ale veľa klubov so špeciálnymi službami naviac.

Latinské dievčatá sú veľmi otvorené a priateľské. Nedivte sa, že vám nejaká vyjadrí sympatie, keď sa jej budete páčiť.

 

Dominikánska republika

Táto krajina je nádherná. Prírodné krásy berú dych. Osamelí muži z celého sveta sem ale nejazdia len kvôli tomu. Nájdu tu potešenie za veľmi dobré peniaze.

Na diskotékach narazíte na veľa dievčat hľadajúcich svojho klienta. Niektoré vedia po anglicky alebo nemecky. Na uliciach prostitútky otvorenie lovia mužov. Pokrikujú a dotýkajú sa ich. V každom prípade si strážte peňaženku. Nikdy neviete.

Nájdete tu opäť masážne salóny, striptízové kluby a bordely. Dievča si môžete z baru odviesť po zaplatení poplatku. Môžete ju vziať k sebe na hotel, ale musí na recepcii preukázať svoju totožnosť.

 

Sexturizmus v Európe

Holandsko

Populárnymi sexuálnymi destináciami sú hlavne Amsterdam a Rotterdam. Vykričané ulice sú svetoznáme. Nájdete tu rozmanitý výber dievčat rôznych rás.

Dievčatá uvidíte na peep show v striptízových kluboch. Tie, ktoré predávajú svoje telo, nájdete za červenými presklenými vitrínami. Prostitúcia je v Amsterdame veľmi dobre regulovaná, čo vytvára bezpečnejšie podmienky pre sexuálne pracovníčky i turistov.

Ceny sa pohybujú podľa therichest.com v rozmedzí 35 – 100 eur v závislosti od dennej doby a aj od atraktivity klienta.

Miestne podniky sú známe kvalitou svojich služieb. Počítajte s tým, že si tu priplatíte. Na druhú stranu si predstavte akúkoľvek sexuálnu fantáziu a v Amsterdame vám ju pravdepodobne splnia.

 

Česká republika

Áno, Česká republika má vo svete meno. Podľa webu novinky.cz patrí Česká republika v sexuálnej turistike do TOP 20. Portál sex-tourism.org dokonca označuje české podniky za najlepšie vo východnej Európe.

Slovenka

Nikdy neviete, ktorá vaša susedka prijíma zahraničné návštevy

 

Ukrajina

Na Ukrajine zažíva sexuálny turizmus BOOM. Ukrajina má totiž povesť veľmi lacnej krajiny s krásnymi a nenáročnými dievčatami. Prostitúcia tu je ilegálna, ale napriek tomu vzniká veľa podnikov vo veľkých i malých mestách.

 

Litva

Dobre vyzerajúce dievčatá prechádzajúce sa večernými ulicami. Pomáhajú turistom nájsť známe miesta a diskotéky. Rady vás doprevádzajú a za malú odmenu s vami strávia pár pekných chvíľ.

Každý nočný bar alebo striptízový klub  má informácie, kde zoženiete dievča na jednu noc. Prostitúcia je tu legálna, takže vo veľkých mestách nájdete mnoho podnikov. Prostitútky v Litve sú povinné podstupovať pravidelné lekárske prehliadky.

TIP NA CESTY: Ste v strednom veku a chcete mať pri sexe s krásnou Lotyšankou istotu, že nezlyháte? Stavte na Erozon Max.

 

Ďalšia krajina otvorená sexturizmuy:

 • Poľsko – krásne dievčatá a dobrý servis. Ceny sú vyššie.
 • Rakúsko – prostitúcia tu je legálna.
 • Španielsko – stále dobré miesto, i keď sexuálna turistika tu je na ústupe.

 

Sexturizmus v Afrike

Tento kontinent nahráva hlavne ženskej sexuálnej turistike. Ženy sem jazdia za exotickými mladíkmi, ktorí majú sex povolený napríklad až po svadbe. Tým pádom sa radi spustia so ženou pokojne aj o generáciu staršou. Aké sú možnosti pre muža?

Keňa

Ako mnoho iných miest s rastúcou sexuálnou turistikou, aj tu je hlavným motorom chudoba krajiny. Prostitúcia rastie medzi chudobnými, nevzdelanými a často veľmi mladými dievčatami (napríklad aj 12 rokov). Tu ide o zvýšené riziko prenosu HIV/AIDS, pretože obyvatelia nemajú o výskyte tejto choroby ani poňatia.

Na stránkach therichest.com uvádzajú, že dievky používajú kondóm len v 60 % prípadov. Pritom obslúžia často až 5 klientov za deň. Napriek týmto rizikám je polícia k prostitúcii slepá. Krajina zúfalo závisia od turizmu, aby mohla ekonomicky rásť.

POZOR: Prečítajte si, ako sa nákaza vírusom HIV prejavuje zo začiatku. 

 

Najhoršie krajiny pre sexuálnu turistiku

Na druhej strane spektra samozrejme nájdete aj krajiny, kde je vyraziť si s cudzou ženou veľmi neľahké.

USA

Prostitúcia tu je ilegálna až na štát Nevada. Toto miesto sa stalo obľúbenou destináciou pre niektorých Američanov. Niekoľko ďalších veľkých miest slúži domácim k sexuálnemu turizmu, i keď to nie je legálne.

Západná Európa

Nemecko, Francúzsko, Anglicko sú v tomto ohľade veľmi nezaujímavé. Vysoké ceny, nelegálnosť prostitúcie, nie príliš veľká ponuka žien.

Arabské krajiny

Arabi nútia svoje ženy chodiť zahalené. Akýkoľvek kontakt s cudzím mužom je zakázaný. Väčšiu šancu na sex budete mať jednoznačne s inou turistkou.

Škandinávia

Ľahké dievčatá v Škandinávii sú hlavne Rusky, Ukrajinky a Estónky. Vzácne Aziatky. Sex je drahý a dostupný v masážnych salónoch a relaxačných centrách.

Izrael

Sexuálne pracovníčky sú väčšinou zrelé ženy alebo cudzinky. Sex je drahý. Krásne dievčatá sú ešte drahšie.

arabka

V arabských krajinách je prostitúcia prísne zakázaná. Ženy by ste aj tak nevidel v celej kráse

 

Bezpečnosť na prvom mieste

Mali by ste vedieť, že v rozvojových krajinách je veľké množstvo nakazených sexuálnych pracovníčok. Preto vždy používajte kondóm. To ale nie je všetko. Niekedy je nebezpečný aj kontakt kože na kožu.

Orálny sex bez kondómu je tiež nebezpečný. Hrozí hepatitída B, herpes a iné vírusy. Niekedy aj bohatí právnici a manažéri privezú späť domov nevítané „filcky“. Pohlavná choroba, ktorú by u nich za normálnych okolností nikto nepredpokladal.

 

Sexturizmus a časté otázky:

 1. Je sexuálny turizmus legálny? – Pokiaľ je v krajine legálna prostitúcia, tak to isté platí aj pre sexuálnu turistiku.
 2. Kto sú sexuálni turisti? – Muži a ženy akéhokoľvek veku, ktorí majú sex v zahraničnej krajine s obyvateľmi alebo sexuálnymi pracovníkmi danej krajiny.
 3. Ktoré krajiny sú populárnymi destináciami? – Latinská Amerika a východná Ázia sú najpopulárnejšie. Muži vítajú submisívne a pozorné ázijské ženy. Nachádzajú tu to, čo im doma chýba.
 4. Ako sa vyvinul sexuálny turizmus? – Moreplavci v stredoveku pri objavení nového sveta boli prvými sexuálnymi turistami. Odtiaľ prišiel do Európy syfilis. Rozvoj celosvetovej sexuálnej turistiky nastal v 19 storočí.
 5. Je turizmus vhodný pre obe strany? – Ako kedy. Je pravda, že turistika prináša krajine peniaze a obyvatelia si privyrobia na obživu. Na druhej strane v niektorých prípadoch sa tento priemysel nezaobíde bez násilia, chorôb a chudoby.
 6. Venujú sa sexuálnej turistike výhradne profesionálky? – Často v odvetví pracujú dcéry, mamy z rodín a študentky privyrábajúce si na živobytie.

NEZABUDNITE mať prvú pomoc vždy po ruke a to aj na sexuálnych výpravách.

 

4.3/5 - (3 votes)