Bolesť v penise – zoznam častých príčin a prevencia

Bolesť penisu môže byť pociťovaná v základni, žaludi alebo v predkožke. Sprevádzaná môže byť svrbením, pálením alebo pulzovaním.

Líši sa v závislosti od toho, čo ju spôsobuje. Pokiaľ máte zranenie, bolesť môže byť silná a môže nastať náhle. Ak trpíte nejakou chorobou, bolesť môže byť mierna a môže sa postupne stupňovať.

Akýkoľvek druh bolesti v penise je dôvodom na obavy, hlavne pokiaľ ju cítite počas erekcie, bráni v močení alebo sa vyskytuje spolu s výtokom, vredmi, začervenaním alebo opuchom.

príčiny bolesti v penise

 

Možné príčiny bolesti v penise

Peyronieova choroba

Peyronieova choroba spôsobuje, že sa vo vnútri penisu vytvorí tenká vrstva povlaku. Môžete tiež spozorovať, že sa penis pri erekcii ohýba.

Choroba môže nastať, keď krvácate vnútri penisu, následkom zranenia, alebo máte poruchu spojivového tkaniva, môžete mať tiež zápal lymfatického systému alebo krvných ciest. Povlak sa však dá operačne odstrániť.

 

Priapizmus

Priapizmus spôsobuje bolestivú dlhodobú erekciu. K tejto erekcii môže dôjsť, aj keď nechcete mať sex. Podľa Mayo Clinic je tento stav najbežnejší medzi mužmi vo veku 30 rokov.

Pokiaľ sa u vás prejaví priapizmus, mali by ste sa dať okamžite liečiť, aby ste zabránili dlhodobým účinkom, ktoré môžu ovplyvniť vašu schopnosť mať erekciu.

 

Balanitída

Balanitída je zápal predkožky alebo žaluďa penisu. Obvykle ňou trpia muži a chlapci, ktorí sa pravidelne neumývajú pod predkožkou alebo neboli obrezaní. Postihuje však aj mužov s obriezkou..

 

Príčiny balanitídy môžu zahŕňať:

 

Sexuálne prenosné infekcie (STI)

Medzi STI, ktoré spôsobujú bolesť, patria:

 

Infekcia močových ciest

Infekcia močových ciest je častejšia u žien, ale môže sa vyskytnúť aj u mužov. Dochádza k nej, keď baktérie napadnú a infikujú močový trakt. K infekcii môže dôjsť pokiaľ:

 

Prevencia bolesti v penise

Aby ste znížili šancu na rozvoj bolesti penisu, môžete dodržiavať niekoľko krokov, ako napríklad používanie kondómov, vyhýbanie sa sexu s kýmkoľvek, kto má akútnu infekciu a požiadanie sexuálnych partnerov, aby sa počas sexu vyhli drsným pohybom, ktoré ohýbajú váš penis.

Pokiaľ trpíte opakovanými infekciami alebo inými problémami s predkožkou, môže vám pomôcť obriezka alebo denné umývanie pod predkožkou.

 

Ďalšie články o penise a obmedzených možnostiach zväčšovania

Ako zväčšiť objem a šírku penisu?
Dojenie penisu – koľko pridá na dĺžke?
Všetky cviky na zväčšenie penisu pokope
Chirurgické zväčšenie penisu – má zmysel?
Ako najrýchlejšie zväčšiť objem penisu?
Gél na zväčšenie penisu sľubuje nemožné
Zväčšenie penisu – MEGAČLÁNOK bez klamov
Tablety na zväčšenie penisu NEEXISTUJÚ!

/ZDROJ/

Rate this post

Zanechte odpověď