8 jednoduchých stratégií pre silnejšiu erekciu a väčší penis

V dnešnom článku opíšeme ďalšie príčiny, ktoré úspešne oslabujú erekciu, a dokonca dokážu ubrať aj na dĺžke penisu. V niektorých bodoch sa síce budeme opakovať, ale najzávažnejších ničiteľov erekcie je dobré mať stále na pamäti.

Muž v strednom veku pomaly začína „pokrivkávať“ s erekciou a to dokonca aj vtedy, ak sa snaží žiť zdravo a starostlivosti o svoju „výbavu“ venuje patričnú pozornosť. Zlým vplyvom na kondíciu penisu sa nedokážeme vyhnúť na 100 %.

Úzke nohavice a tesná spodná bielizeň, celodenné sedenie v kancelárii s neprirodzene poskladaným a utláčaným penisom, škodlivé ovzdušie, stres, únava a vyčerpanie… Málokto sa dokáže vyhýbať týmto realitám dnešnej doby.

Práve preto je nutné svoj poklad chrániť, skutočne si na neho dávať pozor a vyhnúť sa všetkému, čo by mu mohlo nejako uškodiť. Ak chceme byť sexuálne aktívni aj v staršom veku a neprísť o drahocenné centimetre dĺžky, je načase konať.

 

Čo robiť pre silnejšiu erekciu a veľký penis?

Ach, to nekonečné fajčenie

Kolektív vedcov z University of Kentucky si vzal na mušku erekciu u fajčiarov. Skupine mužov kázali ohodnotiť svoj sexuálny život na stupnici 1 až 10 bodov.

Žiadny z fajčiarov neuviedol číslo väčšie, ako 5. To znamená, že fajčiar je so svojim sexuálnym životom spokojný sotva z polovice! Na míle ďaleko od nefajčiarov.

 

erekcia a cigarety

Tuhým fajčiarom sa skracuje penis takmer rovnako, ako tieto nechutné špaky

 

Naopak sexualita nefajčiarov získala v bodovaní 8 až 9 bodov (nikto nie je dokonalý). Fajčenie je azda najznámejším vedome zapríčineným dôvodom impotencie. Penisy fajčiarov sú dokonca výrazne kratšie v porovnaní s nefajčiarmi.

„Okrem poškodenia ciev vedie fajčenie aj k poškodzovaniu tkaniva penisu. Pórovité tkanivo stráca pružnosť a prestáva sa pri erekcii rozťahovať tak, ako u zdravých jedincov, „ tvrdí bostonský urológ Irwin Goldstein.

 

Slabnutie erekcie vzľadom k počtu vyfajčených cigariet

Na zdravie a erekciu pôsobí negatívne už jedna cigareta denne. Platí to aj pokiaľ fajčíte pasívne s fajčiarom v domácnosti.
10 cigariet denne:o 27% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie
11 - 20 cigariet denne:o 45% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie
20 a viac cigariet denne: o 65% vyššie riziko erektílnej dysfunkcie

Negatívne účinky fajčenia na zdravie fajčiarov v porovnaní s nefajčiarmi

znížený priemerný objem ejakulátu
znížený počet spermií v priemere o viac než 20 %, v najhorších prípadoch až o 60 %
znížená hustota ejakulátu až o 20 %
vyššie hodnoty vazopresínu
zvýšená hladina estrogénu - ženského pohlavného hormónu
znížená motilita (pohyblivosť spermií) a skrátená doba ich pohyblivosti

 

Strach z nechceného počatia

Ak už ste hotoví s plodením potomstva, alebo máte istotu, že už ďalšie dieťa nechcete, zvážte investíciu do podviazania semenníkov. Jednoducho vás „odstrihnú“. Prečo by to niekto dobrovoľne podstupoval?

 

vazektomia

Vazektómia je nenáročný zákrok. Informujte sa u overeného špecialistu v regióne

 

Doktor Karen Donahey, riaditeľ sexuálnej a manželskej poradne, tvrdí, že: „U niektorých mužov môže byť strach zo zlyhania antikoncepcie natoľko úzkostným stavom, že nedokážu dosiahnuť erekciu. Niektorí sa boja nechceného počatia už z minulosti, iní si zas svoj život nevedia predstaviť s dieťaťom v budúcnosti.“

Aj takýmto „krutým“ spôsobom teda môže byť kvôli strachu a úzkosti erekcia oslabená dlhodobo. Riziko oplodnenia je po vazektómii menšie, než 0,01 %. Za zákrok zaplatíte okolo 300 €.

 

Nepodvádzajte manželku!

Mnohí muži občas „zahnú“, no ak patríte k citlivejším povahám, zvážte, či vás nebude prenasledovať svedomie. Opäť je to teda stres, pocit viny, úzkosť a strach z prezradenia, čo sa s vami po nezáväznom flirte bude ťahať ako tieň a ťahať váš penis ku dnu.

Negatívne stavy mysle oslabia erekciu a tomu sa musíme za každú cenu vyhnúť. Majte čisté svedomie!

TIP: Ako vám môže pomôcť s erekciou partnerka?

nevera

 

Cukrovkári musia spozornieť

Ďalšia z tradičných príčin oslabenia erekcie. Diabetici majú jednoducho slabú erekciu a až 50 % z nich je impotentných. Diabetes urýchľuje poškodzovanie ciev a spomaľuje prenos nervových vzruchov v celom tele. Penis je preto ochabnutý kvôli poškodeniu ciev a nedostatočnému vzrušeniu zároveň.

„Muži, ktorí si nedôkladne kontrolujú cukor v krvi majú až o 70 % väčšie problémy dosiahnuť erekciu, než tí, ktorí ho merajú pravidelne“, dodáva nová štúdia talianskych lekárov.

diabetes a erekcia

 

Opatrne pri sexuálnych hrátkach

Jeden zlý pohyb môže zlomiť penis – spôsobiť prasknutie corposa cavernosa. To sú hubovité telesá tkaniva, ktoré sú pri erekcii plné krvi. Myslíte si, že je nemožné zlomiť si penis?

Ak máte radi polohu, keď je žena na vás, stačí, ak na vás dopadne príliš silno a pritom sa správne netrafíte. Aj o kosť jej panvy si môžete veľmi nepríjemne privodiť prasknutie tkanív.

Dôsledkom poranenia je zdĺhavá operácia vnútorného krvácania a zachraňovanie podoby penisu. Doživotne však môžete trpieť slabou erekciou, pretože vnútorné zjazvenie znižuje pružnosť tkaniva. Navyše hrozí nepekné zakrivenie, bolesti, a dokonca impotencia. V posteli buďte naozaj opatrní!

zlomenina penisu

 

Začnite už aspoň s prechádzkami!

Začnite chodiť. Nevozte sa všade autom, hromadnou dopravou a výťahmi. Výskumy potvrdili, že už 3 rýchlo odkráčané kilometre denne zlepšili erekciu až o polovicu v porovnaní s tými, čo sa nehýbali vôbec. 20 minút behu alebo 30 minút iného športu bude fungovať ešte lepšie.

„Muži často nesprávne vnímajú penis ako obyčajné potrubie, ktoré sa môže odrazu upchať. Vec je ale zložitejšia,“ vysvetľuje urológ Laurence Levine. „Cievy sú obklopené biologicky aktívnymi oblasťami, kde sa chemické látky pri námahe uvoľňujú do krvného obehu.“

Zjednodušene, čím viac cvičíte, tým čistejší, pružnejší a zdravší bude váš penis. Samozrejme s tvrdou erekciou.

 

Zívajte na plné ústa

Toto je síce len krôčik k lepšiemu prekrveniu penisu, ale je zaujímavý. Zívanie a erekcia majú jednu spoločnú vec. Spúšťa ich mozgový signál, ktorý riadi chemická látka oxid dusný. Pri reflexe zívania teda môžete čiastočne dopĺňať oxid dusný aj do obehu penisu. Tam prispeje k lepšej erekcii.

oxid dusny erekcia

Každopádne takýmto spôsobom dostaneme do krvi len veľmi málo oxidu dusného. Našťastie sa dá doplniť aj inými metódami, najčastejšie doplnkom.

 

Spite, koľko sa len dá

Odopieranie spánku má neblahý vplyv na celé telo, nie len na penis. Čo sa deje s penisom počas noci?

Iste poznáte rannú erekciu po zobudení. No vedeli ste, že erekcia počas noci trvá 3 až 5 hodín? Môže za to náš mozog, ktorý preveruje funkčnosť penisu. Najlepšie na veci je, že v noci je penis naplnený bohato okysličenou krvou, ktorá vyživuje tkanivo, cievy a udržuje ich pružné.

TIP: 28 naozaj zaujímavých zaujímavostí o penise

Znamená to, že každá dosiahnutá erekcia je pre penis prínosná, takže sa jej nevyhýbajte. Erekcia je prospešná, aj ak nedôjde priamo k sexu.

erekcia a spanok

 

Zhrnutie

Čo teda robiť pre zlepšenie erekcie?

Uznávame, že toto devätoro nedokáže nikto uplatniť okamžite. Snažte sa však malými krokmi pozmeňovať svoje návyky k lepšiemu. Postupné zlepšovanie erekcie a objavovanie nových možností sa vám stane hnacím motorom pre väčšiu snahu. Držíme palce.

 

Ďalšie články o metódach podpory erekcie

TOP 10 najsilnejších doplnkov na erekciu
Ako dosiahnuť erekciu? Rady, tipy, triky
Ako predĺžiť erekciu a dopriať žene vytúžený orgazmus?
5 príčin bolesti penisu pri erekcii
Nočná erekcia – čo sa deje, ak nestojí?
Vibračný krúžok a krúžok na erekciu – aký je rozdiel?
Rázová vlna – účinná liečba slabej erekcie
Injekcia na erekciu – posledná možnosť záchrany?
Sprej, gel a krém na erekciu- ZBYTOČNÉ!

 

5/5 - (1 vote)