Sexuálne úrazy – 11 u mužov a 8 u žien

Tiež máte sex veľmi rád? Celé telo vám sa vám trasie vzrušením, nemôžete sa nabažiť jeden druhého, užívate si každú sekundu a napriek tomu nechcete, aby sa to skončilo.

V tom sa však niečo veľmi pokašle. Všetko vzrušenie pominie a z aktivity plnej rozkoše sa v okamihu stane boj na život a na smrť. Sex dokáže byť hajzlík. Aj keď prináša veľa zábavy a pôžitkov, môže vám privodiť aj mnoho úrazov.

Každým rokom sa pri vášnivom milovaní zrania až státisíce Čechov. Nebudem vám rozhodne nič prikrášľovať – žiadny sexuálny úraz nie je príjemný. Poďte si so mnou prejsť tie najznámejšie, najčastejšie a aj tie tak trocha bizarné. Pozrieme sa na ne nie len z pohľadu nás chlapov, ale aj z pohľadu našich nežných polovičiek.

sexuálne úrazy

 

11 najčastejších sexuálnych úrazov u mužov

Natrhnutá uzdička

Začíname poriadne z ostra. Natrhnutá uzdička je pekelne nepríjemná. Môže sa to stať prakticky každému z nás. Stačí príliš silná náruživosť alebo zlý chmat. Tento úraz začne okamžite silno krvácať. Väčšinou sa vám totiž neprihodí v pokojnom režime, no pri vzrušenom stave, keď je penis doslova napumpovaný krvou.

Najprv teda musíte zastaviť krvácanie, ľadovať penis a poriadne vydezinfikovať okolie uzdičky, aby sa vám do rany nedostala infekcia. A potom rýchlo utekať za doktorom! Pokiaľ budete mať uzdičku natrhnutú skutočne výrazne, môže lekár pristúpiť aj k chirurgickému zákroku. Výsledkom je niekoľkodenná sexuálna abstinencia a poriadne zahojenie.

Rozhodne nad tým ale nemávajte rukou! Pokiaľ odbornú pomoc nevyhľadáte včas a uzdička sa úplne odtrhne, mohli by ste mať v budúcnosti problémy so vzrušivosťou.

TIP: Ak sa vám uzdička trhá častejšie, zvážte obriezku, pri ktorej sa uzdička preruší a odstráni sa prebytočná koža.

 

Zlomenina penisu

Aj keď to znie ako holý nezmysel, aj penis sa dokáže zlomiť. Samozrejme, že v ňom nie sú žiadne kosti, ale zlomiť, resp. prasknúť môžu aj toporivé tkanivá.

Ako to spoznať? Veľmi bolestivo. Fialový, napuchnutý, zväčšený a pritom úplne bezmocný a veľmi bolestivý penis nemožno prehliadnuť. Najčastejšie k tomuto úrazu dochádza pri polohe „na koníčka“, kedy si na vás partnerka sadne obkročmo a zhora nasadá na váš úd. Stačí trocha nepozornosti, viac vášne a oheň je na streche.

Čo s tým? Najprv penis okamžite poriadne schlaďte a následne obratom vyhľadajte lekársku pomoc. Pri nesprávnom liečení totiž môže dôjsť k trvalému poškodeniu erekcie a močovej funkcie penisu.

PREČÍTAJTE SI PODROBNE o metódach liečby a o vyhliadkach na kondícii penisu po vyliečení zlomeniny.

 

Popraskaná predkožka

Predkožka je krehkou časťou penisu, ktorú môžete ľahko zraniť. Popraskaná predkožka je veľmi častá. Môže k nej dôjsť z niekoľkých dôvodov. Môže ísť o alergickú reakciu na používaný lubrikačný gél alebo to môže byť spôsobené suchosťou pokožky a podráždením pri styku.

Tento úraz je asi zo všetkých najmenej nepríjemný, pretože penis stačí dostatočne premazávať a hydratovať a do pár dní by sa to malo zlepšiť.

Nezabudnite ale vymeniť lubrikačný gél. Niekomu nemusia vyhovovať silikónové gély, takže vyskúšajte gél na vodnej báze.

 

Odreniny penisu

Nemôžete sa svojej partnerky nabažiť? Milujete sa niekoľkokrát denne? Stále nemáte dosť? Potom sa u vás môžu objaviť odreniny penisu. Nejde však o nič neobvyklé. Po niekoľkohodinovom milovaní sa to dá očakávať. Dajte si preto na nejaký čas od sexu pauzu a venujte sa napríklad aj iným aktivitám.

TIP: Sexujte opatrne, aby ste sa pri tom nemusel obmedzovať. Prečítajte si 13 dôvodov, prečo je dobré sexovať ideálne 2-krát týždenne.

 

Krvácanie močovej trubice

Objavila sa vám v ejakuláte krv? Krvácate napríklad aj počas močenia? V tom prípade je niečo určite zlé. Najlepšie urobíte, ak navštívite urológa. Príčin môže byť niekoľko – poranenia močových ciest, rakovina prostaty, infekcia močových ciest alebo napríklad oslabená zrážanlivosť krvi. Presnú diagnózu ale môže určiť iba lekár. Vy sám doma na to určite neprídete.

 

Bolestivá erekcia

Posunieme sa ďalej, a to k bolestivej erekcii. Opäť môžu byť príčiny týchto problémov rôzne. Niečo je spôsobené náruživým sexom, niečo však môže byť prejavom ochorenia. Ak vás bolestivá erekcia trápi dlhšiu dobu, urobíte dobre, ak znova navštívite lekára.

Na vine totiž môže byť priapismus, teda narušenie odtoku a prítoku krvi z penisu počas erekcie, Peyronieho choroba, teda bolestivo skrútený penis počas erekcie, či problém s prostatou.

 

Poškodenie semenníkov

Ani semenníky nie sú počas sexu v bezpečí. Aj tie sa môžu poškodiť. Ako pri penise, aj tu môže dôjsť napríklad k ich odreninám, poškodeniu, natrhnutiu či poškrabaniu. Liečba v tomto prípade býva prostá – dostatočné zahojenie. Žiadnych veľkých komplikácií sa báť nemusíte.

Ak vás však semenníky pobolievajú dlhšiu dobu, môže ísť o niečo závažnejšie. Najčastejšie sa muži stretávajú s diagnózou zápalu semenníkov. Na vine často bývajú aj športové zranenia, natrhnutie triesla alebo cyklistika. V takomto prípade opäť vyhľadajte lekára a nechajte sa poriadne vyšetriť.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: O príčinách aj tých najmenších bolestí semenníkov.

 

Zelený hnisavý výtok pri močení a z konečníku

Zaznamenali ste v posledných dňoch biely, žltý alebo zelený hnisavý výtok pri močení? Objavil sa u vás análny výtok, svrbenie, bolesť a krvácanie počas stolice? Máte opuchnuté a bolestivé kĺby? Potom ste si možno zo sexu odniesli viac, než len nezabudnuteľný orgazmus. Na vine môže byť kvapavka.

Radí sa medzi časté pohlavné choroby. Ak máte podozrenie, že by ste mohli mať túto pohlavnú chorobu, na nič nečakajte a navštívte lekára. Ten otestuje vzorku vášho moču alebo stery z postihnutej oblasti a na základe toho určí presnú diagnózu. V prípade pozitívneho nálezu vám naordinuje antibiotiká, sexuálnu antikoncepciu a priebežné testovanie. Keď kvapavku na 100 % vyliečite, môžete opäť začať myslieť na intímne radovánky.

 

Zápal v okolí penisu

Zdá sa, že sex nám prináša iba samé ťažkosti. Náš výpis úrazov totiž zďaleka nekončí. Ďalej sa môžete stretnúť so zápalom okolia penisu. Svrbenie, podráždenie, čierne škvrnky, zápal. Aj u vás sa v posledných dňoch prejavili tieto príznaky? Asi vás teda veľmi nepoteším – s najväčšou pravdepodobnosťou máte filcky.

Žltošedé zvieratko, ktoré v rozkroku rozhodne nechcete. Našťastie sa ich dá pomerne jednoducho zbaviť. Existujú špeciálne mastičky, ktoré by ich mali zahubiť. Stačí ich aplikovať podľa návodu.

 

Vredy v okolí penisu

Objavili sa u vás v okolí penisu vredy? Bolieva vás častejšie hlava, ste unavený, máte horúčku, chudnete alebo vám viac padajú vlasy? Diagnóza – syfilis.

Ak na toto ochorenie máte iba podozrenie, mali by ste čo najrýchlejšie určite navštíviť lekára. Spravidla vám nariadi krvné testy a vykoná fyzickú prehliadku. Liečba zahŕňa injekciu penicilínu, podávanie antibiotík, prípadne je zvolená hospitalizácia. Čím skôr syfilis podchytíte, tým je liečba účinnejšia.

 

Natrhnutie análneho zvierača a slizníc

Informácie o mužských sexuálnych úrazoch ukončíme pri „gurmánskych“ a skutočne pikantných hrátkach. Aj keď análny sex nie je nič zlé ani úchylné, stále by ste mali mať na pamäti, že k nejakým náročným výkonom váš konečník nie je uspôsobený.

Môže tak dôjsť k jeho pretrhnutiu, natrhnutiu či poškodeniu sliznice konečníka. Liečba závisí od závažnosti zranení. V niektorých prípadoch opäť stačí sexuálna abstinencia, inokedy je potrebné navštíviť lekára, aby tú paseku napravil.

POKUKUJETE PO ANÁLNEJ STIMULÁCII? Všetko vám vysvetlia tieto naše články: 

 

8 najčastejších sexuálnych úrazov u žien

Natrhnutie vagíny

Rovnako, ako penis, sa počas sexu môže natrhnúť aj vagína. Ani dámy teda nie sú pred sexuálnymi úrazmi chránené. Najčastejšie k nim dochádza pri náruživom, vášnivom sexe alebo pri použití nevhodných sexuálnych hračiek.

Výsledkom je krvácanie z vagíny, bolesť vo vagíne a na niekoľko dní aj bolesť pri sedení. Najlepšou liečbou je odpočinkový režim a niekoľkodenný sexuálny pôst. Váš partner ale nemusí byť smutný, sex predsa nie je len o pohlavnom styku. Počas tejto doby ho môžete uspokojiť napríklad ručne, ústne a ak si to nechá, tak aj análne.

Ak by sa u vás tento problém opakoval so železnou pravidelnosťou, môžete zvážiť aj mierne rozšírenie vagíny. Niektoré dámy totiž majú vagínu trocha užšiu, a tak k podobným úrazom dôjde jednoducho. Stačí ju však trocha zväčšiť a hneď sa všetko vyrieši.

 

Odreniny a trhliny na slizniciach

Samozrejmosťou sú aj odreniny a trhliny na slizniciach. Ako u mužov, aj u žien môže byť na vine nevhodný lubrikačný gél, suchosť kože či podráždenie pri styku.

Ak sa u vás tento problém objaví, nie je potrebné ísť hneď za gynekológom. Stačí si zaobstarať špeciálnu hydratačnú masť vhodnú do intímnych partií a napríklad aj špeciálny hydratačný intímny gél. A opäť nezabudnite vymeniť lubrikant.

 

Bolestivé narazenie krčka maternice

Tiež máte rada vášnivý sex? Rady sa nechávate zmocniť vašim partnerom? Ak áno, určite ste sa už niekedy stretli s narazením krčka maternice. Nie je to nič neobvyklého. Dochádza k tomu pomerne bežne. Stačí iba trochu väčšej sily a dlhší penis. Krčok maternice je veľmi krehký a môže sa jednoducho zraniť.

Výsledkom je bolesť v podbrušku či v niektorých prípadoch aj krvácanie z pošvy. Ak sa vám prihodí tento úraz, nemusíte sa báť. Stačí si dať chvíľu pauzu od sexu a všetko sa samo zahojí.

 

Vredy v okolí vagíny

Objavili sa vám okolo vagíny vredy? V tom prípade ste si – podobne ako muž – mohli zo sexu odniesť drobný suvenír v podobe Syfilidy. Znovu platí, že čím skôr dostanete syfilis pod kontrolu, tým bude liečba účinnejšia. Preto na nič nečakajte a urýchlene navštívte gynekológa. Ten vykoná potrebné vyšetrenia a spustí liečbu. Syfilis sa lieči vstreknutím penicilínu, podávaním antibiotík, prípadne hospitalizáciou.

 

Bolestivé vzrušenie

Bolesť pri vzrušení môže mať u žien niekoľko príčin. Môže ísť, samozrejme, o neškodné podráždenie po premilovaných hodinách. Ďalšími možnosťami sú však príznaky rakoviny krčka maternice, zápalu močových ciest, zápalu vagíny a ďalších problémov. Pri dlhodobejších komplikáciách preto vyhľadajte svojho gynekológa a nechajte sa vyšetriť.

 

Zápal, svrbenie a výtok z pošvy

Ženy sa môžu tiež stretávať s nepríjemnými zápalmi a svrbením, ktoré je sprevádzané výtokom. Ide o pomerne bežný problém. Zažila to už prakticky každá žena. Môže ísť o následok nechráneného pohlavného styku s novým partnerom alebo o zníženú hygienu.

Tieto problémy ženy často trápia počas letných mesiacov, kedy častejšie navštevujeme verejné záchody, festivalové toi-toiky či kúpaliská. Tu všade na vás číha zápal.

 

Vysušená vagína

Omnoho menšou komplikáciou je vysušená vagína. Máte tam dole ako na púšti aj vtedy, ak ste úplne nadržaná? Po niekoľkých hodinách vášnivého sexu sa nie je čomu diviť. To ani muži už nebudú striekať ako z fontány. Jednoduchou pomocou je lubrikant.

Ak sa s týmto problémom stretávate dlhodobejšie, môže u vás byť na vine znížená hladina estrogénu, a preto by ste mali problém riešiť s lekárom.

 

Natrhnutie análneho otvoru

Natrhnutie análneho otvoru nevynecháme ani u žien. Aj ženy majú konečník pomerne krehký a citlivý. Stačí väčšie dildo a pár dní to na záchode nebudete mať jednoduché.

Ideálne je sa celkovo veľkým predmetom v análnom otvore vyhnúť. Ak vás to však vzrušuje, dostatočne na to svoj konečník pripravte. Samozrejmosťou je lubrikačný gél, ktorý by u žien ani mužov nemal chýbať.

Ak sa vám predsa len aj cez opatrnosť a prípravu úraz prihodí, naordinujte si dostatočnú sexuálnu abstinenciu na zahojenie všetkých raniek. Nezahojený konečník totiž môže vyústiť v hemeroidy a nikdy nekončiace problémy.

 

Rada na záver

Nikto vám do spálne nevidí a nikto vás preto nemôže súdiť, či robíte niečo zlé alebo dobre. Pamätajte ale na istú dávku bezpečnosti a rozhodne sa nepúšťajte do žiadnych veľkých a nebezpečných akcií. Sexuálne úrazy nechodia po horách, ale po ľuďoch a číhajú na každom kroku.

 

Najhľadanejšie pohlavné choroby na blogu

HIV
HPV VÍRUS
KVAPAVKA
HEPATITÍDA (ŽLTAČKA) VŠETKÝCH TYPOV
CHLAMÝDIE
FILCKY
GENITÁLNY HERPES
FIMÓZA
BALANITÍDA (BALANITIS)
AKO PREBIEHA VYŠETRENIE U UROLÓGA?

 

5/5 - (2 votes)