Análny sex a všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste si užili, neublížili a dobre nakúpili

Túžite vyskúšať prvý análny sex, ale neviete, ako začať? Bojíte sa? Ste zvedavý? Máte veľa otázok? No ešte aby nie. Análny sex rozhodne nie je technikou pre úplných začiatočníkov.

V tomto článku vám teda prinášame odpovede na všetky vaše časté otázky, ktoré vás v súvislosti so sexom do zadku kedy napadli.

Otázky aj odpovede rozdeľujem v tomto článku na mužskú a ženskú časť. Pokiaľ vás teda nezaujíma pohľad druhého pohlavia, môžete rovno prejsť na časť určenú pre vaše pohlavie. Prajem vám príjemné čítanie a hlavne bezpečnú a skvelú „prvú skúsenosť“.

análny sex

 

Obsah článku

Najčastejšie otázky a odpovede o análnom sexe pre muža

Je sex do análu partnerky či partnera príjemný?

Podľa názoru mnohých mužov áno. Análny sex už dávno nie je praktikou len pre homosexuálov. Často ho vykonávajú aj heterosexuálne páry.

Sexuológ a psychoterapeut MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM zmieňuje zaujímavý fakt:

Faktom, a to celkom zaujímavým, je, že análny sex sa páči zhruba päťdesiatim percentám ľudí, jedno, či mužom alebo ženám, jedno, či heterosexuálom alebo gayom.”

Samozrejme ale záleží len na vás a vašich preferenciách. Ako sa hovorí – sto ľudí, sto chutí. Niekomu sa sex do zadku páči viac ako obyčajný sex, niekto sa bez tejto praktiky zaobíde.

TIP: Pre análny sex potrebujete ešte väčšiu pevnejšiu erekciu, aby sa do análu pohodlne dostal. Odporúčame české tablety Proerecta s rýchlym nástupom. Uplatnite aj zľavový kód PROERECTAX10.

proerecta

 

 

Čo počas análneho sexu budem cítiť?

Mnoho mužov popisuje sex do análneho otvoru za intenzívnejší, pretože konečník je oveľa stiahnutejší a užší ako vagína vašej partnerky. Preto tiež mnohí muži majú análny sex radšej ako klasický sex.

 

Je sex do análu zrovnateľný so sexom do vagíny?

Ako som už uviedla pri predošlej otázke, podľa mnohých mužov nie je.

Pán Václav, 25 rokov, sa nám zveril so svojou vlastnou skúsenosťou.

Vaginálny sex dáva pocit tlaku pozdĺž celej dĺžky penisu, pričom análny sex má tlak len v mieste análneho otvoru.

Na druhej strane tlak je tam silnejší ako vo vagíne a ešte ho umocňuje fakt, že tu nie je žiadne prirodzené zvlhčovanie. Análny sex je tiež ešte stále trochu tabu, takže je to praktika, ktorá láka. Pre mňa ale nakoniec lepšie ako vaginálny sex.

 

Prečo by som mal análny sex vôbec chcieť vyskúšať?

Je to niečo nové, netradičné, neokukané. Pokiaľ rád experimentujete, pokiaľ rád skúšate nové veci, a to aj v sexe, prečo nevyskúšať práve análny sex?

Honza, 34 rokov, to popísal nasledovne:

Aby som povedal pravdu, tak jediné, čo na tom väčšinu chlapov rajcuje, je to, že vaše dievča, žena, skrátka partnerka, robí niečo, čo bežne ostatní nerobia.

Je to trochu sprosté a pocit, že to pre vás urobí, že ju máte v sexuálnom područí, je to, čo robí análny sex iným.

Análny sex ale rozhodne nie je „povinnou zložkou“ sexuálneho života a vašej partnerky. Preto pokiaľ túto praktiku nechcete vyskúšať, nemusíte. Len by to malo byť ako spestrenie klasického sexuálneho života.

 

Prečo je análny sex taký obľúbený?

Análny sex sa stal stredom záujmu až v posledných rokoch, kedy je hlavnou súčasťou pornofilmov.

Podľa sexuologičky Laury Janáčkové sa v posledných rokoch veľmi posunula norma toho, čo je ešte normálne a čo už nie:

Muži vidia análny sex v porne ako bežnú vec, a tak ho chcú aj od svojich partneriek. A sú prekvapení, že sa im to vôbec nepáči.

Nie je divu, konečník nie je určený na pohlavný styk. Ten pre ženy býva väčšinou nepríjemný, bolestivý a obyčajne pri ňom dochádza k poraneniam, napríklad k drobným.

Zvyšuje rovnako riziko pohlavných nákaz, rakoviny konečníka, podráždenia hemoroidov a tak ďalej.

Nepleťte si teda príliš veľké zviditeľnenie análneho sexu s obľúbenosťou. Stále veľké množstvo párov prevádzkujte len klasický pohlavný styk.

 

Na čo si musím dávať pri análnom sexe pozor, aby som partnerke alebo partnerovi neublížil?

Základom je pripravenosť a uvoľnenosť vašej partnerky alebo vášho partnera. Skúste vašu polovičku riadne na tento sex pripraviť najprv zavedením prsta do zadku. Postupne takto pripravte konečník vášho miláčika na zavedenie penisu. Nemusí sa to ale podariť hneď na prvý raz. Análny sex chce čas a cvik.

Ďalej nezabudnite ani na poriadnu lubrikáciu zadku. Bez kvalitného lubrikantu sa do análneho sexu ani nepúšťajte. Mohlo by to totiž skončiť poranením vašej milovanej osoby, a to určite nechcete.

Medzi vysoko kvalitné lubrikačné gély patrí Pjur Analyse me: water anal glide. Ide o výnimočný lubrikačný prostriedok, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre análny styk.

análny lubrikačný gel

 

Na čo si musím dávať pri análnom sexe pozor, aby som neublížil sebe?

Rovnako, ako je potrebné pripraviť partnerku alebo partnera na análny sex, je potrebné pripraviť aj seba. Základom je opäť poriadna dávka lubrikačného gélu a ďalej ideálne kondóm.

Hoci už totiž venujete hygiene väčšiu pozornosť, nikdy nemáte úplne 100 % istotu. Naviac sa práve análnym sexom prenáša najväčšie množstvo pohlavne prenosných chorôb. Preto radšej vždy použite kondóm. Len za 30 centov za kus.

40 kondómov durex

 

Nie je sex do análu nečistý?

Nebudeme si klamať, z konečníka nerastú fialky ani tu nežijú jednorožci. Ide o otvor určený najmä na vylučovanie. Nečistý preto análny sex môže byť. Záleží však na kvalite hygieny, akú tejto oblasti venujete.

Pokiaľ váš miláčik absolvuje pred análnym sexom klystír a poriadne vydezinfikuje túto oblasť, potom môže byť análny sex rovnako „nečistý“ ako klasický sex do pošvy. Bezpečným klystírom obľúbeným u žien je análna sprcha – klystír Black.

análna sprcha

 

Aké pohlavné choroby sa môžu preniesť análnym sexom?

Análnym sexom sa môžu prenášať choroby, ako je HIV/AIDS, kvapavka a syfilis. Vždy je preto potrebné dodržiavať zásady bezpečného pohlavného styku a ideálne použiť kondóm.

POZNAJTE, že sa o vás nepokúša niektorá z chorôb. Čítajte o podrobných príznakoch v sekcii Pohlavne prenosné choroby

 

Ako spoznám, že sa análny sex partnerke naozaj páči?

To, či sa análny sex vašej partnerke páči, nemôžete nikdy úplne odhaliť. Pokiaľ sa sex do zadku partnerke skutočne páči, mala by byť vzrušená, mala by mať ružové líca a zároveň by mala byť v oblasti vagíny vlhká. Avšak ani tieto znaky nie sú celkom 100 %. Skrátka sa jej to na rovinu opýtajte.

Svoju skúsenosť popísala pani Jana, 30 rokov:

Milujem análny sex, najlepšie s veľkým penisom alebo väčšou erotickou hračkou. Najskôr cítim veľmi intenzívny pocit, trochu bolesť, ale mám rada všetky tieto súčasti a pocity.

Naozaj úžasný pocit je, kedy sa moje telo rozhodne akceptovať to, čo do mňa vchádza. V tomto momente by som pokojne mohla dosiahnuť orgazmus, špeciálne, pokiaľ pri tom masturbujem. Potom už je to podobné vaginálnemu sexu, citlivé okolo vstupu a hlboký tlak vnútri, ktorí prechádza až  niečomu, čo mi príde ako orgazmus z bodu G.

dildo rambo

 

Som veriaci. Nie je pre mňa análny sex neetický?

Na tuto otázku podrobne odpovedal P. Mgr. Petr Šikula, rektor pápežského internátu Nepomucenum:

Zmyslom celej kresťanskej etiky je predovšetkým poukazovať na dôstojnosť človeka ako Božieho obrazu a túto hodnotu chrániť. Až v konzekvencii sú kladené určité objektívne pravidlá, ktoré človeka držia v odpovedajúcich medziach.

Človek je totiž slobodný a morálne pravidlá túto slobodu nezmenšujú, skôr napomáhajú rozvinúť slobodu osobnosti. Dôsledkom porušenia morálnych pravidiel totiž môže byť poškodenie či prerušenie vzťahu s bohom, porušenie či zničenie vzťahu s druhými, dokonca aj sebazničenie.

Osobne mi je proti srstirozoberať intímny život manželov. Intimita vzájomného odovzdania sa je určitým tajomstvom (mysterion) tak, ako je tajomstvom ich láska. Podobne sú tajomstvom napríklad sviatosti. Bohužiaľ, dnešná doba trpí stratou zmyslu pre tajomstvo.

Manželská sexualita je potvrdením puta lásky, úcty a vernosti teda spoločenstva muža a ženy a zároveň je obdarená schopnosťou dávať dar života. To sú základné morálnepravidlá. Každý človek je potom obdarený darom rozumu, aby dokázal posúdiť, či neznehodnocuje sexualitu tým, že jej niektorý z týchto aspektov upiera.

Inými slovami teda análny sex nie je z pohľadu kresťanstva úplne etický a správny. Avšak každý človek sa musí rozhodnúť sám za seba.

 

Je análny sex legálny?

Áno, análny sex je úplne legálny a na Slovensku úplne zákonný.

 

Aké sú vhodné hračky na análny sex?

Erotických hračiek vhodných na análny sex je celý rad. Pre začiatočníkov sú vhodné menšie hračky s menším priemerom. Tieto hračky pekne pripravia análny otvor a zároveň ho uvoľnia. Medzi ne sa zaraďujú menšie análne nevibračné dildá. Napríklad skvelou pomôckou pre začiatočníkov je Dildo sklenené Icicles No. 2.

 

sklenené dildo Icicles

 

 

 

Keď človek prejde na vyššiu úroveň a chce zažiť niečo intenzívnejšie, môže siahnuť po análnych kolíkoch, análnych vibrátoroch či po análnych guľôčkach. V ponuke nájdete veľa typov, druhov a veľkostí týchto pomôcok.

Zo všetkých týchto hračiek môžem vypichnúť Análne guľôčky Vibro Bubbles, Análny rotačný kolík Rimming b-Vibe a Análny kolík XPander s vibračným nábojom, rozťahovací.

Avšak ani v tomto prípade nezabudnite na poriadnu lubrikáciu.

BUDE VÁS ZAUJÍMAŤ: Aké metódy a pomôcky používajú pokročilí milovníci análneho sexu?

 

Čo by som si mal pripraviť na análny sex?

Na análny sex si pripravte kondómy, kvalitný lubrikačný gél špeciálne určený na análny sex, napríklad HOT Exxtreme glide, a v neposlednom rade by mal príjemca análneho sexu venovať veľkú pozornosť hygiene a klystíru. Ďalej si samozrejme môžete pripraviť najrôznejšie erotické hračky a pomôcky. To už je len na vašich preferenciách.

David, 35 rokov:

Sex mám veľmi rád, doma mám skvelú ženskú, s ktorou praktikujeme skoro všetko, takže aj k análu niekoľkokrát došlo. Beriem to ako spestrenie, pretože všetko, keď je často, tak skôr alebo neskôr omrzí. Pre mňa ako chlapa to má niekoľko pozitív.

Slečna neberie tabletky, takže to prvé a hlavné je, že to simuluje normálny sex s vyvrcholením dovnútra. Po druhé a nemenej super je, že keď vám to slečna dá ako súčasť sexu, tak je, že sa vám v tej chvíli celkom odovzdá a to je predsa strašná pecka, keď to dievča máte plne pod kontrolou a môžete s ňou v zásade robiť to, čo chcete, no a vibrátor v mušličke a váš kolík v zadočku, k tomu snáď ani nemusím nič iné písať.

 

Partnerke sa análny sex nepáčil. Dá sa to nejako natrénovať?

Určite. Análny sex nie je prakticky o ničom inom, než práve o tréningu. Je dobré najprv začať s niečím menším, ako je penis, a až postupom času zväčšovať predmety zavedené do zadku.

Rozhodne ale na svoju partnerku alebo na svojho partnera netlačte. Tým len vytvoríte psychickú bariéru a pred análnym sexom si nadobro zatvoríte dvere.

Kristína, 28 rokov, radí zo svojej vlastnej skúsenosti:

Pokiaľ vás to veľmi bolí, potom to nerobíte dobre. Je jednoduché mať bolestivý análny sex. Ide o veľa faktorov, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa. Je dôležité používať veľa lubrikačného gélu, naozaj veľa! Potom používajte análne kolíky a začnite od najmenšieho, postupne navykajte zadoček na rozťahovanie a uvidíte, že potom pôjde všetko lepšie a bude sa vám to páčiť.

 

Aká je vhodná poloha pre análny sex pre začiatočníkov?

Rovnako, ako sa to človek zo začiatku musí s análnym sexom naučiť, je na začiatku tiež potrebné zvoliť správnu polohu.

Pornoherečka Tarra White odporúča:

Najlepšia poloha pre začiatočníkov je zozadu, pretože muž si môže koordinovať smer, kade do ženy vstúpi, a žena sa v tejto polohe viac otvorí. Pokiaľ si však v hlave odblokujete to, že análny sex je niečo bolestivé alebo nepríjemné, potom už je jedno, aká poloha to bude.

 

Najčastejšie otázky a odpovede o análnom sexe pre ženy

Je análny sex príjemný?

Pokiaľ na to nebudete tlačiť a poriadne sa na análny sex pripravíte, potom to môže byť veľmi príjemný sexuálny zážitok. Mnohé ženy si análny sex vychutnávajú viacej ako klasický sex do vagíny. Záleží len na vašom prístupe k tejto praktike.

Tereza popisuje svoju skúsenosť s análnym sexom:

Vždy som sa veľmi bála, že ma to bude bolieť. Análny sex ale nie je tak bolestivý, ako skôr nekomfortný. Ten nepríjemný pocit veľa ľudí neprekoná. Pokiaľ sa dokážete uvoľniť, tak je všetko oveľa ľahšie, ale nie každý to dokáže.

Ja anál dvakrát neobľubujem, ale môj priateľ je jeho veľký fanúšik. Nenúti ma do toho a je naozaj nežným vždy používame análny kolík, aby som si zvykla.

 

Čo počas análneho sexu budem cítiť?

Počas análneho sexu pocítite, samozrejme, tlak v konečníku. Vyskúšajte si napríklad počas sexu alebo autoerotiky sama strčiť do zadku napríklad len jeden prst. Okamžite spoznáte, že je to úplne neporovnateľné s čímkoľvek, čo ste doteraz skúsili.

So svojou osobnou skúsenosťou sa nám zverila Helena, 40 rokov:

Moja najobľúbenejšia časť análneho sexu je, keď partner vyťahuje penis von. Dlhý a ťahavý pohyb, ktorý vo mne vyvoláva také pocity, ako nič iné. Inak je to v podstate veľmi podobné vaginálnemu sexu.

 

Páči sa ženám análny sex?

Áno aj nie. Jak uviedol sexuológ a psychoterapeut Ondřej Trojan, análny sex sa páči asi päťdesiatim percentám ľudí, jedno, či mužom alebo ženám. Ľudia, a to aj ženy, sú teda rozdelení na dva tábory. Jedni análny sex milujú, druhí ho nenávidia.

Do prvého tábora patrí aj Erika, 25 rokov:

Nikdy som o análnom sexe nepremýšľala, pretože som si myslela, že pre ženu to nemôže prinášať žiadne uspokojenie. Myslela som si, že pre ženu je to vždy len bolestivá skúsenosť. To som sa ale mýlila!

Najprv sme začali pomaly, len trochu preskúmanie, potom prsty, trvalo mi dlho, kým došlo k penetrácii. V tej dobe som už ale milovala ten pocit, ktorý mi prináša dráždenie prstami, preto som bola neskutočne vzrušená a natešená. Je to úžasné!

 

Opačný názor zastáva Klára, 34 rokov:

Skúšala som to raz, ale už je to dosť dávno. Môj vtedajší partner to chce objavovať. Odsúvala som to, koľko sa dalo, až som raz kývla. Snažil sa do mňa dostať, ale nešlo to, strašne to bolelo. Nebola som vôbec v pokoji a uvoľnená, nepoužil snáď ani lubrikačný gél, bolo to strašné.

Nehovorím, že už to neskúsim znovu, napríklad s tým pravým mužom, ku ktorému budem mať naozaj dôveru.

 

Dosiahnem počas análneho sexu orgazmus?

Tu je to opäť veľmi individuálne. Niektoré ženy dokážu dosiahnuť orgazmus, niektoré nie. Záleží na tom, či sa vám táto praktika páči, či ste pri nej dostatočne uvoľnená alebo či sa pri nej iba modlíte, aby to bolo konečne za vami.

Sexuologička Laura Janáčková upozorňuje:

Existujú ženy, ktoré vraj dosahujú orgazmus pri análnom styku, ale ich percento je veľmi malé. Naopak, mnoho žien má oproti tomuto druhu sexu nejaké výhrady. Majú pocity hanby, nečistoty, poníženia a podobne.

V takých prípadoch by sa ženy nikdy nemali do týchto praktík nútiť. Hrozí totiž nebezpečenstvo, že si vytvoria pocit fyzického odporu voči partnerovi.

 

Je análny sex bolestivý?

Pokiaľ sa robí análny sex správne a s riadnou dávkou lubrikačného gélu, tak nie. Je nutné svoj zadok na análny sex poriadne pripraviť. Najprv doň zaveďte buď prst, alebo nejakú malú erotickú hračku.

Až postupom času zavedené predmety zväčšujte. Zároveň neustále pamätajte na dostatok lubrikantu. Ten je pri análnom sexe úplne kľúčový. Vhodným lubrikačným gélom na análny sex je napríklad Pjur Analyse me: water anal glide.

Ako to robí pornoherečka Lady Dee?

Najskôr použijem análny kolík, ktorým otvor trochu roztiahnem. Kolík potom vymením za vibrátor, ktorý tam chvíľku nechám, aby sa zadok ešte lepšie prispôsobil. Je dôležité použiť silikónový lubrikačný gél, nie vodný, ten je nanič. A potom už môžete ísť na vec.

 

Čo keď počas análneho sexu nedosiahnem orgazmus?

Nič sa nedeje. Sex môžete zakončiť klasicky do vagíny alebo iným spôsobom, napríklad orálnym sexom. Rozhodne nie je nikde povedané, že análny sex musí vždy skončiť orgazmom. Pre niektoré ženy je to napríklad len spestrenie klasického sexu.

 

Môžem z análneho sexu otehotnieť?

Nie, z análneho sexu otehotnieť nemôžete. Podobná situácia sa stala vlani v lete v Číne. Mladý pár sa už štyri roky snažil o dieťa, ale stále sa im to nedarilo. Vyhľadali preto lekársku pomoc a zistili, že po celú dobu mali len análny sex. Lekár im to teda musel vysvetliť.

 

Môžem sa aj z análneho sexu nakaziť nejakou pohlavne prenosnou chorobou?

Áno, análny sex je z pohľadu prenosu pohlavných chorôb úplne najrizikovejší. Análnym sexom sa môžu prenášať choroby, ako je HIV/AIDS, kvapavka a syfilis. Vždy je preto potrebné dodržiavať zásady bezpečného pohlavného styku a používať ochranu

 

Je vhodné urobiť si pred análnym sexom klystír?

Rozhodne áno. Klystír pred análnym sexom odporúča aj pornoherečka Tarra White:

Rozhodne by som najskôr začala klystírom, poriadne si vyčistiť zadok, aby muž nebol prekvapený.

Vďaka klystíru budete mať väčšiu istotu, že sa vám nestane počas análneho sexu žiadna nehoda a zároveň sa tak lepšie uvoľníte.

análna sprcha

 

Mala by som si pred sexom do zadku vybieliť anál?

Bielenie análneho otvoru je proces, pri ktorom sa aplikujú špeciálne chemikálie na koži okolo ritného otvoru. Tým sa koža zosvetlí. Väčšina ľudí to robí preto, aby bol anály sex na pohľad krajší.

Rozhodne vám ale vybielený konečník nepomôže na lepší zážitok. Je to teda v zásade iba na vašom rozhodnutí. Pokiaľ sa ale rozhodnete bieliť, určite vyhľadajte odborníkov, nerobte si to doma sama.

 

Je nutné použiť na análny sex nejaký lubrikačný gél?

Rozhodne áno. Bez lubrikačného gélu análny sex snáď ani neskúšajte. Lubrikačný gél je základným predpokladom, že análny sex prebehne bez problémov a bez bolesti.

Ani Linda, 32 rokov, nedá na poriadny lubrikant dopustiť:

Najprv sa maznáme, bozkávame, máme normálny sex a až potom, keď sme obaja všade tak krásne mokrí, začne mi to partner robiť do zadku. A mne sa to veľmi páči. Je však potrebné, aby použil veľa lubrikantu.

S mojím bývalým sme na to šli zle a nepoužívali sme vôbec žiadny lubrikant. To ma análny sex riadne bolel a vôbec som si to neužívala. Som veľmi rada, že som análnemu sexu dala šancu a užívam si ho.

 

Je vhodná poloha pre análny sex pre úplného začiatočníka?

Najvhodnejšia poloha na análny sex pre začiatočníka je zozadu. Muž si tak totiž môže koordinovať smer, kade do ženy vstúpi, a žena sa v tejto polohe najviac otvorí. Keď sa s análnym sexom trochu zžijete, môžete, samozrejme, vyskúšať aj iné polohy.

Obľúbená je aj poloha „lyžičky“, kedy muž aj žena ležia na boku primačknutí na seba. Muž svojím telom presne kopíruje ženine krivky a preniká do nej zozadu.

 

Môže sa análny sex prevádzkovať aj počas menštruácie?

Áno, menštruácia nemá na análny sex žiadny vplyv. Keďže sa análny sex praktizuje do konečníka, môže mať žena dokonca zavedený aj tampón v pošve. Niektoré ženy si análny sex počas menštruácie užívajú viacej ako mimo periódy.

 

Aké sú riziká análneho sexu?

Najrizikovejší je prenos pohlavných chorôb a ďalej poškodenie konečníka. Análnym sexom totiž môže dôjsť k poškodeniu sliznice, narušeniu hemoroidov a dokonca aj k deformácii konečníka. Preto je potrebné vykonávať análny sex nežne a s dostatočným množstvom lubrikačného gélu.

Zaujal vás tento článok? Nezabudnite ho ukázať vašej drahej polovičke.

 

Ďalšie články o análnom sexe

Prvý anál – ako si neublížiť a čo nakúpiť?
22 najčastějších mýtov o análnom sexe, ktoré brzda vaše sexuálne rozlety
10 tipov, ako si užiť análny sex čo najuspokojivejšie
Análny sex a všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste si užili, neublížili a dobre nakúpili
Análny sex – 18. tipov pre TOP zážitok
Análny sex z pohľadu žien – prečo sa ho niektoré nevedia nabažiť a iné vám ho nikdy nedovolia?
5/5 - (1 vote)