Ako spoznať ženský orgazmus? Hrá ho alebo si užíva?

Každé milovanie, každý sexuálny akt, dokonca aj masturbácia smeruje k jedinému cieľu. Orgazmus. Tak, ako je u mužov jednoduchý a ľahko dosiahnuteľný, je u žien často záhadný a nedosiahnuteľný. Niet divu, že existuje toľko predstieraných ženských orgazmov.

Existujú stovky štúdií, ktoré hovoria, ako rozpoznať ženský orgazmus:

 • zreničky sa rozšíria
 • hrudník sa sfarbí dočervena
 • dýchanie sa zrýchli
 • žena ešte viac zvlhne
 • zmení sa celá aktivita mozgu

ako spoznať orgazmus

 

Ako spoznať ženský orgazmus na fyziologickej úrovni?

Takto orgazmus ženy prebieha na fyziologickej úrovni:

 • prvé vzrušenie – krv sa nahrnie do vagíny a klitorisu
 • krv putuje do panvy, zrýchľuje sa tep
 • horná časť vagíny je náhle užšia, aby obopla penis
 • rast nervového napätia v oblasti stehien, panvy a zadočka
 • orgazmus prichádza a genitálie ženy teda kmitajú frekvenciou 0,8 Hz
 • počet orgastických sťahov je v priemere od 3 do 15

Tieto signály sú na internete a v knihách preberané tak často, že keď sa niekoho spýtate na ženský orgazmus, odcituje vám pravdepodobne tieto body.

Hoci ide o preverené dôkazy, nie vždy sú tieto signály užitočné. Veľa štúdií totiž nezahŕňa osoby staršie, lesbičky, inú ako bielu rasu. Nie sú tu zahrnutí ľudia bez fyzických prejavov. Naviac ide o signály, ktoré nie je možné počas sexu tak ľahko spozorovať. Muž by musel mať v miestnosti skener pre magnetickú rezonanciu, aby mal istotu.

Viera, že partnerka má orgazmus len pokiaľ má tieto symptómy, alebo je veľmi hlasná, môže viesť k omylom. Žena totiž môže mať orgazmus aj potichu a bez vyššie uvedených symptómov.

 

VIDEO: Testerka Veronika z Růžového Slona radí, ako najlepšie dosiahnuť orgazmus vrátane dilda. 

 

 

Čo je to orgazmus?

Veľa ľudí považuje orgazmus za finálne vyvrcholenie každého sexuálneho počínania. Iróniou je, že tým na seba ľudia kladú tlak pri jeho dosiahnutí. To môže byť vo finále prekážka, ktorá brániť ľuďom zažiť ho. Pokiaľ strávia menej času obavami, tak existuje väčšia nádej na jeho dosiahnutie.

Je orgazmus fyzický pocit naliehavosti a následné uvoľnenie? Alebo ide o psychologický pocit opustenia? Francúzi majú zase tendenciu nazerať naň spirituálne a nazývajú ho „malá smrť“. Pred tým, než ktokoľvek začne riešiť pravý orgazmus, mal by pár minút venovať sebe a definovať, čo orgazmus znamená pre daného človeka. Až potom sa môže zahľadiet na to, čo nám o ňom hovorí veda a magazíny. Je tak ľahšie rozpoznať pravý od falošného.

 

Prečo chcú muži vedieť, ako spoznať orgazmus?

Je to jednoduché. Všetci v sebe nosíme strach, či sme dosť dobrí.

Pokiaľ si nie sme istí, vedie to k rôznym úzkostiam, strate dôvery, komunikácie, závisti a menšiemu sebavedomiu. Muži môžu mať sexuálne problémy. Obzvlášť v prípade, kedy veria, že ich partnerka v posteli čokoľvek predstiera. Práve tak môžu mať strach, že svoju partnerku môžu stratiť. Prestávajú veriť v svoju schopnosť v posteli.

 

Ako spoznať falošný orgazmus?

Existuje aj niekoľko psychologických signálov, ktoré napovedajú, že ide o falošný orgazmus.

 

Č. 1 Hrá až príliš veľké divadlo

Orgazmus nemusí byť vždy na prvý pohľad sexi. Pokiaľ jej jačanie pripomína nevypnuté domáce kino s maximálnou hlasitosťou, je možno niečo zle.

hlasný orgazmus

Č. 2 Následne je až veľmi potichu

Muž sa odvalí a je spokojný s vykonanou prácou. Vedľa neho ale leží tichá partnerka. V tom prípade má muž problém.

Č. 3 Čudne sa smeje

Čudný a nútený úsmev vypovedá jasne. O orgazme nemôže byť ani reč.

Č. 4 Nepozerá sa do očí

Tento znak neprítomnosti platí aj v spálni. Ak došlo k orgastickej scéne a potom sa partnerka nepozrie mužovi do očí, mal by zbystriť.

Č. 5 Zrazu je v posteli veľmi expresívna

V minulosti bola v posteli skôr tichá voda. Teraz je to presne naopak. Kričí vám do ucha slova, o ktorých ste nevedeli, že ich vôbec môže vysloviť. Pokiaľ ste drasticky nezmenili svoje sexuálne umenie, pravdepodobne ide o hru.

Č. 6 Začína mužovi naznačovať, že má postupovať inak

Nejakú dobu sú muž a žena spolu. Má teda pocit, že ju pozná dokonale. Zrazu sa začne pri vašom obvyklom spôsobe ošívať. Vyrukuje na partnera s pokynmi, ako keby bola letový dispečer. Znamená to, že už mala dosť a tentoraz chce naozajstný orgazmus.

TIP: Naučte sa pracovať s bodom G tak, aby žena žobrala o ďalšiu stimuláciu

 

Čo je s tým možné robiť a ako uspokojiť ženu?

Niektoré ženy majú počas sexu orgazmus a iné nie. Nie každá zažije orgazmus tým istým spôsobom. Niektoré ho zažijú občas alebo počas masturbácie. Niekedy dokonca radšej, ako so svojím partnerom. Žena, ktorá nikdy nemala orgazmus, nie je čudná. Možno proste ešte nenašla spôsob, ako ho dosiahnuť.

Pre oboch partnerov je lepšie, keď si sebavedome a otvorene pohovoria. Najlepšie je vzájomne si povedať, čo tomu druhému robí dobre. Pokiaľ je pár hanblivý, môže pomôcť napísať svoje potreby na kus papiera.

 

Ženský orgazmus a squirting

Squirting (vystreknutie tekutiny z močovej trubice) môže byť pre ženu neuveriteľným zdrojom rozkoše. Pokiaľ k nemu dôjde počas orgazmu, je to o to lepšie. Orgazmus však nie je podmienkou pre squirting.

Pôvodcom je oblasť ženského G bodu, konkrétne Skeneho žľazy. Mokrý orgazmus teda nie je mýtus. Hoci ide o vzácny a jedinečný jav, môže ho podľa niektorých expertov dosiahnuť každá žena.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Podrobne o mokrom orgazme a pomôckach, ktoré vašu snahu zrýchlia. 

 

Ako ženu priviesť k orgazmu?

Ciest k ženskému vrcholu je hneď niekoľko. Dôležité je, aby pár vedel, ktorá cesta je najlepšia. Namieste je preto dobrá komunikácia a vzájomná dôvera. Tu sú vymenované spôsoby, ako dosiahnuť orgazmus u ženy:

 

Č. 1 – Práca rukami

Ide o totálny základ, ktorý má univerzálne využitie v rôznych situáciách. Naviac ide o veľmi bezpečný variant v prípade, keď nie je poruke kondóm. Technika prstov je veľmi vhodná aj pre páry, ktoré doteraz nemali sex a chcú sa vzájomne viac spoznať pri pettingu.

Zároveň táto technika poslúži, pokiaľ muž nemá práve erekciu a potrebuje svoje ruky ako náhradu na uspokojenie náruživej partnerky.

 

Č. 2 Súlož nie je na zahodenie

Klasický sex nesmie v našom vymenovaní chýbať. I keď je väčšina žien orgastických klitoriálne, existujú aj ženy, ktoré dosiahnu vyvrcholenie pri vaginálnej súloži. Stimulácia pošvy, klitorisu a bodu G sú tiež možnou cestou k orgazmu.

Viac sa môžete dozvedieť v článku o ženskom orgazme. Dobrá erekcia sa v každom prípade pri použití tohto spôsobu nestratí. Je preto dobré udržať ju v dobrej kondícii. Je k tomu možné použiť niektorý z TOP 10 prírodných prípravkov na erekciu, ktoré sme testovali.

 

 

 

Č. 3 Prsia sú tiež cesta

Vie o tom len málo žien, ale prsia sú tiež jednou z ciest k orgazmu. Ide o celkom iný zážitok v porovnaní s vaginálnym alebo klitoriálnym orgazmom. Ako na kvalitný ženský orgazmus sa naučíte tu.

 

Č. 4 Orálny sex

Orálny sex je obľúbenou súčasťou hier väčšiny párov. Predstavuje príjemné spestrenie sexuálneho života. Pokiaľ je dobre ovládaný, dokáže priniesť neuveriteľnú rozkoš. Techník na uspokojenie ženy existuje veľa. Orálny sex je ideálny pre predohru, ale rovnako dobre môže poslúžiť na dosiahnutie orgazmu u oboch pohlaví.

 

Č. 5 Masturbácia

Cesta k orgazmu nie je ľahká. Pokiaľ to partnerka povolí, môže sa partner naučiť z jej vlastnej masturbácie. Pochopí tak veľa o jej tele a tom, ako reaguje na jednotlivé podnety.

 

Ako spoznať mužský orgazmus?

Mužský orgazmus a cesta k nemu je oveľa ľahšia ako u ženy. Stimuláciou penisu dochádza k dráždeniu nervových zakončení a následnej ejakulácii. Tá prebieha počas niekoľkých sťahov panvového dna okolo samotného penisu. V porovnaní so ženským orgazmom je ten mužský kratší a obyčajne menej intenzívny.

Ejakuláciu je možné dosiahnuť opakovane aj v pomerne krátkom časovom intervale. Záleží od veku a momentálnej kondície penisu, semenníkov a psychickej pohode muža. Dôležitú rolu hrá celkový životný štýl a to správne palivo pre penis. Tým je aj vhodný doplnok stravy.

Sú známe aj prípady, kedy ejakulácia nefunguje úplne bez problémov. Ide o poruchy ejakulácie, ktoré dokážu pekne potrápiť. Či už ide o ejakuláciu retrográdnu, predčasnú alebo iný problém, v našich článkoch sa dozviete o príčinách a účinných spôsoboch liečby.

mužský orgazmus

 

Máte doma spokojnú ženu?

Odhalenie ženského orgazmu môže byť niekedy poriadna drina. Bez magnetickej rezonancie a diplomu zo psychológie ešte o niečo ťažšie. Napriek tomu verím, že článok trochu pomohol poodhaliť tento fenomén a napovedal, na čo sa zamerať.

V prípade, že muž narazí na „orgazmické divadlo“, mal by celú situáciu zvážiť. Síce bol oklamaný, ale možno to bolo pre jeho dobro. Mal by sa snažiť pochopiť, prečo došlo k predstieraniu a čo by na celej veci mohol zmeniť. Kľúčová je teda komunikácia s partnerkou a snaha situáciu dotiahnuť k spokojnosti obidvoch strán.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Spoločný orgazmus – je nutný alebo ide o prianie z romantických filmov

5/5 - (1 vote)