Liečba erektilnej dysfunkcie: Môže bežné jedlo a strava pomôcť?

Erektilná dysfunkcia (ED) je neschopnosť mať alebo udržať erekciu. Častá ED môže spôsobiť stres, konflikty vo vzťahoch a stratu sebavedomia.

liečba erektílnej dysfunkcie stravou

 

Aký vplyv má na erektílnu dysfunkciu životný štýl?

Problémy s erekciou súvisia s prietokom krvi do penisu. Životný štýl, ktorý vo všeobecnosti znižuje prietok krvi v tele, môže prispieť k vzniku ED.

Zdravé životné návyky, rovnako ako návyky odporúčané na prevenciu pred vznikom srdcových chorôb, sú dôležité aj pri prevencii pred ED. Tie zahŕňajú:

Existuje niekoľko dôkazov o tom, ako môže vyvážená strava zabrániť vznik a dokonca zvrátiť priebeh ED.

Konzumácia zdravých potravín znižuje riziko vzniku bežných cievnych ochorení spôsobených vysokou hladinou cholesterolu, vysokou hladinou cukru v krvi, vysokou hladinou triglyceridov a nadváhou.

Štúdia Massachusetts Male Aging zistila priame prepojenie medzi stravou a ED. Muži, ktorí jedli veľa ovocia, zeleniny, celozrnné potraviny a vyhýbali sa červenému mäsu a priemyselne spracovaným obilninám, mali nižšiu pravdepodobnosť vzniku ED.

Konzumáciou a vyhýbaním sa určitým potravinám môže priaznivo ovplyvniť riziko vzniku ED.

 

Konzumujte viac kakaa

Erekcia a jej udržanie si vyžaduje dobrý prietok krvi a dostatok oxidu dusnatého. Štúdie preukázali, že antioxidačné zlúčeniny nazývané flavonoidy dokážu zlepšiť kardiovaskulárne zdravie.

Flavonoidy zvyšujú prietok krvi a koncentráciu oxidu dusnatého v krvi. Čokoláda, najmä tmavá horká, je bohatá na flavonoidy. Mliečna čokoláda obsahuje nižší obsah flavonoidov a vyššie množstvo cukru a tuku.

 

Jedzte pistácie

Štúdia publikovaná v International Journal of Impotence Research skúmala, ako pistácie ovplyvnili ED. Merania sa uskutočnili pred tým, než boli muži na diéte s vysokým obsahom pistácií a po jej ukončení.

Konzumácia pistácií po dobu niekoľkých týždňov ukázala zlepšenie v niekoľkých parametroch ED, vrátane zlepšeného medzinárodného indexu erekčných funkcií u účastníkov štúdie.

Pistácie tiež zlepšili hladinu cholesterolu a krvný tlak bez výrazných vedľajších účinkov. 

 

Skúste vodný melón

Toto obľúbené letné ovocie dokáže skutočne zlepšiť vaše sexuálne funkcie. Výskum z Texaskej A&M Univerzity preukázal spojitosť medzi melónom a ED.

Zlúčenina objavená v ovocí zvaná Citrulline pomáha uvoľňovať krvné cievy, čo má za následok zlepšenie prietoku krvi, podobne ako pri liekoch na liečbu ED.

 

Ďalšie články o metódach podpory erekcie

TOP 10 najsilnejších doplnkov na erekciu
Ako dosiahnuť erekciu? Rady, tipy, triky
Ako predĺžiť erekciu a dopriať žene vytúžený orgazmus?
5 príčin bolesti penisu pri erekcii
Nočná erekcia – čo sa deje, ak nestojí?
Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?
Rázová vlna – účinná liečba slabej erekcie
Injekcia na erekciu – posledná možnosť záchrany?
Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

/ZDROJ/

Rate this post

Zanechte odpověď