Môže byť šťava z repy prirodzenou liečbou erektílnej dysfunkcie?

Erektilná dysfunkcia, nazývaná tiež ED alebo impotencia, spôsobuje, že muži majú problémy so získaním erekcie alebo s jej udržaním počas sexu. U starších mužov je takmer bežná. Príležitostná ED ešte nie je dôvodom na obavy. Naopak chronická ED  môže spôsobiť extrémne úzkosti a rozhodne je lepšie ju liečiť.

Možno ste už počuli o tom, že cviklová šťava je na ED prírodným liekom. Avšak skutočne pomáha? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

repová šťava na erektílnu dysfunkciu

 

Čo o šťave z červenej repy hovorí výskum?

Akýkoľvek dôkaz podporujúci cviklovú šťavu ako prírodný liek na ED je len odhad. Neexistujú žiadne vedecké štúdie o účinkoch cviklovej šťavy pri liečbe ED.

Jednou z príčin vzniku ED je vysoký krvný tlak, pretože poškodzuje krvné cievy a tým narúša aj prietok krvi do penisu. Toto narušenie toku krvi môže spôsobiť ED.

Niektoré výskumy preukázali, že cviklová šťava znižuje krvný tlak. Podľa štúdie z roku 2014 už jedna šálka šťavy z červenej repy denne znižuje krvný tlak rovnako ako niektoré druhy liekov na krvný tlak. Takže čisto teoreticky, ak je ED spôsobená vysokým krvným tlakom, pravidelné pitie šťavy z červenej repy môže zlepšiť príznaky.

Vysoký krvný tlak sexuálne neovplyvňuje len muža. U žien môže spôsobiť nízku sexuálnu túžbu. Hypoteticky ženy, ktoré pijú šťavu z cvikly, môžu zažiť lepšie libido.

 

Oxid dusnatý a erektílna dysfunkcia

Cviklová šťava má vysoký obsah dusičnanov. Vaše telo premieňa dusičnany na oxid dusnatý. Oxid dusnatý, plyn prirodzene produkovaný v tele, pomáha pri prevencii pred vznikom ED. V skutočnosti sa oxid dusnatý predáva tiež ako doplnok stravy na liečbu tohto stavu.

 

Ako konzumovať cviklovú šťavu?

Najlepší spôsob ako si urobiť cviklovú šťavu je spracovanie čerstvé cvikly, vrátane listov, pomocou odšťavovača. Balenú cviklovú šťavu viete tiež zakúpiť vo väčšine obchodov so zdravou výživou alebo džúsových baroch. Niekedy ju dokonca zoženiete aj v supermarkete.

Cvikla je prirodzene sladká, takže nemusíte pridávať žiadne sladidlo. Ak chcete však chcete znížiť sladkosť, pridajte mrkvu alebo zeler. Cvikla vynikajúco chutí aj v kombinácii so zázvorom, jablkami či pomarančmi.

TIPY NA SMOOTHIES SO ŠŤAVOU Z REPY:

 

Zdravotné benefity červenej repy

Cvikla obsahuje malé množstvo najdôležitejších vitamínov a minerálov, ako sú:

  • železo
  • draslík
  • mangán
  • vitamín C

Cvikla je tiež dobrým zdrojom vlákniny. Tá pomáha udržiavať črevá pravidelné, podporuje chudnutie tým, že vás zanecháva dlhšie sýtejšími a znižuje hladinu cholesterolu.

Niektoré výskumy ukázali, že extrakt z červenej repy ničí aj niektoré typy bunkových línií ľudskej rakoviny.  Tu treba však poznamenať, že sú potrebné ďalšie štúdie.

 

Ďalšie profily prírodných látok pre podporu erekcie

ANABOLICKÉ STEROIDY /veľmi rizikové/
ZINOK
CITRULÍN
ORNITÍN
VITAMÍN E
KOENZÝM Q10

/ZDROJ/

Rate this post

Zanechte odpověď