Plastika prsníkov – 30 hrôzostrašných rizík, ktoré hrozia po operácii

BreastExtra, kúpiť

Youtuberky, blogerky, instagramerky, influencerky, kamarátky, príbuzné alebo známe. Tisíce mladých Sloveniek podstúpi každý rok plastickú operáciu pŕs. Zdá sa to ako úplne bezpečné riešenie. Na chvíľu si ľahnete, zavriete na pár desiatok minút oči a potom sa zobudíte s nádherným dekoltom, aký by vám mohla závidieť aj samotná kráľovná plastiky pŕs Pamela Anderson.

Tiež nad týmto zákrokom uvažujete? Ste so svojou postavou nespokojná? Rada by ste sa v oblasti hrudníka chceli niečím pýšiť? Závidíte ženám, ktoré si môžu dovoliť nosiť podprsenky väčšie ako veľkosť A? Často sa pozorujete v zrkadle a túžite po väčšom poprsí? Považujete plastiku pŕs za jednú možnosť, ako získať postavu, po ktorej túžite?

Potom sa ale dôkladne začítajte do nasledujúcich riadkov. Plastika pŕs totiž rozhodne nie je jednoduchým, samozrejmým zákrokom a nie vždy sa obíde bez komplikácií. Teraz vás síce nechcem strašiť, ale plastika pŕs so sebou prináša obrovské množstvo negatív a rizík, ktoré môžu hraničiť dokonca aj so životom. Skôr, ako sa teda vydáte pod nôž chirurgovi, prečítajte si tento článok, nech viete, do čoho idete a čo sa môže pokaziť.

plastika prsníkov

 

Plastika pŕs a 30 rizík, ktoré teraz veľmi dobre zvážte

Najprv je nutné uvedomiť si, že je plastika pŕs závažným operačným zákrokom, ktorým nešetrne zasiahnete do svojho organizmu. Môžete byť zdravá ako rybka, a predsa môžete mať po operácii rad zdravotných komplikácií.

Dôrazne preto odporúčam si akýkoľvek zákrok veľmi dobre premyslieť. Zdravie totiž máte len jedno a pokiaľ si ho raz pokazíte, už nikdy nebude žiť rovnaký život ako doteraz.

Už nikdy si nebudete môcť užívať rovnaké koníčky, už nikdy nebudete môcť vykonávať rovnaké športy, už nikdy si nebudete môcť užívať rovnako bezstarostný život, ako doteraz. To všetko razom môže skončiť, len kvôli jednému hlúpemu rozhodnutiu. Áno, kvalita chirurgov sa v posledných rokoch zvýšila, avšak stále tento zákrok so sebou nesie množstvo komplikácií. Poďme si ich teda prejsť všetky.

ČO ODPORÚČAM? Siahnite radšej po prírodných doplnkoch stravy, ktoré dokážu odviesť slušnú, ak nie rovnakú prácu ako chirurg. Zaplatíte za ne mnohokrát menej a nenesú so sebou žiadne komplikácie ako plastická operácia.

Doplnky stravy na zväčšenie pŕs obsahujú rôzne extrakty z rastlín a tradičných bylín a neprinášajú so sebou žiadne nežiaduce účinky. Už po pár týždňoch užívania môžete mať prsia ako z časopisu.

TIP: Prirodzené a bezpečné prekrvenie prsníkov vedie k ich viditeľnému zväčšeniu. 

Tobolky BreastExtra+ vďaka bylinnému zloženiu mierne rozťahujú cievy v prsiach, vďaka čomu budú plnšie, pevnejšie a pružnejšie.

BreastExtra+ recenzia

 

 

1/ Prebudenie počas anestézie

Začneme s problémami, ktoré môžu nastať ešte počas operácie. Plastická operácia pŕs sa totiž vykonáva v celkovej anestézii. To znamená, že žena je úplne uspaná. Už samotná anestézia so sebou prináša obrovské množstvo možných komplikácií.

Pokiaľ sa nevykoná správne, môžete sa nechcene počas operácie prebudiť. V tej chvíli si budete uvedomovať úplne všetko, čo sa okolo vás deje. Nebudete ale môcť dať nijako najavo, že ste stále pri vedomí.

Všetko, čo sa vám bude diať, čo bude chirurg robiť, všetky rezy a úkony, to všetko pocítite. Takýto prípad sa stáva raz za 19 000 operácií, teda rozhodne nie je pravdepodobný. Po takom zákroku končia pacienti najčastejšie v rukách psychiatrov, pretože to nich zanechá stopu až do konca života. A namiesto užívania si nádherných pŕs máte narušenú celú psychiku.

 

2/ Zrazeniny krvi

Ďalej sa vám počas anestézie môžu vytvoriť v končatinách krvné zrazeniny, tzv. tromby. Tie potom putujú krvným riečiskom, až kým na nejakom mieste neupchajú nejakú cievu. To môže viesť k mŕtvici alebo k infarktu.

 

3/ Riziko zástavy srdca počas operácie

A v neposlednom rade sa vám môže dokonca počas anestézie zastaviť srdce. Nechceme vás desiť, ale áno, počas operácie môžete ľahko aj umrieť.

 

4/ Pooperačné bolesti

Pokiaľ samotnú operáciu prežijete bez ujmy, pripravte sa na peklo, ktoré nastane okamžite po nej. Všetci vás samozrejme informujú, že to po operácii bolí, ale nikto vám nepovie, že až tak veľmi. Skutočne.

Bez silných tabletiek od bolesti bude pre vás prvých niekoľko dní utrpením. Implantáty sú k tomu všetkému v prvej chvíli veľmi nepríjemné a bude vám trvať aj niekoľko týždňov, kým si na ne a ich hmotnosť zvyknete.

 

VIDEO: Pred a po operácii pŕs. 

 

5/ Jazva, ktorej sa nikdy nezbavíte

Pripravte sa aj na to, že už vaše prsia nikdy nebudú vyzerať ako pred operáciou. Či už bude samotný zákrok vykonaný dobre, vždy to na prsiach bude poznať. Zostane na nich totiž jazva, ktorej sa nikdy nezbavíte.

Musíte si ju naviac počas prvých týždňov pravidelne každý deň masírovať, aby sa čo najviac vstrebala. Čo je ale ďalšia nepríjemnosť – prsia vás bolia, sú citlivé a vy si ich ešte musíte pravidelne chytať a prehmatávať a pridávať si tak každý deň ďalšiu bolesť.

 

6/ Zohavenie pŕs

Niektoré ženy nemajú také šťastie a bohužiaľ narazia na fušera, ktorý im prsia doslova zničí. To, že sa pred operáciou trápite s malými prsiami, môže byť v porovnaní so stavom po operácii doslova maličkosťou.

Nešikovný chirurg vám totiž môže prsia úplne zohaviť, že môže dôjsť k jedinému riešeniu – k nutnému vybratiu implantátov a k celkovému odoperovaniu pŕs. Potom už môžete aj na svoje „nulky“ len ticho spomínať.

 

7/ Nesúmerné poprsie

Ďalším variantom je vznik nesúmerného poprsia. Opäť je za všetkým neskúsený chirurg, ktorý vám operáciu neurobí správne. To, že budete mať po plastike pŕs nádherné prsia, nie je samozrejmosťou. Pokojne sa vám môže stať, že sa prebudíte a jedno prso bude visieť a druhé bude pripomínať balón. A vedzte, že takých prípadov nie je málo.

nepodarená plastika prsníkov

Omylom sa nevyhýbajú ani celebrity, ktoré do plastiky investujú určite oveľa viac než bežná žena

 

8/ Riziko infekcie

Počas operácie aj po nej vám hrozí veľké riziko infekcie. To znamená, že sa vám do rany dostanú baktérie, ktoré sa tu začnú množiť a vytvárať infekciu. V takej chvíli sa už nebavíme len o estetickej záležitosti, ale o skutočnej hre na život a smrť. Pokiaľ sa totiž infekcia včas nepodchytí a nevylieči, môže skončiť otravou krvi a nakoniec smrťou.

 

9/ Hematóm

Váš chirurg môže byť šikovný, ale pokiaľ si nevšimne malé ranky pod implantátom, môže to dopadnúť tragicky. Hematóm, krvný výron, je vo svojej podstate únik krvi do rany.

Pokiaľ sa na hematóm nepríde včas, môžete takto dokonca vykrvácať. Preto musí okamžite dôjsť k transfúzii krvi. A transfúzia krvi so sebou prináša ďalšie riziká, a to napríklad prenos žltačky alebo dokonca vírusu HIV.

BreastExtra, kúpiť

 

10/ Porucha hojenia rán

Prsia sa vám tiež po operácii vôbec nemusia hojiť tak ľahko, ako všetci avizujú. Môže totiž dôjsť k poruche hojenia rán, čo je spôsobené napríklad zníženým prekrvením poškodených tkanív, ťahom, zbytočným namáhaním rany, infekciou v rane, zhoršenou výživou alebo napríklad vlastnou dispozíciou organizmu. Táto porucha je pravdepodobná u diabetikov a fajčiarov.

 

11/ Presakovanie implantátov

Nekvalitné implantáty vám tiež môžu začať okamžite po operácii presakovať. Nehovoríme ešte o ich pretrhnutí, ale len o menšom postupnejšom presakovaní. To nie je na prvý pohľad poznateľné, ale časom vám môže silikón upchať lymfatické uzliny a napáchať v tele riadne problémy.

 

VIDEO: Presne takto môže vyzerať nepodarená operácia pŕs.

 

12/ Prasknutie implantátu

V horšom prípade môže dôjsť k samotnému prasknutiu implantátu. V posledných niekoľkých rokoch nejde o nič neobvyklé. Televízne správy sú podobnými prípadmi doslova preplnené. Implantát totiž nie je nezničiteľný a už aj počas náročnejšej športovej aktivity môže prasknúť. V tej chvíli sa vám do tela dostane obrovské množstvo silikónu, ktoré môže spôsobiť okamžitú otravu krvi.

 

13/ Riziko otravy z implantátu

Ako som už uviedla v predošlých bodoch, z implantátu môžete mať aj otravu krvi. Či už zapríčinenou pozvoľným presakovaním alebo celkovým prasknutím implantátu. V takej chvíli ide doslova o sekundy.

 

14/ Kapsulárna kontraktúra

Ďalším rizikom je možnosť tvorby kapsulárnej kontraktúry. Je to síce trochu krkolomný názov, ale hneď vám vysvetlím, o čo ide. Všetky cudzie predmety v tele sú po čase obalené väzivovým tkanivom. Ide o puzdro, ktoré chráni vnútorné orgány pred poškodením cudzími predmetmi. Je to taká prirodzená poistka organizmu.

Samozrejme, niekedy sa môže stať, že sa okolo implantátu vytvorí viac väzivového tkaniva než je bežné. To potom vedie k tvorbe nerovností a hrčiek v prsiach, ktoré môžu byť nie len citeľné, ale aj viditeľné. Pravdepodobnosť, že sa to stane práve vám, je 5 %, čo nie je úplne málo. Riešením je potom jedine operatívne vybratie takých hrčiek.

 

15/ Otočenie implantátu

Áno, čítate správne. Implantát sa vám skutočne môže v prsníku otočiť. Implantát totiž nie je nijako ukotvený. Je len vložený do umelo vytvoreného vrecka, kde sa môže voľne pohybovať. A pokiaľ po operácii neodpočívate alebo pokiaľ sa časom prsné tkanivo zväčší, alebo je implantát do pŕs vložený nesprávne, môže sa tu otočiť a úplne znetvoriť váš dekolt.

nepodarená plastika pŕs

Nepodarená plastika pŕs bez komentára

 

16/ Riziko poškodenia mliekovodu

Implantát vám tiež môže úplne poškodiť mliekovod a úplne do budúcnosti znemožniť dojčenie. Hoci dnes chirurgovia hovoria, že sa to už nemôže stať, opak je bohužiaľ pravdou. Sfušovanou operáciou skutočne môžete prísť o možnosť do budúcna dojčiť, čo so sebou prináša aj rad problémov pre samotné bábätko.

 

17/ Problémy s prirodzeným dojčením

A aj keď zostanú mliekovody neporušené, už nikdy nebudete dojčiť tak, ako s vlastnými prsiami. Vždy budete mať s týmto prirodzeným úkonom pomerne veľký problém. Pokiaľ do budúcna plánujete rodinu, veľmi dobre si plastiku pŕs rozmyslite.

 

18/ Problémy s citlivosťou pŕs a bradaviek

Zároveň sa pripravte na to, že budete mať takmer isto problémy s citlivosťou pŕs a bradaviek. Počas operácie môžu byť totiž prerušené niektoré nervy, a tak sa citlivosť pŕs môže zvýšiť aj znížiť. Niektoré ženy popisujú, že to je veľmi nepríjemný stav.

 

19/ Bolesti chrbta

Pokiaľ si necháte voperovať skutočne obrovské implantáty, počítajte aj s bolesťou chrbta. Budete totiž naraz nosiť o niekoľko kíl viac, na ktoré váš chrbát doteraz nebol naučený. Bolesti chrbta môžu vygradovať až do chronických bolestí hlavy či migrény.

Zbytočne veľké prsia vás môžu nepekne ťažiť a ťahať k zemi

 

20/ Koniec spaniu na bruchu

Rozlúčte sa aj so spaním na bruchu. Nie len, že spánok v tejto polohe budete mať v prvých dňoch po operácii úplne zakázaný, ale tiež už nebude možný do budúcna. Také polohy by totiž opäť mohli poškodiť implantáty a ich umiestnenie a zničiť vám tak váš dokonalý dekolt.

 

21/ Koniec športovým aktivitám

Zabudnite aj na fyzicky náročné športové aktivity. Tie už bohužiaľ neprichádzajú s prsnými implantátmi do úvahy. Môžete sa stále síce oddávať plávaniu, turistike alebo napríklad loptovým hrám, ale rozhodne zabudnite na posilňovanie s ťažkými váhami alebo na extrémne závody. To už môžete pozorovať len z diaľky.

 

22/ Po čase pokles pŕs a ich nutná reoperácia

Gravitácia je neúprosná. A rovnako, ako sťahuje k zemi prirodzené prsia, bude sťahovať aj tie vaše, umelé. Po čase vám, či chcete alebo nechcete, prsia poklesnú. Nech už budete robiť čokoľvek, zub času ani silu gravitácie neoklamete.

Niekedy je však pokles tak výrazný, že je nutná reoperácia. Celý proces nepríjemného zotavovania po operácii, rizík spojených s anestéziou a pooperačných komplikácií si tak musíte dať ešte raz.

 

23/ Pravidelná výmena implantátov

A vedeli ste, že je nutné implantáty raz za 10 až 15 rokov meniť? Operácia pŕs nie je navždy a implantáty sa časom opotrebovávajú. Rovnako, ako sa vám napríklad častým nosením oderú obľúbené rifle, tak sa vám časom oderú aj implantáty. Preto je nutná ich pravidelná výmena, aby nedošlo k ich pretrhnutiu alebo presiaknutiu.

Pokiaľ ste si teda mysleli, že jednu operáciu strpíte a budete mať navždy pokoj, tak ste sa zmýlili. A naviac vás každý taký zákrok bude stáť ďalšie peniaze. O samotnej cene za plastiku pŕs bude reč nižšie.

 

24/ Problém pri vykonávaní bežných aktivít

Navždy už budete mať problém pri vykonávaní bežných aktivít. Všetko pre vás bude komplikovanejšie, ťažšie, únavnejšie. To, čo ste doteraz zvládali s ľahkosťou, naraz pôjde ťažšie. A často si už ani nevystačíte sama.

 

25/ Syndróm falošných pŕs

I keď budú prsia vaše a aj keď budú vyzerať krásne, niekedy sa s nimi proste nezžijete. Hovorí sa tomu „syndróm falošných pŕs”, kedy máte stále pocit, že tento hrudník nie je váš. Z operácie máte aj po mesiacoch zlý pocit, s prsiami sa nedokážete zžiť a stále ich vnímate ako niečo divné, cudzie. Nakoniec taký stav končí operatívnym odstránením implantátov.

 

26/ Výčitky

Zároveň mávajú niektoré ženy po operácii výčitky. Že sa unáhlili, že zbytočne vyhodili kopu peňazí, že to nakoniec ani nepotrebovali, že si to mali ešte rozmyslieť alebo ľutujú svoje rozhodnutie v dôsledku pooperačných komplikácií.

Psychika skrátka hrá obrovskú rolu. A pokiaľ nie ste so svojím rozhodnutím 100 % zmierená a pokiaľ nie ste úplne vnútorne rozhodnutá, môže to nakoniec vyústiť do depresie a psychických problémov.

 

27/ Väčšie riziko rakoviny pŕs

Cudzie teleso v oblasti pŕs, v našom prípade implantáty, môže tiež razantne zvýšiť riziko rakoviny pŕs. Pokiaľ k tomu navyše máte genetické predpoklady, je rakovina skutočne reálnou hrozbou.

TIP: Odhaľte nebezpečenstvo rakoviny samovyšetrením prsníkov. Ako na to?

 

28/ Problémy v partnerstve

Umelé prsia môžu vyvolať dokonca aj problémy v partnerstve. So železnou pravidelnosťou nastávajú dva scenáre:

  • buď si žena nechá urobiť prsia „kvôli partnerovi“, ktorý jej povie, že ich má malé a že by si ich mala nechať zväčšiť, a keď sa potom rozídu, má žena zmenenú postavu, ktorú vlastne sama ani nechcela;
  • alebo potom nastane problém s novým partnerom, ktorému sa daná žena síce páči, rozumejú si, ale odraďujú ho práve jej umelé prsia.

Budete sa čudovať, ale veľká väčšina mužov má rada prirodzené prsia, aj pokiaľ sú malé. Umelé a tvrdé „bomby“ v dekolte prirodzene založených mužov doslova odpudzujú. Myslite na to.

A nezhody môže vyvolať aj investícia za taký zákrok. Tá totiž rozhodne nie je zanedbateľná a môže riadne pošramotiť rodinný rozpočet. V nejednej domácnosti taká situácia vyústi do hádky.

 

29/ Vysoká cena

A dostávame sa k samotnej cene za plastickú operáciu pŕs. Tá totiž rozhodne nie je prehliadnuteľná. Pripravte si poriadny balík peňazí.

Vytvoril som vám približnú tabuľku cien, koľko plastická operácia pŕs priemerne stojí v roku 2018. Článok sme prebrali z českej verzie stránok, preto české skrášľovacie kliniky. 

Plastika pŕs  Cenníky
Klinika Yes Visage od 2300 eur
Esthé od 2500 eur
Klinika GHC Praha od 2300 eur
Medicom Clinic od 2600 do 5600 eur
Perfect Clinic od 2800 eur
Brandeis Clinic od 2400 eur
Human Beauty plastická chirurgia od 2300 eur
Cleopatra Clinic od 2100 do 2700 eur
Altos od 3000 eur
Polmedicana od 2100 eur
Estheticon od 2700 eur

Nie len teda, že plastika pŕs so sebou prináša celý rad rizík a komplikácií, ale tiež stojí veľa peňazí.

 

30/ Znížená výpovedná sila röntgenových vyšetrení

A nakoniec tu nemôžem opomenúť, že s umelými prsiami už bude vždy výrazne znížená sila röntgenových vyšetrení a mamografov. Toto vyšetrenie pre vás bude už vždy veľmi nepríjemné.

 

Malé prsia nie sú škaredé prsia a menejcennosť nosíte len v hlave

Tlak dnešnej spoločnosti na dokonalý vzhľad je neúprosný. Každá žena sa snaží vyzerať čo najlepšie. Zároveň nám sú predkladané nereálne predstavy o postave, ktorá by mala vynikať uzučkým pásom a veľkými prsiami. Avšak taký typ postavy rozhodne nie je prirodzený a nie je možné povedať, že malé prsia sú zlé.

Každá žena je krásna taká, aká je. A to aj vy. Nezáleží na tom, či máte prsia „áčka“ alebo „déčka“. Ste nádherná bytosť, ktorá má určite množstvo iných predností a skvelých vlastností.

A pokiaľ vám doteraz vaši partneri hovorili, že máte prsia príliš malé, asi ste ešte nenašli toho pravého, ktorý by si vás skutočne vážil preto, aká ste, a nie preto, ako vyzeráte.

BreastExtra, kúpiť

 

Ďalšie články o zdraví pŕs a prevencii pred chorobami

7 cvikov na pevné, krásne a zdravé prsia
Babské rady na zväčšenie pŕs
Plastika prsníkov – 30 hrôzostrašných rizík
Samovyšetrenie prsníkov
Bolesť prsníkov – 19 častých príčin
Rakovina prsníka

 

4/5 - (2 votes)